Volná diskuze

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Ahoj, po tom, co jsem se dočetl, že Vodafone bude zdražovat legendární tarif Odepiš, hledám pro rodiče levnou náhradu. Nechci ale paušál, tak mě napadají předplacené karty u virtuálů. Máte zde někdo s nima zkušenosti? Máte přehled, který nabízí nejlepší podmínky pro volání a SMS? Internet používat nebudou :-)

Díky
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
Tesco Mobile - naprosto bezkonkurencni virtualka. Pokud si k tomu zaregistrujes clubcard (2 minuty vyplneni formulare + odeslani sms zdarma) mas volani za 1,50 Kč / min a SMS za 0,75 Kč. Do vsech siti stejne. Jedina podminka je dobiti 200 Kc jednou za mesic a to pak ten mesic volas jeste v ramci tm zdarma.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Zůstávám u odepiš a na druhé SIM mám mobil.cz...spokojenost...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tesco mobile se mi líbil, ale ta podmínka dobíjet každý měsíc je pro seniory bohužel na nic, takže vyhrál Blesk mobil.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

PcDr. Marty
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 119
Registrace: 25.11.2010
freez píše:
Tesco mobile se mi líbil, ale ta podmínka dobíjet každý měsíc je pro seniory bohužel na nic, takže vyhrál Blesk mobil.


No nechci tady vypadat jako tezky propagator tesca :) Ale lepsi podminky jsem realne opravdu nenasel. To povinne dobijeni kazdy mesic nikde neni dano. Pri dobiti 200 Kc dostanes dalsich 200 do bonusoveho kreditu. Muzes si to tedy rozlozit na libovolnou dobu, jen prvni mesic po dobiti cerpas tech bonusovych 200 a na zbytek obdobi (tusim 4 mesice) ti zustane tech puvodnich 200. Kredit se ti tam opravdu zdvojnasobi a prednostne cerpas bonus. Tzn. Dobiju 200 a na kreditu se mi ukaze 400, z toho 200 musim vycerpat do 30ti dnu a zbytek zustava i dale.

edit: Volam pored stejne a kdyz jsem mel tmobile, dobijel jsem tech 200 kazdy tyden. Tesco jsem si koupil jen tak nahodou na zkousku a rychle jsem na to presel uplne. Dobiju 200, ukaze se mi na kreditu 400, za net na mesic dam 75 kc a zbytek realne provolam. Uspora pro me oproti tmobilu je 600-800 Kc mesicne.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
PcDr. Marty píše:

No nechci tady vypadat jako tezky propagator tesca :) Ale lepsi podminky jsem realne opravdu nenasel. To povinne dobijeni kazdy mesic nikde neni dano. Pri dobiti 200 Kc dostanes dalsich 200 do bonusoveho kreditu. Muzes si to tedy rozlozit na libovolnou dobu, jen prvni mesic po dobiti cerpas tech bonusovych 200 a na zbytek obdobi (tusim 4 mesice) ti zustane tech puvodnich 200. Kredit se ti tam opravdu zdvojnasobi a prednostne cerpas bonus. Tzn. Dobiju 200 a na kreditu se mi ukaze 400, z toho 200 musim vycerpat do 30ti dnu a zbytek zustava i dale.

edit: Volam pored stejne a kdyz jsem mel tmobile, dobijel jsem tech 200 kazdy tyden. Tesco jsem si koupil jen tak nahodou na zkousku a rychle jsem na to presel uplne. Dobiju 200, ukaze se mi na kreditu 400, za net na mesic dam 75 kc a zbytek realne provolam. Uspora pro me oproti tmobilu je 600-800 Kc mesicne.


Ale jo, Tesco Mobile není špatnej, ale pro seniora co provolá 47 korun za měsíc to opravdu není, ten ty bonusy prostě nevyužije a volá za základní a ne za bonusovou cenu a je pro něj lepší mít delší dobu platnosti kreditu. Mobil.cz má taky solidní základní cenu. Trochu mě u virtuálů vadí cena za volání na jejich infolinku, všichni chtějí 20 korun za hovor.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
Děkuji za reakce, koukal jsem na podmínky Tesco Mobile, a pokud by byla pravidelně měsíční útrata 200 Kč, tak by to bylo super, ale takovou útratu nemají rodiče ani dohromady :-)

Našel jsem Centropol a jeho tarif C ENERGIE:
Cena za volání do sítě Centropol: 1,50 Kč/min
Cena za volání do ostatních sítí v ČR: 1,50 Kč/min
Cena SMS do sítě Centropol: 1,50 Kč
Cena SMS do ostatních sítí v ČR: 1,50 Kč
Cena za měsíc bez závazku: 1,00 Kč


Zkrátka vše za 1,50 Kč s měsíčním paušálem 1 Kč. Ještě si budu muset pročíst podmínky, zda v tom není nějaký háček.
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak mě šlo hlavně o příležitostný net zdarma - a to umí jen mobil.cz

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
sikec píše:
Tak mě šlo hlavně o příležitostný net zdarma - a to umí jen mobil.cz


Z tohoto pohledu je mobil.cz bezkonkurenční, uvažuji o něm pro sebe. Převáděl jsi k nim staré číslo? Probíhalo to bez problémů?
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

beiciwr
WD Trader: 4.17/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.07.2012
Šel bych do mobil.cz, volání za 2.2 Kč, SMS za 1.5 Kč + internet, je levnější než blesk mobil a vlastně i většina ostatních virtuálů

-- 18. 05. 2014 15:50 --

Teď koukám na tu C ENERGIE, tak mě přijde, že tato cena nezůstane moc dlouho. Nemohu si pomoct, mám dojem, že se snaží nalákat a pak zvednou poplatky či něco takového. Pokud budeš dávat pro rodiče nové SIM karty, tak bych do toho určitě šel, pokud budeš přenášet jejich staré číslo, tak bych to ještě rozmyslel. (v případě, že by CENTROPOL zdražil, tak aby jsi nemusel znova přenášet číslo)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Podívejte se ještě na Gorila Mobil (O2), hodina volání za 5 Kč. Minuta 2,5 Kč a SMS 1,5 Kč.

beiciwr
WD Trader: 4.17/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.07.2012
Pokud se nepletu tak u Gorila mobil je hodina volání za 5Kč podmíněna měsíčním dobitím aspoň 200 Kč, nebo tak nějak to bylo :D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tuším, že ano, pro dlouhé hovory se to ale určitě vyplatí. Jen jsem chtěl postnout dalšího operátora, aby řeč nestála.

KliPet
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 14.11.2012
beiciwr píše:
Teď koukám na tu C ENERGIE, tak mě přijde, že tato cena nezůstane moc dlouho. Nemohu si pomoct, mám dojem, že se snaží nalákat a pak zvednou poplatky či něco takového. Pokud budeš dávat pro rodiče nové SIM karty, tak bych do toho určitě šel, pokud budeš přenášet jejich staré číslo, tak bych to ještě rozmyslel. (v případě, že by CENTROPOL zdražil, tak aby jsi nemusel znova přenášet číslo)


Mám z nich trochu strach, jsou pro mě NO NAME. A máš pravdu, že nechci za půl roku zase migrovat čísla jinam. Ještě nejsem úplně rozhodnutý. Budu ješte hledat nějaké zkušenosti. Jinak našel jsem, že v únoru šli s cenou dolů. Ten tarif C ENERGIE stál 49 Kč a byl jen pro zákazníky, co zároveň od Centropolu odebírají plyn a elektřinu. Takže je fakt otázka, zda to nezdraží zpět.
Nyní pokud někdo od nich bere plyn nebo el., tak dávají volné minuty. Ale s el. k nim určitě nepůjdeme.
centropol_tarify.png
Vše co se dá koupit nemá skutečnou hodnotu.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Centropol asi nebrat, viděl jsem video, kde o svých službách mluvili. Chtějí být dobří, ale historii čistou zrovna nemají. Jejich virtuál se asi vyplatí jen pro klienty, kteří u nich jsou, ale o žádných reálných nevím.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Přenesení čísla je v pohodě...no problem...

beiciwr
WD Trader: 4.17/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.07.2012
Přemýšlím, že ten Centropol vyzkouším, nechal bych si poslat novou SIM, ale to až tak za pár týdnů. Každopádně by mě zajímalo, jestli cena vydrží i nadále :D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
KliPet píše:
Z tohoto pohledu je mobil.cz bezkonkurenční, uvažuji o něm pro sebe. Převáděl jsi k nim staré číslo? Probíhalo to bez problémů?


Já jsem k nim převáděl číslo a do týdne vše bylo převedeno :) Spokojený jsem s mobil.cz už přes rok.

PS: podmínkou je u nich jen to že si musíš aspoň jednou za 6 měsíců dobít nějaký keš na simku, ale tak 200kč za půl roku určitě provoláš ne? :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se