PHP & databáze

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Zaujímalo by ma, či používate pri definovaní verejných premenných a funkcií v triedach PHP slovko "public". Osobne to nepoužívam, pretože toto slovo je v PPP vlastne samé nastavované tam, kde nie je žiadna z daných možností PPP (alebo sa mýlim?) ako defaultná možnosť. Samozrejme private a protected sa zíde, ale public fakt nikdy nepíšem.

A čo vy? Píšete "public" vždy? A ak áno, tak prečo (prehľadnosť, zvyk ,...)?

KMSoft
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 35
Registrace: 04.07.2013
Public píši vždy - taktéž jsem se nad tím zamýšlel, ale při brouzdání po webu jsem narazil na zajímavý názor, který má něco do sebe.

Nyní je sice základním nastavením public, ale co když se jednou najdou logické důvody k tomu, aby se toto změnilo? Není lepší na to být připraven a mít všude nastaveno to, co má být, než spoléhat, že vše zůstane při starém?

Při myšlence, že věřít může člověk jen sám sobě, to určitě do sebe něco má a těch šest písmen navíc ho už asi nezabije.
Martin Kanala
www.kmsoft.cz

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Já samozřejmě jsem zvyklej psát public (u některých jiných jazyků to bez toho ani nejde) a jinak naprosto souhlasímm s názorem KMSoft. Někdy třeba bude defaultně nastaveno něco jiného a jsi v háji. A taky je pak kód aspoň přehlednější.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se