Volná diskuze

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Nejde mi to do hlavy třeba mi to někdo vysvětlí
Nemůžu pochopit proč pan X prodává za 30 až 600 kč stejný produkt jako prodávám já již pár let za 500 až 3500 (cena je za základ a max vybavu)
Konkurenci mi dělat nemůže v žádném případu, škodit už vůbec ne.
Je to idiot nebo co to je?
Mohlo by mi to být jedno, ale mě zajímá myšlení takových lidí jakou to má cenu nebo význam pro ně, vždyt to je absolutně bezcenný kšeft
Dokonce jsem mu i psal, neodpověl mi tak třeba někoho z Vás něco napadne proč tomu tak je.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Proč by měl být idiot? My taky prodáváme službu za 99 a konkurence kolem 1k. O tom to přeci vůbec není :)

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
To muze delat treba protoze ma dost penez takze pretahne vsechny zakazniky, pocka az konkurence chcipne hlady a pak teprve nasadi ziskovou cenu.
Taktez zname pod nazvem dumpingova cena.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
No a to o čem to je právě ja nevim chtěl by jsem to zjistit.
Wladass píše:
Proč by měl být idiot? My taky prodáváme službu za 99 a konkurence kolem 1k. O tom to přeci vůbec není :)

To je samozřejmě možné přetáhnout zákazníky, ale pro něho technicky nereálná věc, navíc potenciál využívá do 50%.
Osobně si myslím, že dělá naschál a mi to asi bude chtít co nevidět prodat což se plete:)
manasekp píše:
To muze delat treba protoze ma dost penez takze pretahne vsechny zakazniky, pocka az konkurence chcipne hlady a pak teprve nasadi ziskovou cenu.
Taktez zname pod nazvem dumpingova cena.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico píše:
Nejde mi to do hlavy třeba mi to někdo vysvětlí
Nemůžu pochopit proč pan X prodává za 30 až 600 kč stejný produkt jako prodávám já již pár let za 500 až 3500 (cena je za základ a max vybavu)
Konkurenci mi dělat nemůže v žádném případu, škodit už vůbec ne.
Je to idiot nebo co to je?
Mohlo by mi to být jedno, ale mě zajímá myšlení takových lidí jakou to má cenu nebo význam pro ně, vždyt to je absolutně bezcenný kšeft
Dokonce jsem mu i psal, neodpověl mi tak třeba někoho z Vás něco napadne proč tomu tak je.


A jak dlouho to prodává? Pokud krátce, nechal bych ho vycukat.
Někdy mají amatéři na začátku "velké oči" a nevidí třeba náklady, které nejsou vidět nebo které přijdou. Nejlepší je vyčkat a nebojovat. Pokud to bude trvat delší dobu, tak je potřeba řešit jak nabídnout klientovi službu levněji (příp. mu nabídnout nějakou službu navíc grátis).

Pak je tu ještě jiné varianta a tou je damping systém - prostě tě budu chtít zrušit, tak nabídnou klientům výrobek pod cenou a část nebo celou cenu budu nějaký čas dotovat, než to zabalíš. To si ale můžu dovolit, pokud nepotřebuji momentální přínos z dané služby/věci.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
To je samozřejmě možné přetáhnout zákazníky, ale pro něho technicky nereálná věc, navíc potenciál využívá do 50%.
Osobně si myslím, že dělá naschál a mi to asi bude chtít co nevidět prodat což se plete:)


Nevim co myslis tema 50% a technickou "nemoznosti" pretahnuti zakazniku, to je podle meho nazoru naprosto mozne ve vsech oblastech podnikani. Prijde blazen s hromadou penez z jineho byznysu a pokusi se dalsi trh timto spusobem koupit. Jestli "stara" konkurence prezije nebo zkrachuje zalezi na tom kdo ma vic penez.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Můžu prodávat za minimální nebo prodělečnou marži když vím, že si přijde koupit něco s větší. To je jako když si u mě koupí prut na ryby a sadu olůvek, splávek, háčky, návnadu a vlasec.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
minimalni a prodelecna marze....laik se divi, expert nechape wtf :D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Sorry, napsal jsem to špatně ale určitě mě chápete... :)

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
ok....jednoduse receno muzes prodavat za uplne jakoukoliv cenu. Doufam ze to je dostatecne jasne :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
manasekp píše:
ok....jednoduse receno muzes prodavat za uplne jakoukoliv cenu. Doufam ze to je dostatecne jasne :)


Pravda i za dumpingovou cenu se prodávat dá, tedy do té doby než tě někdo napráší za nekalou soutěž. Dotovaná cena se dost často používá k přilákání zákazníků s cílem prodat jim další zboží, pokud on ale prodává jen to jedno zboží, navíc pokud ho prodává za cenu nižší než je jeho cena nákupní, tak je to divné. Bohužel bez detailů se těžko soudí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
Můžu prodávat za minimální nebo prodělečnou marži když vím, že si přijde koupit něco s větší. To je jako když si u mě koupí prut na ryby a sadu olůvek, splávek, háčky, návnadu a vlasec.


Jo, myslím, že pochopili. Ale trochu ty metafory ještě dopiluj, máš na víc :-D

to freez: "nekalá soutěž"? co to je? ...znám jen "má dáti", "dal"
Pokud chci koupit "větší rybu" za babku, tak je jasný, že jí musím nejdříve trochu znehodnotit :-D
(ale tady bych to tipoval spíš za 1. variantu - na nějakýho Joudu, co má velký oči a malou pusu)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

to freez: "nekalá soutěž"? co to je? ...znám jen "má dáti", "dal"
Pokud chci koupit "větší rybu" za babku, tak je jasný, že jí musím nejdříve trochu znehodnotit :-D
(ale tady bych to tipoval spíš za 1. variantu - na nějakýho Joudu, co má velký oči a malou pusu)



:-D neznamená že když to neznáš, že to nefunguje :-D Normálka kupuješ od dodavatele ponožky za 100,- Všichni je prodávají za 180,- a ty je budeš prodávat za 50,- aby si je položil. Výsledek bude že položíš sám sebe :-), pokud se nejedná o jednorázovou slevu, výprodej, dárek k nákupu, atd ale budeš ty ponožky prodávat stabilně za cenu výrazně nižší než je cena nákupní, dříve nebo později tě konkurence práskne a máš po ptákách, jde totiž o nekalou soutěž. Proto píšu, že bez dalších detailů se nedá soudit.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:


:-D neznamená že když to neznáš, že to nefunguje :-D Normálka kupuješ od dodavatele ponožky za 100,- Všichni je prodávají za 180,- a ty je budeš prodávat za 50,- aby si je položil. Výsledek bude že položíš sám sebe :-), pokud se nejedná o jednorázovou slevu, výprodej, dárek k nákupu, atd ale budeš ty ponožky prodávat stabilně za cenu výrazně nižší než je cena nákupní, dříve nebo později tě konkurence práskne a máš po ptákách, jde totiž o nekalou soutěž. Proto píšu, že bez dalších detailů se nedá soudit.


Jak to, že Vodafone tedy může prodávat službu + dotovaný hardware za 1 kč?

"Normálka kupuješ od dodavatele ponožky za 100,- Všichni je prodávají za 180,- a ty je budeš prodávat za 50,- " ... asi naprášim vjetnamce za nekalou soutěž (proužky neproužky"

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

Jak to, že Vodafone tedy může prodávat službu + dotovaný hardware za 1 kč?



freez píše:
pokud se nejedná o jednorázovou slevu, výprodej, dárek k nákupu, atd
zde možná ještě ovlivněno tím, že musíš mít smlouvu na dva roky, ten modem, telefon, atd prostě nekoupíš normálně v obchodě za 1 korunu bez toho, aby sis vzal paušál. Pokud bych já přišel do Vodafone a koupil tam bez dalších nákladů telefon Nokia za 1 korunu a vedle ho měl Elektro World a ostatní za 2000,- a nákupka bude 1000,- a nebude to jednorázová sleva, výprodej skladu, atd. tak pak je to špatně, jenže to se u Vodafone nestane :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:

zde možná ještě ovlivněno tím, že musíš mít smlouvu na dva roky, ten modem, telefon, atd prostě nekoupíš normálně v obchodě za 1 korunu bez toho, aby sis vzal paušál. Pokud bych já přišel do Vodafone a koupil tam bez dalších nákladů telefon Nokia za 1 korunu a vedle ho měl Elektro World a ostatní za 2000,- a nákupka bude 1000,- a nebude to jednorázová sleva, výprodej skladu, atd. tak pak je to špatně, jenže to se u Vodafone nestane :-)


Tak vyprodávám, ne? zkusil jsem, nevyšlo, tak dělám výprodej :-D. Myslím, že čecháček si poradí. Akce - sleva

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

Tak vyprodávám, ne? zkusil jsem, nevyšlo, tak dělám výprodej :-D. Myslím, že čecháček si poradí. Akce - sleva


To ano, ale nejde to donekonečna, jak to bude soustavná cena, zase je problém. Ono je to dost složité, každopádně ta možnost nekalé soutěže pomocí dotování cen tu existuje i když to není jednoduché, zrovna mobilní operátoři už dostali několikrát pěkně přes prsty za tohle. Myslím si ale, že tohle zrovna případ který řeší Wico nebude :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:

To ano, ale nejde to donekonečna, jak to bude soustavná cena, zase je problém. Ono je to dost složité, každopádně ta možnost nekalé soutěže pomocí dotování cen tu existuje i když to není jednoduché, zrovna mobilní operátoři už dostali několikrát pěkně přes prsty za tohle. Myslím si ale, že tohle zrovna případ který řeší Wico nebude :-)


Jasně. Možná je Wico žid a prodává s 500% marží - to bych taky trestal :-D

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
urad pro ochranu hospodarske souteze je nesmyslna organizace, nevidim jediny duvod proc by mel stat neco regulovat.

btw ma dati/dal je trochu neco jineho :D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
To není mega byznys, ale marže je zajimává

Prodávám - službu jejichž součástí je „věc“ unikátní id, kterou si zákazník koupí a do ni si vybere doplňky. Do "věci" může třeba kopnout...
Služba je online a bez té "věci" je nepoužitelná.

Ty doplnky jsou služby (inkasuju je) tu "věc" dávám zdarma
Nakupuji služby a "věc" zvlášt

"věc" mám fyzicky skladem a služby na základě objednávky (co si vybere zákaznik) system objedná u dodavatele ten je obratem pošle, system je přiřadí k věci a expeduje se.

Žádný velký ranec do mě nepadá, ale prijemny stabilní přijem, proto nechápu proč si někdo raději místo tisícovky dobrovolně vezme padesátku v naději na něco někdy nebo?

Myslím, že tím nesleduje vůbec nic a skotačí si doma co ukradl za nápad a jaký má prachy z toho...lála

Poptavka-zdarma.cz píše:

Jasně. Možná je Wico žid a prodává s 500% marží - to bych taky trestal :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
manasekp píše:
urad pro ochranu hospodarske souteze je nesmyslna organizace, nevidim jediny duvod proc by mel stat neco regulovat.

S tím nesouhlasim. Jinak by to tu byl samý monopol velkých firem, které začaly podnikat dříve a mají větší kapitál.
Jen nesmí být regulace buzerací :-D

manasekp píše:
btw ma dati/dal je trochu neco jineho :D

Tím chce básník říci, že ho nic jiného nezajímá. Vše řídí jen nabídka/poptávka.

-- 27. 05. 2014 13:45 --

wico píše:
To není mega byznys, ale marže je zajimává

Prodávám - službu jejichž součástí je „věc“ unikátní id, kterou si zákazník koupí a do ni si vybere doplňky. Do "věci" může třeba kopnout...
Služba je online a bez té "věci" je nepoužitelná.

Ty doplnky jsou služby (inkasuju je) tu "věc" dávám zdarma
Nakupuji služby a "věc" zvlášt

"věc" mám fyzicky skladem a služby na základě objednávky (co si vybere zákaznik) system objedná u dodavatele ten je obratem pošle, system je přiřadí k věci a expeduje se.

Žádný velký ranec do mě nepadá, ale prijemny stabilní přijem, proto nechápu proč si někdo raději místo tisícovky dobrovolně vezme padesátku v naději na něco někdy nebo?

Myslím, že tím nesleduje vůbec nic a skotačí si doma co ukradl za nápad a jaký má prachy z toho...lála



Tak už jsem na to přišel. Ty dáváš kopací míče a za poplatek je zájemcům podepisuješ :-D. Wico Ronaldo

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
manasekp píše:
urad pro ochranu hospodarske souteze je nesmyslna organizace, nevidim jediny duvod proc by mel stat neco regulovat.



Těch důvodů je hodně, kdyby ten úřad neexistoval, jako že existuje co vím asi v každé zemi, buď si jistej, že by jsi za pár let velmi křičel po tom, aby zase začal úřadovat :-) Jako příklad bych uvedl třeba cenu elektřiny, co takhle platit za KW 150 korun? dobrý ne :-)

-- 27. 05. 2014 13:48 --

Poptavka-zdarma.cz píše:

Tak už jsem na to přišel. Ty dáváš kopací míče a za poplatek je zájemcům podepisuješ :-D. Wico Ronaldo


No a nebo Jarda Kužel :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
vsechny ty argumenty jsou naprosto mimo, i v dnesni dobe existuji velke firmy ktere maji temer monopolni postaveni na trhu, v nekterych oblastech to tak proste je treba kvuli vysokym barriers to entry atd, monopolni urad s tim stejne nic neudela. Pokud si nekdo treba pujci prachy a bude tim financovat ztratovy biz tak je to jenom jeho vec a urad to toho vubec nema co mluvit

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
manasekp píše:
vsechny ty argumenty jsou naprosto mimo, i v dnesni dobe existuji velke firmy ktere maji temer monopolni postaveni na trhu, v nekterych oblastech to tak proste je treba kvuli vysokym barriers to entry atd, monopolni urad s tim stejne nic neudela. Pokud si nekdo treba pujci prachy a bude tim financovat ztratovy biz tak je to jenom jeho vec a urad to toho vubec nema co mluvit


Ano, ať si financuje co chce, tady úřad hlídá jen tu nekalou soutěž, čili likvidaci konkurence pomocí prodeje něčeho pod jeho nákupní, výrobní cenou. O nic víc vcelku nejde a je dobře, že ta regulace funguje. Ono nejde jen o to, že by "movití" likvidovali firmy které by na to nestačili reagovat, ale spolky takových movitých firem by mohli svět dostat do situace, kdy ty jako obyčejný občan nebudeš mít ani na chleba a to není dobře. Že se to v některých odvětvích děje, je věc jiná. Tady jde jen a pouze o to, aby nedocházelo k likvidaci konkurence způsobem, na který ona sama nemůže reagovat a který v důsledku bude mít špatný vliv na lidi. Takže když si půjčíš prachy a budeš financovat ztrátový podnik, nikdo ti nic neřekne, je to tvoje rozhodnutí. Ovšem pokud to uděláš jen za účelem likvidace konkurence, je to problém. Navíc firma která neumí klienty získat jiným způsobem než tím, že bude konkurenci likvidovat produktem s dotovanou cenou je špatná, až totiž konkurence nebude, cena půjde několikanásobně nahoru a ty jako spotřebitel nebudeš mít možnost zvolit jiného dodavatele. Co bys dělal, kdyby najednou pomocí nekalé soutěže byl na světě jen jeden poskytovatel hostingu a jeden registrátor domén a cena za hosting by byla například 10 K ročně a roční poplatek za doménové jméno bude 50 K? Kam dáš své weby a domény?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se