Nápady & návrhy

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Zdravím,
všiml jsem si, že odkazy vložené do fóra se vždy otevírají v aktuálním okně, ale to není zrovna nejlepší.
Jelikož hned v prvním příspěvku může být odkaz a pak se k dané stránce máme vyjádřit. Což se ovšem dělá blbě, když už nejsme na fóru.
Co udělat všechny odkazy otevírané v novém okně?

Díky
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Otevírat externí odkazy v novém okně je podle mě prasárna. Naučil jsem se otevírat odkazy, které chci otevřít v novém okně kolečkem. Takto by se mi otevíraly všechny i ty co nechci v novém okně.

Lukáš Charvát
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 143
Registrace: 06.07.2012
Také jsem fanouškem nové záložky pro každý odkaz, ale jak píše Otakar, kolečko vše řeší. Pokud otevřu odkaz bez kolečka, na web už se většinou nevrátím, při nové záložce se na web vždy vracím.
Gaming affiliate? G2A Goldmine!

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak já neříkám, že jsem fanouškem toho, aby se normálně odkaz otevíral v novém okně.
Já sám to tedy využívám na blogu, ale to z toho důvodu, že většina lidí nezná trik s kolečkem, kdy se otevře odkaz v novém okně. Proto jsem tuto změnu navrhoval i sem.
Já sám využívám kolečko.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pravý klik, otevřít v novém okně. OK. Mě osobně by však nevadilo, kdyby se odkaz otevíral v novém. Ber to tak, že po prokliku teoreticky ztrácíš návštěvníka.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Kohy píše:
Pravý klik, otevřít v novém okně. OK. Mě osobně by však nevadilo, kdyby se odkaz otevíral v novém. Ber to tak, že po prokliku teoreticky ztrácíš návštěvníka.


Já neříkám, že to nejde, ale BFU většinou prostě kliknout a už se nevrátí.
Právě jak říkáš, jde o to, že návštěvníka ztratí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
peeeeta píše:

Já neříkám, že to nejde, ale BFU většinou prostě kliknout a už se nevrátí.
Právě jak říkáš, jde o to, že návštěvníka ztratí.


Já neříkám, že nevíš, že to nejde a nebo jde. Já jsem postoval do diskuze. :)
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Kohy: Já to chápu, že jsi přidával příspěvek do diskuze Jen jsem chtěl, aby bylo jasné, co jsem měl namysli na začátku. ;)
Také jsem chtěl říci, že malá část, využívá kolečko a nebo pravý klik.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Aj lav jů nebo aj prav jů... :)
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
dokec píše:
nebo ctrl + leve :)


Taky používám. Kolečko už jsem vyklikal :)

Ohledně otvírání v novém okně proběhla kdysi na webtrhu celkem slušná diskuze. Retal to tehdy nechtěl, protože by mělo být na každém z nás jestli chceme otvírat odkaz v novém okně anebo ne. Zatímco u varianty násilného otevření, nemáme volbu tomu zabránit, tak u otvírání ve stejném zase máme. Tedy svoboda pro všechny :D

Na druhou stranu není nic horšího než když má člověk rozepsaný post a uklikne se :) Možná by stálo za to popřemýšlet o jedné vymoženosti, která byla na konkurenčním webfair, že se průběžně ukládal obsah rozepsaného postu.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
dokec píše:
nebo ctrl + leve :)


Také používám, jenom to mám tak zautomatizované, že jsem si nevzpomněl čím to vlastně provádím, tak jsem napsal kolečko :)

Drago píše:
Ohledně otvírání v novém okně proběhla kdysi na webtrhu celkem slušná diskuze. Retal to tehdy nechtěl, protože by mělo být na každém z nás jestli chceme otvírat odkaz v novém okně anebo ne. Zatímco u varianty násilného otevření, nemáme volbu tomu zabránit, tak u otvírání ve stejném zase máme. Tedy svoboda pro všechny :D


Tu diskuzi jsem četl a právě v tomto Martinovi (Retailovi) rozumím, že to nechce.

Drago píše:
Na druhou stranu není nic horšího než když má člověk rozepsaný post a uklikne se :) Možná by stálo za to popřemýšlet o jedné vymoženosti, která byla na konkurenčním webfair, že se průběžně ukládal obsah rozepsaného postu.


Popřemýšlíme, doděláme :)

jindrak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 02.04.2014
Osobně jsem také pro automatické otvírání v novém okně. Pokud chci hodnotit nebo koukat na stránku, vždy ji v novém okně otvírám a naštve mne, když zapomenu a potom musím dávat několikrát "zpět".
Fobo.cz - prodej to, co umíš

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ani mě nevadí otevírání odkazů v novém okně.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se