Finance a účetnictví

rakoscina
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 01.07.2015
Dobrý den, už se dny prodírám weby a fory a hledám odpovědi.

Koupil jsem v číně elektroniku za 133 dolarů. Založil jsem si živnost, nejsem plátcem DPH. Věci chci si dát do mého připraveného E-SHOPU. Zboží bych si rád dal do nákladů - platil jsem skrz PayPal platební kartou. Zboží mi doveze DHL za pár dnů.

Teď nevím, jak je to s platbou CLA a DPH. Číňané mi řekli, že to udělají tak, abych CLO neplatil, asi tam napíší nižší hodnotu zboží.

Budu platit DPH? Pokud ano, tak jakým způsobem. Děkuji moc

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Na to celníci dnes už malokdo skočí, z číny dnes nakupuje každý druhý a tento pokus tam vidí denodenně. Nicméně jestliže tě bude zastupovat DHL počítej min 490 kč + to co se ti vyměří. Více na http://www.dhl.cz/cs/dulezite_informace/010615.html
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

rakoscina
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 01.07.2015
490 Kč? - to je nějak hodně :-(

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Elektroniku? A má to CE (a tím nemyslím China Export)? Případně o co přesně jde?

Elektroniku z číny bych se bál prodávat.

libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
I kdyby to cinani udelali taky, ze clo platit nebudes (poslou fakturu se zbozim s mensi cenou) pri pripadne nasledne kontrole se na to muze prijit a doplatis penale. Pokud to myslis s prodejem vazne, radeji si to od zacatku spocitej tak, zda pri dodrzovani pravidel tvuj obchodni model dava smysl.
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

rakoscina
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 01.07.2015
Jedná se o otevřenou elektroniku (různé součástky). Můj obchodní model smysl dává :-)

Děkuji za odpovědi

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se