Finance a účetnictví

AlexObchod
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 17.05.2015
Zdravím,

doufám, že se tu najde nějaky člověk, který si udělá na mě chvilku a trochu poradí v businessu.

Vlastním menší firmu, která se zabývá prodejem hraček. Zhruba 15 velkobchodníku, kteří pracují pro mě. Jsem jediným dovozcem tohoto zboží do ČR. Nejsem moc dobrý v počítačích. Zde se pokusím zformulovat svůj dotaz:

System fakturace, který mi až doted fungoval, je tužka, papír. Každé ráno zpracovávám zhruba 50 objednávek od velkoobchodníků a přestávam to stíhat. Potřeboval bych system (slyšel jsem o qr kodech)
, který mi tu práci usnadní. Takhle si to představuju: vzal bych do ruky papír se seznamem objednávek od velkoobchodníka, k tomu předem vytištěný katalog qr nebo čárových kódů a pomocí čtečky kodů a fakturačního programu bych nahral po jednom zboží do průbězné faktury. Takhle bych to dělal každé ráno a v pátek uzavřel fakturu a poslal. Takovou mám vizí vůbec ale netuším jaký software a harware použít k docílení toho co chci. Prosím o nějaké nápady nebo návrhy. Brainstormingu se vůbec nebráním.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Vítám tě zde na Webdealu.
Nevkládej sem zbytečně duplicitní témata. Tím se tvé šance na odpověď nezvýší, ale spíše sníží. ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

AlexObchod
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 17.05.2015
Díky za přivitání, nemohl jsem se rozhodnout kam to dát :D
příště se polepším

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
V jakém formátu ti chodí ty objednávky? Nejsem si jist, zda bude stačit nějaký fakturační systém, zda nebude nutnější využít něco komplexního - skladový s účetním systémem.

AlexObchod
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 17.05.2015
objednávky chodí v nejrůznějších formátech, většinou je to mail kde je v příloze vyplněný štítek pro PPl a v samotným emailu jméno člověka kterýmu se má poslat zboží + adresa

-- 17. 05. 2015 13:54 --

p. Pěnkava teď jste mě s tou otázkou "v jakem formatu chodí objednávky" uplně otevřel oči. Proč já se s tím mám starat, nejlepší si myslím bude zavést jediný formulář pro objednávky, ve kterém budou muset poslat QR kod. Mě potom stačí vytisknout e-mail a pipnout si ty kódy a faktura je hotová za 2min. Teď nastava otázka jak to celé provést. Jakou čtečku, tiskárnu a komplexní software pořídit aby se to všechno rozběhlo

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
AlexObchod: Zde si tykáme ;)
No tak určitě by to chtělo jediný formulář. Nedokážu si totiž představit, že mi chodí objednávky v různém formátu.
QR kód potom může vygenerovat ten formulář sám ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Bohužel s hardwarem vám neporadím, nemám s tím zkušenosti. Tady bude asi nejlepší sehnat si nějakého programátora, ukázat mu jednotlivé kroky, které děláte a které chcete automatizovat.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
A jak to řešíš u objednávek po telefonu? Vyplníš objednávku za zákazníka?
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
já nevím ale já bych prostě použil prakticky jakékoliv klidně i opensource eshopové řešení s tím, že by ten eshop byl interní záležitost pro ty velkoobchodníky - oni si to od tebe objednají přes ten systém a tobě to rovnou vygeneruje hotové seznamy co máš všechno objednat. Prostě tu práci přehodíš na ty velkoobchodníky.
snad jsem pochopil o co ti jde...

-- 18. 05. 2015 23:37 --

nebo by v principu stačil nějaký seznam položek/unifikovaná objednávka kde by oni jenom zadali počty kusů jednotlivých položek - a to jde udělat i formou google docs.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se