Volná diskuze

Guber145
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 13.11.2014
Ahoj .... čo je to vlastne tá platnosť cookies u affiliate programu? Je možné ju potom predĺžiť? ďakujú

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Platnost cookies znamená, jak dlouho po příchodu na web provozovatele přes tvůj odkaz se ještě budou tobě samotnému připisovat provize.

Např.: Dneska přijdu přes tvůj odkaz, ale nenakoupím. Nakoupím však za tři dny a tobě se tedy připíše provize.

Dobu cookies lze prodloužit tak, že daný uživatel přijde přes tvůj dokaz znovu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

jiripolacek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 03.01.2014
Je dobré ale vědět, že se jedná o Cookies uložené v prohlížeči uživatele a mnoho uživatelů si je (nejen kvůli bezpečnosti) nechává automaticky promazat po zavření prohlížeče apod. - a potom ztrácíš jakýkoliv nárok na provizi, affiliate systém už tvoje zákazníky nedokáže identifikovat.

Už jsem se o tom bavil s majiteli několika affiliate systémů a stále toto řešení (Cookies) považují za optimální. Jak by také ne, když u plno nákupů díky tomu nemusí vyplácet nikomu provizi... a mnoho majitelů webů má (falešný) pocit, že opravdu za všechny nákupy od nich poslaných návštěvníků dostanou zaplaceno.

V neposlední řadě je dnes běžné střídání zařízení, ze kterých přistupujeme na internet, jako na běžícím pásu (pc, tablety, mobily...). Když se dostanu na stránky obchodníka z tabletu nebo mobilu a chci něco koupit, většinou to udělám pohodlně z počítače - a opět: Cookies jsou jiné, vazba mezi odkazujícím webem a webem obchodníka se přetrhne a majitel webu nedostane žádnou provizi.
Nabízím textové odkazy, bannery a další inzerci na více webech - https://www.letem.cz/

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se