Volná diskuze

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
mě jo já už jsem jinde :)
Zajímavé
Kód: Vybrat vše
https://webtrh.cz/270517-funguje-wedos-net

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Me nejde. Ale mozna to je tim ze tam zadny mail nemam.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Shit hosting, tak se není čemu mc divit ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak jsem koukal na FB a myslím že jako omluvu bude muset Pepa G. asi spáchat sepuku :-) Nicméně na této kauze mě osobně zajímá jedna věc, jak je možné, že někdo dá na doménu v expiraci, tzn v ochranné lhůtě reklamu? To se mi ještě u žádného registrátora nestalo. Ochranná lhůta je prostě daná a ne že tam někdo první den po expiraci švihne reklamu. Jako zapomenout prodloužit může každej z nás a nedovedu si představit, co bych dělal kdyby mi registrátor první den expirace změnil DNS a hodil tam svou reklamu. Nestudoval jsem jaké podmínky ochranné lhůty mají domény .net ale docela mě to zarazilo.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
wedos v posledni dobe nejak blbne, jeste ze se snazi porad vsechno resit a vysvetlovat :D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Znovu a znovu co očekáváte za ty prachy? Hovno a hovno taky máte. Za poslední dobu už je to druhý velký průser o kterém se takhle nahlas mluví, sice jen z jedné strany, protože ta druhá, to samozřejmě ihned obrátí proti vám.
Jsem pyšný na to, že žádný z mých klientů a ani známých tam nemá hosting. Jsem i hrdý, na to, že ho tam má konkurence a v době výpadků se směju.
Ruce pryč od společností, které serou na zákazníky v případě poruchy i problému. Ano mohou se stát, může být výpadek, ale je potřeba se k němu postavit a informovat zákazníky v první řadě.

To co se děje teď je výsměch do ksichtu platících zákazníků.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak zase máš alespoň o čem psát ne :-p

Jak je to s tou ochrannou lhůtou u domén .net nevíš?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já už o nich nebudu psát nebaví mě to a nedělal bych nic jiného :D U .net domén je to sranda:

  • v den expirace doména vstoupí do 1. fáze ochranné lhůty (Grace Period), která trvá 30 dnů
  • ode dne expirace doména přestává být funkční, nicméně do 30 dnů od expirace je možné ji prodloužit za standardní cenu // tohle byl případ wedosu
  • po 30 dnech Grace Period vstupuje doména do stavu “Redemption Period” (“Pending Delete Restorable”), který trvá 30-35 dnů, na posledních 5 dnů pak doména vstupuje do stavu Pending Delete a není možné ji prodloužit
  • doménu, která je ve stavu “Redemption Period” (“Pending Delete Restorable”) je možné obnovit za vyšší částku někde kolem 1,5k

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
freez píše:
Tak jsem koukal na FB a myslím že jako omluvu bude muset Pepa G. asi spáchat sepuku :-) Nicméně na této kauze mě osobně zajímá jedna věc, jak je možné, že někdo dá na doménu v expiraci, tzn v ochranné lhůtě reklamu? To se mi ještě u žádného registrátora nestalo. Ochranná lhůta je prostě daná a ne že tam někdo první den po expiraci švihne reklamu. Jako zapomenout prodloužit může každej z nás a nedovedu si představit, co bych dělal kdyby mi registrátor první den expirace změnil DNS a hodil tam svou reklamu. Nestudoval jsem jaké podmínky ochranné lhůty mají domény .net ale docela mě to zarazilo.


reklamu tam dava zhruba tak 80% svetovych registatoru ... a je k tomu jednoduchy duvod, ochranna lhuta je od 0 do 40ti dnu a je pouze na registratorovi jak dlouho ji zvoli, nicmene on sam musi hned v prvni den expirace registru uhradit plnou castku na prodlouzeni. Ma pak prave techto 0 az 40 dnu cas na to domenu smazat a penize mu registr refunduje. V praxi to ale znamena, ze registrator ma v trapu desitky tisic USD za domeny, ktere mu nikdo nezaplatil, u kterych musi drzet prave tu ochrannou lhutu. Proto se davaji reklamy, aby se nejak kompenzovala tato ztrata.

Druhou veci je fakt, ze u gTLD registrant smlouva konci dnem expirace. Co se tedy deje po expiraci s domenou je pouze a jenom na registratorovi. Registrator je pouze povinny umoznit po dobu redemptionPeriod (30 dnu) obnoveni domeny puvodnimu drziteli. Po 30ti dnech muze s domenou manipulovat nehlede na puvodnim drziteli.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Někdo mi zmenšil písmenka :-D

Tak to jsem netušil, že ta doba po expiraci jde vlastně finančně na vrub registrátora. Myslel jsem si, že ta ochranná lhůta je tak nějak "v ceně" normálního prodloužení. Tohle je dobrý vědět, protože si pak člověk opravdu pohlídá prodloužení. Díky za vysvětlení.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
freez píše:
Tak to jsem netušil, že ta doba po expiraci jde vlastně finančně na vrub registrátora.


Bohuzel, je to tak ... my jsme jeste "malej" registrator, takze nam tam ted lezi domeny v ochranny lhute vhodnote vice nez 15.000 USD ... s kazdym mesicem je to stale vetsi a vetsi obnos.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
a nebylo by lepsi kdyby sme vam oznacovali domeny co uz se nebudou prodluzovat a ty jste proste dropli ??

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
hexageek píše:
a nebylo by lepsi kdyby sme vam oznacovali domeny co uz se nebudou prodluzovat a ty jste proste dropli ??


v ramci plne automatizace to neni realny a ani zadany.

Mimochodem znam stovky pripadu, kdy klienti rikali ze domenu prodluzovat nebudou a nakonec ji tesne pred redemptionPeriod z ochranny lhuty prodlouzili ... ti by asi nebyli radi, kdyby hned v den expirace jsme jej poslali do redemptIonu a za prodlouzeni museli platit ranec

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se