Domény

Franceq
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 04.02.2015
Zdravím!
Podobných témat je na netu plno, zkoušel jsem trošku hledat, ale drtivá většina příspěvků je stará 3 a více let. Takže jsem se rozhodl založit vlákno a zeptat se vás na pár věcí ohledně parkingu.

1) Kde parkovat - jaké jsou možnosti, které umožní dobrou monetizaci - dočetl jsem se o pár serverech, ale trh se určitě vyvíjí a nevím jak to vypadá v dnešní době
2) Pokud budu parkovat u sebe, tak jak doménu monetizovat - respektive jakou reklamu na doménu vložit, slyšel jsem, že s google adsence jsou problémy, ale osobně se mě to líbí asi nejvíc - přemýšlel jsem, jestli by se problém vyřešit např. přidáním krátkého originálního textu.
3) Má smysl řešit monetizaci např. sběrným webem s nějakým obsahem, který bude moct mít nasazený adsence a z ostatních domén se bude automaticky redirectovat? - jaké vidíte nevýhody takovéhoto využití zaparkovaných domén?
4) Jak je na tom třeba S-Partner, E-Target atd...
5) Pokud máte někdo zkušenosti a chtěl by jste se podělit, rád si vyslechnu vaše story/zkušenosti

S pozdravem pěknýho večera Frantík

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno, já jsem ohledně parkování fakt skeptik...buď máš super překlepovku, anebo bych šel no nějaké minisite...zažil jsem hodně BFU, která ze stránek parkovaných odchází....ovšem pokud je to minisite, zůstane. Jen můj soukromý názor :-)

Re4DeR
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 17.12.2012
parkuju jen u seda. nic jinyho jsem nejak nemel chut a cas zkouset

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
1) Kde parkovat - jaké jsou možnosti, které umožní dobrou monetizaci - dočetl jsem se o pár serverech, ale trh se určitě vyvíjí a nevím jak to vypadá v dnešní době

Sedo - šlo to dobře, před pár (už hodně) lety jsem dostal za český trafik ban.
Namedrive - jednu dobu mi fakt dělala tato společnost radost. Najednou klesl výdělek na 1/10 u českého adult trafiku a byl konec :/ Ale i tak jej občas používám.
Bodis - tam mám momentálně většinu, ale zlaté časy kdy jsme parkoval desítky domén jsou pryč. Zůstalo mi tam pár kousků co si na sebe navzájem vydělá.

2) Pokud budu parkovat u sebe, tak jak doménu monetizovat - respektive jakou reklamu na doménu vložit, slyšel jsem, že s google adsence jsou problémy, ale osobně se mě to líbí asi nejvíc - přemýšlel jsem, jestli by se problém vyřešit např. přidáním krátkého originálního textu.

AdSense je na tohle škoda. Miniweb/MFA se dá jen na něco. Překlepovky jsou celkem o ničem. Lidi pochopí že jsou blbě. Takže je musím umlátit reklamama :)

3) Má smysl řešit monetizaci např. sběrným webem s nějakým obsahem, který bude moct mít nasazený adsence a z ostatních domén se bude automaticky redirectovat? - jaké vidíte nevýhody takovéhoto využití zaparkovaných domén?

Dostaneš za to ban. Pokud máš domény s trafikem tak to rovnou parkuj u bodis/namedrive. Překlepovky ale potřebují opravdu hodně návštěvnosti. Type in (to co lidi vyťukají) se na druhou stranu dají monetizovat celkem dobře. Tam jde využít všechno.

4) Jak je na tom třeba S-Partner, E-Target atd...

Sklik není špatný. Někteří lidi dokonce tvrdí, že na půjčky předežene AdSense. Já ho momentálně testuju na pár webech. Jinak úspěšně nasazený na webu o World of Warcraft, kde byla spousta slangu a anglicizmů a AdSense tak zobrazoval prázdné plochy.
eTarget byla tragédie, to už se vyplatí i AdSense bez kliků, kde občas dostaneš pár drobáků za imprese.

5) Pokud máte někdo zkušenosti a chtěl by jste se podělit, rád si vyslechnu vaše story/zkušenosti

Spousta mých zkušeností najdeš na mé 404M.com. Je pravda že o parkování jsou tam články už trochu starší. Doménám se stále ale ještě věnuju :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se