Podnikání

Wales
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 113
Registrace: 30.01.2012
Co na to říkáte? Mě to opravdu nepotěšilo..

Najde se tady někdo další kdo prodává digitální distribucí her, softwaru?

Brusel začne od 1. ledna 2015 vymáhat DPH od všech internetových prodejců na světě, kteří prodávají zboží nebo služby rezidentům v EU. Součást dohody konvergenčního programu EU nutného pro přijetí smlouvy TTIP postihne prodejce softwaru, hostingů, digitálních distribucí, telefonních služeb, cloudových služeb. Vyplatí se zřídit si virtuální adresu v USA


http://aeronet.cz/news/brusel-zacne-od- ... ijeti-sml/

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tato problematika je taktéž známá jako MOSS, mini one stop shop. Podle mě je to další z klacků pod nohy. Moc se o tom stejně nepíše a tak jsem zatím deaktivoval nepodnikatelům z ostatních zemí možnost dobití kreditu než se ledy uklidní. Naštěstí u mě netvoří velké % dobití.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Víc o této prasečině zde http://diginomad.cz/novinky-v-dph-a-vzn ... dnikatele/

Co jsem včera četl o TTIP tak mi svitlo odkuď vítr vane! Takže NE přes firmu v USA, protože pokud se TTIP zrealizuje, tak MOSS vzápětí dopadne i na US firmy! Něco jsem o tom psal na blogu http://diginomad.cz/novinky-v-dph-a-vzn ... dnikatele/

V podstatě učebnicová likvidace malých podnikatelů a firem. Korporace to nezasáhne, protože prostě o DPH a administraci zdraží, nebo to obejdou přes offshore. Zajímalo by mě, který z těch zmetků to tam proloboval. Každopádně jasný následek korupce a lobbyingu velkých firem, které se takto elegantně zbaví konkurence. Malí hráči nemají šanci utáhnout administrativu a nemají armádu účetních a právníků, aby byli schopni se státní buzeraci bránit. Chce se mi zvracet!

Michal Navrátil
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 14.01.2015
Pokud to chápu správně, tohle se týká pouze digitální distribuce? Pokud budu mít eshop, kde budu posílat fyzicky zboží, tak se mě tato úprava netýká?

Děkuji.
Začínající e-shopař

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Tato problematika je taktéž známá jako MOSS, mini one stop shop. Podle mě je to další z klacků pod nohy. Moc se o tom stejně nepíše a tak jsem zatím deaktivoval nepodnikatelům z ostatních zemí možnost dobití kreditu než se ledy uklidní. Naštěstí u mě netvoří velké % dobití.


A já si říkal, že přes Copywriting teď budu prodávat podčlánkovou reklamu Slovákům a ty jim to zatrhneš :)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Michal: Ano, na fyzickou distribuci (například i SW na CD/DVD) se alespoň prozatím tato zhovadilost nevztahuje. Ovšem řada dalších změn je v plánu od ledna 2016 a zatím nikdo pořádně neví co přesně ještě pod MOSS spadne...

Wales
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 113
Registrace: 30.01.2012
Dle mě je to naprostá hovadina, mohli aspoň dát nějaký limit, od kterého by toto platilo, aby se to dotklo především velkých firem a ne malých živnostníků.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Ono to původně mělo cílit na velké firmy. Třeba GoDaddy takto mohl prodávat domény bez DPH a tím fakticky "okrádal" EU a navíc což stojí za zmínku měl konkurenční výhodu, protože místní firmy byly o DPH prostě dražší. A přiznejme si to, právě kvůli tomu jsme preferovali GoDaddy před místními.

Bohužel jak píše Wales stačilo dát nějaké limity, abych pak nemusel kvůli pár reklamám nejen úředničit ale doslova špehovat lidi co si u mě na jedno kliknutí koupí reklamu pomocí paypal.

Nejvíce se proti MOSS postavili v Anglii, kde si i něco málo vybojovali. Ale nic extra viz. http://euvataction.org/2015/01/09/eu-va ... ot-pretty/

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Drago píše:
A já si říkal, že přes Copywriting teď budu prodávat podčlánkovou reklamu Slovákům a ty jim to zatrhneš :)


Ale to je jen dočasné řešení. Od února si zase budou moci dobít kredit. Zatím ale ani moje účetní pořádně neví jaké náležitosti musím splňovat :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se