Hardware

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
V týdnu se mi podařilo rozbít si sklo na mojí Nokii Lumii 800. Protože nelze jen vyměnit sklo a je nutné vyměnit celý displey, tak cena vychází na víc než stojí celý telefon.
Rozhlížím se proto po novém.

Moje požadavky:
  • Windows Phone 8
  • Gorilla Glass (odolné sklo proti mikroškrábancům)
  • cena +/- 5 tisíc

Celkem by mi vyhovovala Lumia 720, ale ta prakticky nejde sehnat. A pokud ano, tak za cenu zhruba Lumia 920.
Je tu někdo, kdo teď někdy kupoval Lumii? Naposledy jsem vývoj telefonů sledovat přes 2 lety a mezitím Nokia vydala hafo nových modelů.

Wales
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 113
Registrace: 30.01.2012
Nechci rozpoutávat OT, ale proč zrovna Windows Phone? Měl jsem Nokii s Windows Phone, nyní mám Galaxy S III s Androidem a vyhovuje mi tedy více ten Android, jelikož pro něj je větší podpora u většiny služeb, které využívám (Aplikace mé banky, podpora služeb od googlu atd.)

http://mobilni-telefony.heureka.cz/htc- ... -phone-8s/

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak já bych taky šel do WP, jelikož od všech co jej mají na něj slyším chválu, sice na něj není tolika aplikací jako na android, ale běží svižně i po delší době používání.
Což se u androidu moc říci nedá.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Samozřejmě, že Windows Phone má menší počet aplikací, méně funkcí. Ale na telefonu potřebuji jen telefonování, sms a internet. Mně WP bohatě postačuje, navíc je poměrně jednoduchý, proto bych šel do něj znovu. Navíc jsem si už zvykl na ovládání.

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Taky používám WP. Vyzkoušel jsem BlackBerry i Android a WP mi vyhovoval nejvíce.

K tomu telefonu. Lumia 720 má třeba 1-2umobil.cz. Mají sice hrozný web, distribuce telefonů je vetšinou z PL nebo SK (ale vše je normálně v cz). Již jsem tam kupoval dva telefony a vše bez problémů.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Zažijte revoluci ve Vaší kuchyni: Magnetky na lednici, které promění vaši Kuchyni!

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Já mám Lumii 720 a neměnil bych. Myslím, že je to i jeden z designově nejpovedenějších Lumií.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pebro: Já se právě díval na ten jejich web a nějak jsem tomu nedůvěřoval. Pokud to bude fungovat v ČR a nebude nějaké lokální omezení, tak bych do toho šel. Jinak jsem proti dovozům skeptickej.

raR2: Super! Pamatuješ si ještě kdy jsi si ji kupoval a kolik tě stála? Teď ji akorát mohu najít jen na Alze a za cenu 6000 Kč mohu mít už 920.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Kupoval jsem ji koncem února na LevnejMobil.cz - stála 6 200 Kč. Je pravda, že v té době to už byl doprodej. O 920 jsem taky uvažoval, ale připadla mi už celkem velká. No nevím, jestli bys ji ještě někde sehnal za rozumnou cenu. Oni ty Lumie stahují z prodeje s tím, že budou nové telefony od dnes už vlastně Microsoftu, ale zatím uvedli jen jakési Nokie X s podivným androidem :D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
To je škoda, že Nokii koupil Microsoft. Nokie se konečně probudila a v době, kdy dohnala ostatní se prodala. Doufám, že časem zase začne vyrábět telefony, protože Microsoft s nimi nemá zrovna dobrou pověst. Už jsem si objednal 720, cenou za 4999 Kč. Ten Ativ S vypadá parametrově lépe, i baterii má lepší, ale Nokia má super aplikace - Nokia Autem atp. plus hezčí design. Ostatně snažím se jen zakecat, že jsem vždy měl Nokie, tak chci zase sáhnout po ni.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Je pravdou, že má Android víc aplikací ve storu (GP), ale je se třeba podívat, kolik jich je duplicitních nebo podobných. Pozor, Microsoft koupil jen mobilní divizi, ne pro telefony jako takové, ale pro jejich prodejní řetězec. Ač je pravdou, že se smartphony s WP dost probouzejí. Když WP tak Nokii - připlať a vezmi Lumii 920.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
A co Lumia 1520 jak ta je na tom?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
peeeeta máš na mysli podtácek pod pivo? :) Ta je pro mě moc velká, do kapsy by se vešla jen těžko. Navíc telefon za 10k? Nechci o něj starat a bát se, zda se mi neškrábne.
kohy - máš přímo s tou 920 zkušenosti?

Na té 720 se mi líbí ta obrovská výdrž. U své 800 jsem se naučil využívat telefon tak, že jsem nemusel jej nabíjet třeba 3-4 dny (zpočátku každej den).

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakare: Pro někoho podtácek, pro někoho zase dvě věci v jednom.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Já tu 720 nabíjím skoro každý den, max vydrží 2 dny, takže nevím, jak s tou výdrží budeš spokojený. Každopádně ji teda držím v ruce skoro pořád.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ota: Já osobně ne ale je hodně lidí, co si ji chválí. Pročti recenze, má kvalitní fotoaparát a za ty peníze dobrý kauf. Splňuje požadavky, zklamaný nebudeš.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Kohy: 920 se už ale nevyrábí. Co třeba 925?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
peeeeta píše:
Kohy: 920 se už ale nevyrábí. Co třeba 925?


Já vím, že se nevyrábí ale určitě prodává... :) Jo, proč ne.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Kohy píše:
Kohy: 920 se už ale nevyrábí. Co třeba 925?

Já vím, že se nevyrábí ale prodává... :)


Prodává, ale skoro za stejnou cenu koupíš lepší 925. Tak že nevím proč kupovat mobil, který se již nevyrábí a už se jen doprodává a to ještě na neznámých eshopech.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Co jsem se díval na srovnání, tak mi 925 nepřišla lepší :)... sám jsem z toho byl překvapený. Přišlo mi, že ta výbava není tak bohatá jako u starší 920. Jinak cenový rozdíl tam je pár stovek.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
920 byla prodávána jako ryzí vlajkový model, byl to telefon, který měl a má co nabídnout. Proto bych vzal právě 920tku. Ale to je samozřejmě můj dojem, podíval bych se raději na recenze.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otakar Pěnkava píše:
Co jsem se díval na srovnání, tak mi 925 nepřišla lepší :)... sám jsem z toho byl překvapený. Přišlo mi, že ta výbava není tak bohatá jako u starší 920. Jinak cenový rozdíl tam je pár stovek.


No co já jsem zase včera pročítal, tak je to tak nějak 50:50. Tak že to spíše bude o tom, co ti bude více vyhovovat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Já už stejně objednal 720... ta je stejně oproti té 800 posunem vpřed. Má větší baterii (i vůči 920) a nebude to tolik bolet až spadne na zem a praskne u ní diplej.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
No co budu dělat já, až mi spadne mé HTC One... :) Pár tisícovek v čoudu... Ups!

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tak i po téměř 10 dnech od objednání nemám telefon. Vzhledem k tomu, že jsem vůbec nebyl informován, beru 1-2umobil jako neseriózní obchod (zboží mají inzerováno skladem, po telefonátu jsem byl ujišťěn, že nejpozději v úterý mi bude telefon doručen). Co jsem se tak díval, tak nakoupit telefon po internetu je skoro loterie.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se