Volná diskuze

FakeGameCZ
WD Trader: 3.67/5

Příspěvky: 57
Registrace: 01.09.2013
Zdravím,

Riešim momentálne web http://ikuchar.sk na ktorom sú kliky na reklamy pomerne nízke. Preto uvítam rady každého na zlepšenie umiestnenia reklamy, kde sú na webe reklamy umiestnené dobre, kde zle a ktoré reklamy kam presunúť...

Vďaka za každý dobrý tip aj k hodnoteniu stránky :-)

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Taky mám jeden menší web s recepty a taky tam mám velmi nízkou míru prokliku. Možná nevhodní inzerenti, možná špatné umístění, možná bannerová slepota návštěvníků...
V tvém případě si myslím, že je reklama hodně zapadlá, připadá mi, že jí máš příliš nízko. Dal bych na zkoušku jeden větší banner hned pod menu nebo pod vyhledávací pole. A nebo úplně nahoru po vzoru těch největších portálů jako jsou recepty.cz nebo toprecepty.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já tam na něco kliknul a vyskočilo popup okno pak znova a znova. Po zavření a otevření už je to v pohodě, ale vrátil jsem se jen kvůli tomu, že chci odpovědět na otázku.

Máš hezký a přehledný vzdušný design a do toho grafickou reklamu, která je jako pěst na oko. Pokud chceš větší click rate reklama musí do designu zapadat. Ten sloupec 160x600 je užší a vystupuje tak. Ideální by bylo aby byl stejně velký jako zbytek prvků.
U textové reklamy máš jiný font a barvu písma než zbytek webu. Zkus sladit alespoň barvy.

Zkus zjistit kam lidi klikají a tam nacpat odkazovou reklamní jednotku. U MFA mi to vždy fungovalo nejlépe.

Zkus zvážit nějaký affil, třeba na hubnutí :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Lidé chodí víceméně do článků, příspěvků. To díky vyhledávání či odkazům. Pokud půjdu sem, reklamu nevidím. Což je špatně. Reklama musí být vidět hned po prokliku. Aktuálně ji mám zde. Celkem se osvědčila. Ještě testuji. Je nutno zmínit, že pro každý web je reklama, co se týče rozmístění jiná. Barvy, velikost, text, obrázek, statická, dynamická, s výzvou k prokliku - šipky v vyzvání. Doporučuji také AB testování. To, že pro 50% lidí zobrazím jednu sestavu a pro 50% lidí druhou. Pak poměřím, která je efektivnější. Ideálně by měla být reklama tam, kam směřují oči návštěvníka a samozřejmě musí zaujmout. Lidé často ani nevědí, že klikají na reklamu. Chce to testovat a zkoušet. Experimentovat.

FakeGameCZ
WD Trader: 3.67/5

Příspěvky: 57
Registrace: 01.09.2013
Tak som sa s tým trochu pohral, čo na to hovoríte teraz?

11311
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 31.01.2015
FakeGameCZ píše:
Tak som sa s tým trochu pohral, čo na to hovoríte teraz?


Podle mě to teď vypadá poměrně dobře už :) kolik má stránka návštěvnost denně?
Ahoj jsem nadšenec do bydlení a provozuji Nabytek-cernymost.cz
Kdo by si rád zkrátil dlouhou chvíli čtením doporučuji IKEA katalog
 Sedací soupravy jsou dominantou obývacího pokoje. Jak postupovat při jejich výběru?

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
No nevím jestli označení reklam "Odporúčame" není zavádějící a nedostaneš za to ban :)

FakeGameCZ
WD Trader: 3.67/5

Příspěvky: 57
Registrace: 01.09.2013
Dal som tam teda radšej "Reklama" :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tohle by mohlo fungovat, ale chce to vychytat. Vše prověří praxe.

FakeGameCZ
WD Trader: 3.67/5

Příspěvky: 57
Registrace: 01.09.2013
Stránka momentálne zarába v priemere 1,20€ za tisíc zobrazení. Myslíte, že je to málo/veľa?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Jde o to, jak se na to koukáš. Tenhle bounce brzo opadne. Je to individuální. Cena za 1000 zobrazení může být 30 Kč, ale i 300 Kč. Některé cílené reklamy v segmentu financí se mohou pohybovat i na 500 Kč za 1000 zobrazení.

Talmer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 25.06.2012
Tuhle šablonu na recepty jsem už někde viděl :-) Na recepty je RPM 1,2 EUR dost málo, i když nevím jak je to na Slovensku...
Detail receptu se mi zdá ok, zaměřil bych se na kategorie a homepage. Že jde o reklamu bych vůbec neuváděl - žádný nadpis.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se