SEO

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Poptavka-zdarma.cz píše:
Když vidím, jaký balast se dástává přede mě, tak o kvalitě obsahu silně pochybuju. A právě jsem zjistil, že si dané splečnosti registrují domény na fiktivní jména (česká cz koncovka, podobný design a japonský vlastník :-D ). Takže bych se vůbec nedivil, kdyby jedním z hodnoticích kriterii byl i vlastník domény. Nejspíš nové domény začnu také registrovat na někoho jiného.

malý příklad:
drevenynabyteksirius.cz - vlastnik Sherry Qin
plyntopeni.cz - vlastnik Xi Chen
katybaby.cz - Kim Ji Woo

Nový systém spíš umožňuje postih kompletního portfolia webů vlastníka.


Normální spam zase se trošku rozmáhá pak zase utichne a pak zase začne a tak asi nějak pořád dokola :)

edit:
A jména, adresy, emaily všechno je samozřejmě fake :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Když vidím, jaký balast se dástává přede mě, tak o kvalitě obsahu silně pochybuju. A právě jsem zjistil, že si dané splečnosti registrují domény na fiktivní jména (česká cz koncovka, podobný design a japonský vlastník :-D ). Takže bych se vůbec nedivil, kdyby jedním z hodnoticích kriterii byl i vlastník domény. Nejspíš nové domény začnu také registrovat na někoho jiného.

malý příklad:
drevenynabyteksirius.cz - vlastnik Sherry Qin
plyntopeni.cz - vlastnik Xi Chen
katybaby.cz - Kim Ji Woo

Nový systém spíš umožňuje postih kompletního portfolia webů vlastníka.


Tady se spíše divím, že nic.cz tohle povolí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:

Tady se spíše divím, že nic.cz tohle povolí.


vubec bych se nedivil, kdyby nic.cz a seznam.cz spolupracovali. je vidět, že udávat data nic.cz může ve výsledku i uškodit.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
By mně zajímalo jak byste to to chtěli řešit aby k tomu nedocházelo :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Katalog:
Třeba pravidelnou kontrolou? A nebo řešením stížností?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
peeeeta píše:
Katalog:
Třeba pravidelnou kontrolou? A nebo řešením stížností?

Jak chceš efektivně kontrolovat všechny lidi ve všech zemích světa a to tak aby to mělo malé náklady a nijak neomezovalo registraci domén? Navíc i kdyby se to nějak vyřešilo je to úplně jedno způsobilo by to jen to že by se začaly jet jiné domény než .cz

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Kontrola je v této chvíli docela snadná.
Stačí ověřit, zdali udaná adresa vůbec existuje. Zkus zadat adresy u těch kontaktů třeba na google mapy a uvidíš, že adresa je smyšlená.

No aspoň by nic.cz ukázalo, že se o své domény stará a ne že je to jen další služba, která se dá zneužívat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:
Kontrola je v této chvíli docela snadná.
Stačí ověřit, zdali udaná adresa vůbec existuje. Zkus zadat adresy u těch kontaktů třeba na google mapy a uvidíš, že adresa je smyšlená.

No aspoň by nic.cz ukázalo, že se o své domény stará a ne že je to jen další služba, která se dá zneužívat.


Tak si adresu najdu v mapách a regisruju to na fiktivního člověka. navíc téměř každý poskytovatel webhostingu nabízí zvlášt registrační údaje a fakturační. Takže si jednoduše webhosting zaplatíš někde a domenu jinde. Ve finále to vyhledávač stejně neohlídá.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak ano, nikdo neříká, že si nelze adresu nějakou dohledat, ale kdo to teď, při zakládání domén na fiktivní údaje dělá?
Já sám nevím jak se snadno dají dohledat domény registrované na fiktivní údaje, ale NIC.cz by se na to mělo zaměřit.

To, že by údaj, na koho je doména registrovaná mělo vliv na vyhledávače je směšné.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
peeeeta píše:

To, že by údaj, na koho je doména registrovaná mělo vliv na vyhledávače je směšné.


dřive jsem si tím nebyl jistý, ale teď už jsem si tím jistý. a to, že řada spekulantu používá fake účty, to jen podtrhuje. z technického hlediska za tím nevidím nic nemožného.
jakmile teď začnu posilovat jeden web v rámci skupiny webu, začne se web spíše propadat. ještě vyzkoušim jak to bude v případě posílení z cizího webu.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Vlastník domény určitě není faktorem, na který by vyhledávače přihlíželi. Ovšem pokud má jeden vlastník X tisíc domén, které na sebe odkazují, tak si myslím, že by tohle Google mohl řešit a nahlížet k tomu. U menších počtů pochybuju a u seznamu pochybuju i u těch tisíců domén.

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Jestli máte problémy s "fiktivním" majitelem domény (který pravděpodobně neexistuje) dejte vědět NICu - pokud je doména na smyšlené údaje, mají ji dle všeho nechat expirovat:)
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Ondřej Martinek píše:
Jestli máte problémy s "fiktivním" majitelem domény (který pravděpodobně neexistuje) dejte vědět NICu - pokud je doména na smyšlené údaje, mají ji dle všeho nechat expirovat:)


Já jsem nikde nenašel nic o tom, za jakých podmínek může nic.cz doménu zrušit. Je tam jen povídání v případě sporu o vlastnictví.

našel jsem jen tohle
http://www.nic.cz/files/nic/doc/2014010 ... h_jmen.pdf

kde se píše, že může být zrušení domény oprávněností, ale ne povinností.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tam stačí, aby byl funkční email a je po "sporu" :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Vše by už mělo jet v Seznamáckých kolejích, databáze občerstvena. Já jsem maximálně spokojen, na 150 hlídaných KW o 5-15 pozic nahoru u některých KW, drobné změny i propady určitě proběhly, ale nebylo jich mnoho. Přece jen se internet každým dnem hýbe, natož SERP.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
K tématu nyní článek i na Lupa.cz, jedním z autorů je Pavel Ungr, který přispívá i zde na fóru.

V článku se mimo jiné dozvíte, že Drago má již "oficiální umělecký pseudonym" :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já si myslím, že problematika toho, že lidé vlastní vícero domén a to vyhledávače penalizují hodně demonizuje. Lidé kteří o tomto tématu často mluví si myslí, že existují jen stránky, kde se všichni snaží dělat podvodně SEO. Ale to přeci není zdaleka většinový vzorek. Proč by měl být bita například velká medialní firma ala Mafra. Nebo samotný Seznam. Taky má projekty na různých doménach a všechny vlastní.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak už je to i na Lupě... :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se