Finance a účetnictví

Adam Gajdečka
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda můžu vytvářet webové stránky bez živnosti (nesplňuji zatím podmínky), a tak by faktury byly na někoho jiného. Hlavně aby vše bylo správně a nebyly nějaké problémy.

Děkuji za odpověď

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Můžeš to teoreticky dělat jen na přiležitostný příjem. Můžeš si tak vydělat ročně až 30k. Ale vic ti o tom neřeknu. To ti poví někdo ze zdejších zkušenějších. Na druhou stranu ale pochybuju že něco vyděláš.Ten tvůj blog taky nevypadá bůh ví jak a o Megovce ani nemluvě.

Adam Gajdečka
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Megovku i blog jsem dělal pouze obsah, jinak umím tvořit pěkné vlastní webové stránky, ale bez admin. rozhraní. Spíše bych chtěl dělat různé úpravy webových stránek, na webtrhu bývá dost poptávek. :-) Spíše teď řeším, aby bylo vše právně v pořádku.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak problémy můžeš mít kdykoliv a prakticky se vším. Je to obcházení pravidel, které nastavil stát :)
Jak ti psal Richard lepší je to udělat legálně. Jaké podmínky nesplňuješ? Věk?

Nechceš si nejdříve vybudovat nějaké reference. Co třeba dělat šablony pro open source CMS jako je WordPress? Víš jak to zní dobře, když napíšeš, že děláš šablony pro WordPress a jedna má třeba 10 tisíc stažení? :) Získáš zkušenosti, máš co ukázat a když svou aktivitu spojíš s komunitou kolem CMS brzo se ti někdo ozve ;)

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
To Adam Gajdečka: Já taky nesplňuji podmínky (věk) aby jsem si mohl založit živňosťák. Teďka jsem se po dlouhè době začal věnovat WordPressu. Nevím jaké máš zkušenosti. Svoje výtvory můžeš prodat třeba na Envato Stores (themeforest, photodune atd.). No a když to nikdo nekoupí tak najít někoho kdo to koupí bez nějakého dokladu.

Adam Gajdečka
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Nejspíš budu žádat o dřívější způsobilost k právním úkonům u soudu, aby vše bylo OK. Tvorbu webů nemám jako prioritu, ale měl bych jen jako vedlejší činnost.

Nemá někdo zkušenosti s tou žádostí k soudu? Nějak jsem se na internetu nedočetl, jak dlouho to trvá.

David Krupička
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 150
Registrace: 24.12.2013
Pokud se jedná o věk tak asi nepomohu ale jen bych doplnil že faktury můžeš vystavovat i bez ŽL (vím že taková možnost existuje ale nevím co je k tomu potřeba splňovat).

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Nevím jak si starý že nesplňuješ podmínky ale toto může pomoct.

libje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 104
Registrace: 16.12.2012
Pokud sve cinnosti dostatecne veris, zaloz si sro na rodice, nasledne si to prevedes na sebe az to bude mozne. Vyhodu to ma v budovani historie firmy pro pripadne uvery od bank napriklad.
Sledovat majetek můžete když pořídíte kamerové systémy online.
Alarm do bytu při alarmu pošle SMS nebo zavolá na mobil.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se