Volná diskuze

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Poslední dobou na většině fotek ze zahraničních konferencí vidím lidí s notebooky od Apple. Osobně ve svém okolí znám jen 1 kdo má notebook od Apple ale desítky dalších, kteří používají jiné značky. Přemýšlím jestli si fotografové schválně vybírají svítící jablka, protože táhnou pozornost, anebo za tím bude něco jiného.

Nejde mi o srovnání HW ani SW. Jen jestli za tím není nějaká marketingová finta.

Příklady z dneška
https://twitter.com/BrennerMichael/stat ... 1259170816

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
V USA jsou notebooky od Apple mnohem rozšířenější, u nás ho májí tak maximálně zarytí fanoušci nebo manažeři co jedou na image (mají Mac, ale na něm Win).
Ale pravda, že uvedená fotka vypadá na marketingovou fintu, která se snaží podprahově vrýt do paměti Všichni mají Mac, Všichni mají Mac, Všichni mají Mac...

Re4DeR
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 17.12.2012
Nejsem zarytej fanoušek ani manažer, ale mám ho taky.
Okolo mě ho má spousta lidí, práce na něm je pro někoho jednoduše efektivnější. Já jsem si na něj zvykl v dobách xp kdy byl mac mnohem dál než win. Teď už bych řekl, že je to šumák, možná naopak, ale už jsem línej učit se něco jiného. Nemyslím, že je to nějaká marketingová finta - minimálně na uvedený fotce. Ale kdo ví.

Pro mě je spíš zajímavý, že snad všechny návrhy webů a podobně jsou vložený do maců a safari. Jestli to začalo tím jak je safari jednoduchá a nějak se to chytlo a stal se z toho takovej standard?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Viděl bych to na tyto dva důvody:
1) čistý, univerzální design
2) známé produkty, takže nehrozí, že by bylo produktu věnována větší pozornost než obsahu

ObrázekAlienware R3 by trihuynh931, on Flickr
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

jedy
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 25.05.2012
Drago, finta to není. V USA má Apple velký podíl na trhu (Mac i iPhone) a když jsem byl před měsícem v Londýně, tak jsem viděl tak 1 Samsung na 10 iPhonů (metro, na ulicích) a 1 Lenovo/Dell/cokoliv na 5 Maců (kavárny, většinou Starbucks).

Už i u nás se to začíná dost "applovat", ceny už nejsou tak hrozný.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Finta fň to není. Apple se prodává v USA jako v ČR Acer či Asus. Je tedy velké procento, že na fotce bude právě MacBook. Další lobbing je v amerických filmech, v každém 5tém filmu narazíš na iMac či právě MacBook. Tohle vidím jako jednu z velkých reklamních kampaní, kterou Apple vede na USA trhu. Filmy se kradou s reklamou, geniální.

11311
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 31.01.2015
Drago já už v poslední době vidím Apple hlavně na vysokých školách stále víc a víc
Ahoj jsem nadšenec do bydlení a provozuji Nabytek-cernymost.cz
Kdo by si rád zkrátil dlouhou chvíli čtením doporučuji IKEA katalog
 Sedací soupravy jsou dominantou obývacího pokoje. Jak postupovat při jejich výběru?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Díky za komentáře. Je fakt že neamerický film dnes poznám spolehlivě podle toho, že nepoužívají Apple :)

Teď když o tom přemýšlím, tak svítí loga na kapotě ještě jiným značkám než Apple? Já měl Asus, teď Fujitsu a tam je jen nálepka.

Re4DeR
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 17.12.2012
hp snad tuším dělá svítící taky.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se