Wordpress

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Ani po přečtení mauálu jsem nepochopila jak mám zálohovat své stránky. Chystám se aktualizovat na verzi 4.1...stránky jseště nemám ani zdaleka dodělané, ale chtěla bych se je naučit zálohovat. Pomůže někdo prosím. někdo kdo á trpělivost? Pro představu : vůbec nic o tom netuším. Já zálohy svých souborů většinou dělám tak, že si je přeposílám na email jako přílohu :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pro zálohování wordpress webu je potřeba zálohovat jak databázi, tak i soubory samotného wordpressu.
Pokud hostujete u wedosu, tak máte jejich disk, na který je možné zálohovat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Ano, hostuji u Wedosu...našla jsem si jeden docela fajn návod tak to podle něj zkusím : http://www.wpress.cz/4305/ze-supliku-6- ... ordpressu/ Je to ok?. Kdybych tápala, budu vděčná za rady :)

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Na zálohování s FTP klientem se moc necítím. To mi připadá mnohem složitější. Ta možnost s tím phpMyAdmina se mi zdá pro blondýnu jednodušší...nebo se pletu? Ještě malá otázečka, když si to zazálohuju pomocí phpMyAdmina, tak to posílám k sobě do počítače? Do složky stažené soubory ( kde mám vše co stáhnu z netu?)... stačí to? Četla jsem, že bych to měla mít na více místech...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Dá se na to pořídit i plugin, který to bude zálohovat automaticky. Soubory pak pošle na email anebo někam uloží (třeba zmíněný wedos disk). Osobně používám plugin Backup Scheduler. Návod třeba zde http://n-host.cz/2014/03/wordpress-auto ... alohovani/

Na obnovení zálohy bude potřeba FTP.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Já osobně používám UpdraftPlus Backup, umí zálohovat jak soubory tak i DB. A vše uložit jak lokálně tak na nepřeberné množství vzdálených úložišt. Lze nastavit i automatizované zálohování, takže nebudete muset myslet na to kdy zálohovat. Někoho potěší i čeština (byt značně strojová).
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Děkuji za rady, zatím jsem uskutečnila první zálohování pomocí phpMyAdmin...bylo to nějak podezřele jednoduché, takže si nejsem jistá, jestli jsem to fakt udělala... tu složku mám nyní ve ztažených souborech a má asi 600 kb...je to možné? Je to soubor SQL Jak si ověřím, zda se mi skutečně povedlo zazálohovat stránku? Otevřít to nelze...děkuji

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Otevřít to lze (poznámkový blok), ale stejně z toho nic nevyčteš.
Ano 600 kb je možných. Pokud jsi postupovala podle rad zde, tak jistě máš celou zálohu ;) .
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Tak já díky vám kluci ještě nakonec ty stránky dám celé dohromady :) Díky....

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
jj jeste mrknete nekde v tom vzhled - editor - single.php a tam si najdete pomoci ctrl+f frazi previous a next (predchozi a dalsi) a muzete si tak prelozit to listovani prispevky

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
dokec: Po aktualizaci šablony to vše bude muset dělat zase znovu. Taky je možné, že omylem přepíše ještě něco a spadne ji celý web.
Napřed bych se naučil základy a pak teprve překládal.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Mne je to jedno xD jen jsem chtel pomoct kdyz jsou ty svatky :D

sonia.nemcova
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 08.02.2013
Dokec - však jsi pomohl...ty texty už mám na základě toho doporučení s odstavci spravené, díky :)
Peeeta - já se tady díky vám opravdu dost učím... jsem ráda, že jsou tu lidé, co jsou ochotní poradit i s banalitami :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Až se nabídne aktualizace a aktualizuješ šablonu, tak se nediv, že překlad zmizí.
Soubory s překladem se totiž přepíší novými, kde překlad není. Najdeš tedy pak znovu ty fráze a přeložíš je ;).
U nás na WD je každý vítán (:
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se