Volná diskuze

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Přátelé, chtěla bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s různými fleškami. Nezajímá mě ani tak rychlost čtení atd. jako spíše trvanlivost uchovávání dat, poruchovost. Já osobně jsem si tedˇ zakoupila dvě zlevněné flashky Integral Neon - 8 GB za 119 kč. Původní cena 150 kč. Jak si stojí Integral? Zaujalo mě, že uvádějí made in UK..... a nikoli made in China...tak jsem nějak podlehla a vzala je...ale mají ještě 16 GB také v akci. No než si jich koupím více, chtěla bych vědět jak na tom jsou. Díky za recenze.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Nejhorší 100% HP - v úpodstatě mám 32 GB a 16GB a naprosto nespolehlivé....
Kingston mám taky a ty mě snad ani nikdy nevypekly...takže tak...

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Je jedno jaké mají made in. V číně se dělá všechno včetně kvalitních věcí. Spíš je důležitější historie, zkušenosti a vývoj firmy v dané oblasti. A zrovna Integral nemá moc dobré hodnocení v zahraničí. Já osobně si kupuji karty i usb flashdisky od Sandisku a nikdy jsem neměl žádný problém :)
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Dokonalé osvětlení nad jídelní stůl – Jak na to?

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Ajaj, takže sem s tím Integralem asi neudělala dobře.... No tak snad mi za 120 na chvíli vydrží...nebuhu si tam raději nahrávat nic důležitého.
POkud tedy chci opravdu spolehlivý flash tak myslít raději Verbatime, nebo Kingstone? S těmito máte dobré zkušenosti? Děkuji

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ono tak ani nezáleží na výrobci, ale spíše na tom čipu uvnitř. Někdo si čipy (paměťové brouky) nechává dělat na zakázku, někdo je vyrábí sám. Já osobně preferuji Verbatim, zkouším teď nové disky PNY. Nespokojený jsem byl s A-Data.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Ja mam nejhorsi zkusenosti se znackou Transcend, zatim jsem kazdou ztratil, uz je nekupuju :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Měl jsem teď dva Corsairy, rychlostmi naprosto bezkonkurenční, ale co se týče spolehlivosti, tak oba odešly (první po půl roce, druhý po roce a půl). Ten první byl ještě jeden z prvních 32 GB flash disků a stál tehdy přes 1200 Kč. Poté co odešel v záruční době, tak jsem si jej nechal vyměnit a dali mi druhý, který byl velikostně menší a méně topil (při nahrávání souborů byla ta flashka teplá). A když mi odešla i ta, tak jsem si nechal vrátit peníze, trochu si připlatil a koupil externí disk. Takže teď flashdisky nepoužívám.

Co jsem slyšel, tak Verbatim a Kingston mají dobré flashky. A-Data je levná značka, na občasné používání si myslím postačí. Celkově flashdisky nejsou určení ke skladování dat po delší dobu.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Od A-Data jsem měl 2 flashky, má úplně první 256 MB drží dodnes (ale vzhledem ke kapacitě ji již moc nevyužívám, a z nostalgie se mi ji nechce vyhodit), po této zkušenosti jsem si tedy koupil druhou téže značky s kapacitou 4 GB a ta mi přišla děsně nespolehlivá - nahrál jsem na ní např. 10 souborů a 2 z nich nešly následně otevřít.

Jinak mám také Kingston a Corsair a ty jsou bez problémů, navíc Corsair super rychlost.

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Zatím jsou stále výtězi verbatime a Kingstone... Tak příště budu chytřejší :). ještě otázečka, když chci zálohovat, poradíte mi levný, ale spolehlivý disk? Nemusí být moc výkonný, ani kapacitní. Hlavně aby si udržel data. A nestál hromadu peněz. Děkuji

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se