Wordpress

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Dobrý den. Jsem úplně úplný nováček a přesto se chci pustit do tvorby online magazínu pro ženy. Chtěla bych vědět zda jsem schopna, jako úplný neznalý začátečník s přiměřenou inteligenci a přiměřenou schopností chápat nové věci vytvořit na Wordpressu magazín. Již jsem si zaregistrovala domenu i hosting. Magazín se bude jmenovat Ella Nela. Dále bych se chtěla zeptat, neboť jsem tradiční český šetřílek, zda se dají na vlastních doménach používat šablny zdarma ( ne premiové). Na blogu Wordpress to samozřejmě jde. A poslední otázka - stále se rozhoduji mezi Drupal a Wordpress. Je stále pravda, že Drupal je o hodně složitější? Děkuji všem za reakce.

FinalStorm
WD Trader: 4.67/5

Příspěvky: 96
Registrace: 01.06.2011
Můj názor - pokud nemáte s webem žádné zkušenosti, použil bych WP a nechal si ho od někoho nainstalovat a připravit. Vyjde to na pár korun a bude to bez starostí. Práci s příspěvky a články pak snadno zvládnete.
http://egol.cz Fotbal, hokej, florbal, házená a spousta dalších míčových sportů

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Děkuji. Myslela jsem si, že na Drupal nemám ani pomýšlet :) Udělám to tedy ve Wordpress. Na hostingu je připravená rychlá instalace, takže to udělám přes ni.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Doporučil bych vám přečíst seriál o tom, jak si Wordpress zabezpečit.
Ona rychlá instalace je krásná, ale není moc vhodná.
Bezpečný Wordpress Část 1
Bezpečný Wordpress část 2

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Kdejaký známý ho určitě nainstaluje, bezpečnost bych asi neřešil, blogísek asi nebude tím, co by hekři chtěli lámat. Klasicky nainstalovat, založit databázi a další věci, to vše najdete ve videích na Youtube, je tam toho mraky. Na FTPčku pak nezapomenout udělit práva souborům, určitě nedávat 777 a povolit zápis do složek pro nahrávání obrázků. Rozhodně bych také doporučil WP pro začátky. Šablony jsou samozřejmě Free, ale i placené. U těch placených si samozřejmě budete muset vytrpět odkazy z patiček. Je prakticky jedno, jakou využijete.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No nikdy nevíš. Z blogu se může stát magazín.
Roboti nenapadají jen nejnavštěvovanější weby, potřebují sehnat co nejvíce webů, které by mohli později využít.
Tak že bych minimálně nějakou základní bezpečnost řešil.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Nu s tím zabezpečením je to pravda...rozhodně nechci zůstávat u blogisku. Každopádně již ho mám nainstalovaný přes instalátor z hostingu. Hostuju na wedosu.
Šablony se mi nelíbí v podstatě ani jedna. Ani zdarma ani prémiové, ani jedna nesplňuje to co bych chtěla :)...kruciš...Mohu pracovat bez šablony a vzhled si vytvářet sama?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
To jestli zůstaneš u blogísku rozhodnou návštěvníci a další faktory. :) Na mém webu o smartphonech najdeš dělanou šablonu na zakázku s levným rozpočtem. Nějakou jednoduchou šablonu ti sesmolí za 1000 Kč. Samozřejmě je dobré řešit pro smartphone responzivní design.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Málokdy je šablona tak dokonalá že nepotřebuje nějakou úpravu, takže buď si někeho zaplatit ať upraví některou ze stávající nebo si nechat udělat uplně novou :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pro začátek určitě stačí nějaká free šablona. Podle toho jak se to bude vyvíjet dále, se pak rozhodne kolik se do projektu zainvestuje. Teď hlavně tvořit obsah a dát vědět všem potencionálním čtenářům.

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Děkuji všem :) Ony ty free šablony jsou pěkné, ale každá z nich má něco co mi nevyhovuje. Nyní mám jednu nainstalovanou a pokouším se některé věci v rámci možností pozměnit.... samozřejmě jsem začátečník, takže asi toho moc nezměním Budu muset dlooouze hledat na netu kde jak co upravit a bůhví, zda se mi to podaří... no uvidím. Kvalitní obsah je pro mě samozřejmě priorita, ale chtěla bych aby se ten web taky líbil vzhledově, je pro ženy.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Pro začátek bych neřešil až tolik vzhled (šablonu) - jak už jsem za 10+ let na webu zjistil, lidi jsou na vzhled mnohem méně hákliví než si myslíme a než webdesignéři tvrdí. Navíc vzhled je podstatný zejména pro prodejní weby, nikoliv pro blog nebo magazín, kam lidi chodí číst obsah.

Nahoď Wordpress, použij nějakou dostupnou šablonu a vzhled příliš neřeš. Pracuj na obsahu a hlavně sdílej odkazy (přiměřeně) na tematické diskuze i na sociální sítě. Praktické věci táhnou - konkrétní zkušenosti s nákupem bot/kabelky/šminek/kabátu/šperků, provedení, kvalita, pohodlí, případné problémy. Praktické návody třeba na líčení, sem tam zdravý recept, tipy na cvičení, kulturní věci atd. Do začátku je důležité především vybudovat obsah.

Vydělat jde třeba na affilu (cj.com agreguje plno vhodných oblastí), PPC Sklik nebo Adsense a pak publikovat PR články. O tuto tématiku je zájem a cílovka je obrovská, ale chce to držet určitou kvalitu a hlavně vytrvat! Rozjet web není otázka týdnů ani pár měsíců, i když by to tak z některých happy školení mohlo vypadat.

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Basti - píšeš mi to jako z duše. Já samozřejmě počítám s tím, že musím makat a hlavně vytrvat a že obsah je číslo jedna. Magazínů pro ženy je milion a upřímně - články jsou překopírovávané a z 80% nic neříkající.... je na nich prostě vidět, že jsou psané unavenými redaktory a na zakázku. Co se týče vzhledu, jedná se o detaily, které se pokusím vyladit a pokud mi na to síly stačit nebudou, nechám to prostě jak to leží... mnou vybraná šablona je celkem přijatelná... viz zde http://www.ellanela.cz Teď tam není relevantní obsah, mám to zatím jen tak, že si zkouším co jak funguje. Co bych chtěla změnit jsou detaily - zůžit záhlaví aby byl větší prosto pro články na první kouknutí :) Chtěla bych aby bylo vidět co nejvíce článků najednou. Články chci s náhledovými obrázky a to je další co chci změnit - obrázky zmenšit.... Děkuji za podporu :)

-- 12. 12. 2014 11:24 --

Mohu ještě poprosit o tip na program na úpravu fotografií a obrázků - aby měl i klonovací razítko - zdarma a pokud možno v češtině:) Nejsem už moc náročná? Děkuji

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se