Aktuální události

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Poslední dobou mám úbytek akceptací na Placla.cz . Máte podobnou zkušenost ?

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
luba píše:
Poslední dobou mám úbytek akceptací na Placla.cz . Máte podobnou zkušenost ?


Mám podobnou zkušenost. Těch akceptací je teď opravdu pramálo s spadlo mi to, nebál bych se říct, i o více jak 50%.

beiciwr
WD Trader: 4.17/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.07.2012
Jsem na tom úplně stejně, nejen v placle, ale i na kupclanek

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
To je tím jak se všichni podbízejí s cenou, někteří v krátkozraké vidině obsahu zdarma publikují taktéž zdarma.
Tak dochází k tomu, že poloweby si publukují zdarma nebo co nejlvněji a ty kvalitní si vybírají pokud je z čeho.
U jakých webů pozorujete úbytek?

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Zisky blogerov klesajú, do systému pribudlo značné množstvo webov a dopyt nestúpa úmerne s ponukou.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já tam sice nemám blog, ani nejsem zapojen do jakéhokoliv jiného systému, ale jestli to nebude tím, že se tam nahrnulo více nových webů a inzerenti začaly více koukat na "kvalitu" vs cenu?

Když to vezmu z mého pohledu, tak co jsem měl možnost vidět zapojené weby, tak na některých bych asi nepublikoval ani zadarmo.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Nárůst počtu blogů snad o 40-50 % (hrubý odhad, ale původně jich tam bylo lehce přes 300, teď tuším kolem 550) - a je to sakra znát. Počet akceptací mi klesl více než o třetinu, ale časem se ty blogy protiřídá a zase se to nějak stabilizuje. Holt je třeba zapracovat na kvalitě :-)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mac píše:
Tak a teď už konečně vím, kdo mi kazí / vylepšuje statistiku (odmítnutí). :-)

Jsem rád, že jsem ti to konečně objasnil :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Z Kupclanek mi kazdou chvili chodi nejaká poptávka na článek - je to tím, že si někdo vybral muj web nebo se to automaticky rozesila vsem?
(nikdy jsem tyhle systemy zatim nevyuzival. psani si zajistuju sam.)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Já na placla přidám nějaké své poloblogy pokud mi je tedy schváli a uvidíme zda prodám nějaký článek třeba zbohatnu na tom a nebudu muset každý den sedět u počítače, ale pojedu k moři třeba do Bulharska.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
365solutions píše:
Nárůst počtu blogů snad o 40-50 % (hrubý odhad, ale původně jich tam bylo lehce přes 300, teď tuším kolem 550) - a je to sakra znát. Počet akceptací mi klesl více než o třetinu, ale časem se ty blogy protiřídá a zase se to nějak stabilizuje. Holt je třeba zapracovat na kvalitě :-)


Jen sám pan Kubíček má cca 200 webů, takže stačí aby je zapojil jen on a nárůst je doma... Spíš bych po zavedení pravidla "jen u nás a jinde ne" čekal vyhazování webů...

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Placla v minulem mesici zajistila cca 800 clanku. Soucasne se vyrazne zvysila prumerna cena clanku. Pribrali jsme par webu a soucasne jich radu budeme vyrazovat. Tedy ne my, ale sami inzerenti, kteri nyni sami mohou u odmitani nabidek sve odmitani zduvodnovat. Algoritmus pak vysledky hodnoti a weby budou vyrazovany. Nejen pro nekvalitu, ale treba i nabizeni se na netematicke poptavky.

Ad Kali: sam mam systemu jen asi deset dvacet tematickych webu, takze aktualne zverejnujem par clanku mesicne.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Michal Kubíček píše:
Ad Kali: sam mam systemu jen asi deset dvacet tematickych webu, takze aktualne zverejnujem par clanku mesicne.


Mě to je úplně jedno, mě o nic nejde :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Než vzniklo vůbec toto vlákno, tak se dle mě úplně stačilo podívat na úvodní stránku Placla.cz a dát si jedna a jedna dohromady. Pokud uveřejněné údaje jsou správné, tak: Čeká na vás 551 webů s 6 631 917 čtenáři měsíčně - Aktuálně na Vás čeká 100 poptávek = z toho plyne to, že se logicky poptávky více rozmělní a pokud tam nemáte více kvalitních webů najednou na různá témata, tak výdělek velký = smolík.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Není lepší být trochu iniciativní a poohlednout se po inzerentech na "vlastní triko" ? Věřim, že mezi některýma najdete i stálé zákazníky.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Michal Kubíček píše:
Placla v minulem mesici zajistila cca 800 clanku. Soucasne se vyrazne zvysila prumerna cena clanku. Pribrali jsme par webu a soucasne jich radu budeme vyrazovat. Tedy ne my, ale sami inzerenti, kteri nyni sami mohou u odmitani nabidek sve odmitani zduvodnovat. Algoritmus pak vysledky hodnoti a weby budou vyrazovany. Nejen pro nekvalitu, ale treba i nabizeni se na netematicke poptavky.


Ten důvod odmítnutí je dobrá věc, docela bych ocenil u nabídek možnost jednoduše označit ty které nechci, nebo chci a pak dát "smazat označené" obor který zajímá na Placle mě je tak 1% poptávek a mazat ručně u každého webu 10, 20 poptávek je trochu nepraktické. Vašek na Twitteru psal že průměrná cena za článek je 367 korun, jen nevím jestli to je i s VIP poptávkami a jestli je to cena kterou zaplatí inzerent, nebo cena kterou dostane bloger.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Nekultura.cz s.r.o.
Uživatelský avatar

Ověřený uživatel
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 12.07.2012
Aktuálně na vás čeká 162 poptávek, akceptací je mnohem více než v uplynulých měsících, i když přiznávám, že začátek května byl ovlivněn těmi státními svátky v půli týdne. Ovšem dnes se třeba čile obchodovalo, i když už dva dny svítí sluníčko. Počítám, že zítra to inzerenti zabalí dříve a vyrazí k vodě.

freez píše:
docela bych ocenil u nabídek možnost jednoduše označit ty které nechci, nebo chci a pak dát "smazat označené"


Stačí reagovat na poptávky, které Vás zajímají. Úplně dole je pak odkaz Odmítnout všechny poptávky.

freez píše:
Vašek na Twitteru psal že průměrná cena za článek je 367 korun, jen nevím jestli to je i s VIP poptávkami a jestli je to cena kterou zaplatí inzerent, nebo cena kterou dostane bloger.


Je to celková průměrná cena včetně VIP a ty to číslo nijak výrazně neovlivňují. Přece jen to jsou desítky článků za 1000 Kč a více oproti stovkám článků z běžných poptávek za průměrnou cenu kolem 360 Kč. Inzerenti rozhodně preferují o něco dražší články z webů s lepšími parametry. Možná i z níže uvedené definice vzniká zdání, že inzerenti nakupují pouze za ceny, které uvádí jako ceny u poptávek. Ovšem jedná se pouze o MINIMÁLNÍ cenu, takže je možné se nabídnout za mnohem více. Jak je definována cena placeného článku, uvádí pravidla:

Cena článku
Cena, kterou platí Inzerent za zprostředkování poptávky po sepsání a zveřejnění Placeného článku a za napsání a zveřejnění Placeného článku; cenu za napsání a zveřejnění Placeného článku určuje Inzerent v poptávce; cena se uvádí bez DPH.

Václav Bartoš

-- 20. 05. 2014 20:27 --

Jinak ještě vývoj průměrné ceny za článek u běžných poptávek v roce 2014:

Leden: 294 Kč
Únor: 306 Kč
Březen: 310 Kč
Duben: 323 Kč
Květen (do 20.5.): 360 Kč

Vašek

365solutions
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.12.2012
Tak měním názor, minulý týden jsem zaznamenal snad rekordní počet akceptací. Nárazově jich bylo během několika málo dní snad 50+. Raději jsem to ani nepočítal :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Vždyť tam také proběhla čistka šmejd webů, tak se nediv ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mě zase Placla nechce, jsem prý pro ně moc "dobrý"!

Nekultura.cz s.r.o.
Uživatelský avatar

Ověřený uživatel
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 12.07.2012
Lepší než renomovaná česká média? To snad ne :) Máme v PlaCle i ty nejlepší.

Václav Bartoš

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ty nejlepší z nejhorších, tak to je jedině dobře... :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Asi se to tady řešilo, ale, je možná výplata pro fyzikou osobu, nepodnikatele? Tak jsem opět zkusil přidat web, Michale, ne že mi ho zamítnete. :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se