E-shopy

Sartanion
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 01.03.2015
Dobrý den,

je mi 17 let a před pár měsíci jsem se začal zajímat o to, jak vidím peníze - začal jsem se vzdělávat, co se týče podnikání a financí. Stále mi ale hlavou vrtá jedna otázka - kam investovat ? ( za pár měsíců mi bude 18)

Tento rok mám slušnou brigádu - ne, že bych neměl i minulý, jen jsem si peníze naspořil a pak utratil a to nechci - jak jsem začal studovat, dozvěděl jsem se, že je příhodné investovat, Bohužel nevím kam, po výplatě budu mít cca 5.000,- vím, že to není moc a většina z vás nad tím mávne rukou, ale jaký je nejoptimálnější způsob rozmnožení těchto peněz ? :) Nějaké tipy?

Přemýšlel jsem buď´o koupi již zařízených webowek nebo vlastní domény s tím, že nápad mám, ale chybí mi webová zručnost - to, jak tvořit web se učím až teď.
Dále jsem přemýšlel o investování do zlata, protože peníze svojí hodnotu mění, ale zlato je záruka udržení naspořeného a pozdější prodej za vyšší cenu.
Dále jsem uvažoval o koupi rented refferalů na NeoBuxu atp., prý se to už při 50+ vyplatí.

Dále potom, přes makléře zkusit burzu, ale to je prý hodně rizikové a neumím v tom ještě pořádně chodit. Nebo snad akcie nějakých společností ?

Musím říct, že ta doména a vlastní web mě láká nejvíce, už mám i nápad, jen je prý těžké je vytvořit, když neznáte CSS, PhP atp.

Díky moc! Doufám, že to není zmatené, píšu sem poprvé v životě :)

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Nemyslím to urážlivě, ale 5000 Kč je na investici malá částka. Kromě zmíněného se také musíš rozhodnout, zda chceš investici dlouhodobou nebo krátkodobou, a také jakou má mít likviditu, tj. kdyby si ty peníze potřeboval, jak dlouho budeš čekat na peníze z prodeje.
1) Zlato - za 5 tisíc koupíš max. 5 gramů, cena je nyní někde 1200 USD za unci, ale aktuální kurz Koruna/Dolar moc této investici nenahrává. Jsou to ale dobře uložené peníze pro velmi dlouhodobou investici.
2) Doména - každá investice je trochu spekulace, ale toto je čistá spekulace.
3) Vlastní web je OK, za 5 tisíc můžeš koupit hotový projekt. Pokud ovšem nemáš o provozu webu páru, bude to pro tebe velká škola a z počátku dost náročné.
4) Akcie - velké riziko, ale také možné velké zhodnocení bez velké práce (např. oproti webu). Nepotřebuješ ani makléře jako prostředníka, obchodovat můžeš třeba přes Fio Banku. A i u akcií se dají najít poměrně stabilní kousky, zejména ty dividendové. Pokud se podívám na Pražskou burzu, tak se zamysli třeba nad ČEZ nebo Fortunou, na Philip Morris bohužel nemáš. Nákup (i prodej) je samozřejmě nutné vhodně načasovat, a to možná vyžaduje větší znalosti než ten web :-)

Šel bych do něčeho, co tě baví, pokud tě web láká nejvíce, tak bych to zkusil. Zkušenost je také určitý druh investice. Nebo podle tvé nátury zvol zlato či akcie.

classic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 86
Registrace: 22.04.2012
xmrnv100: bych se s tou Fortunou tak neukvapoval.

Sartanion: Prachy si nech na účtě a zkus je co nejdýl nerozfofrovat. To bude tak asi nejlepší lekce, kterou ti může v tvym věku takovýhle obnos přinést.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
classic píše:
xmrnv100: bych se s tou Fortunou tak neukvapoval.


Jojo... Fortuna má dnes raylle... Zpráva z dnešního rána - asi přestane být dividendovou akcií...

Re4DeR
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 17.12.2012
koupil bych a prodal travu.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Re4Der - a něco legálnějšího? :-)
- - - - - -
5 000,- je malá částka. Pokud by jsi zvolil klasické investování, vyneslo by ti to asi jen pár stovek (třeba za rok) a rozmnožovalo by se to velmi pomalu. Je problém investovat i desetinásobek této částky, protože je to pořád "málo".

stavel
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 13
Registrace: 08.09.2012
Klasická investice fakt nemá význam. Koupení webu asi taky ne, protože jestli se v tom nevyznáš tak to utratíš za nějakej "stroj na peníze" :-) . Jestli máš nápad na web a odhodlání na tom zapracovat, tak je to jasná volba. Zaregistruj nebo odchytni doménu, dej se do toho. Na Wordpressu se to naučíš rychle a zbytek peněz dej někomu kdo to s tim pomůže. Nebo si za ně nech napsat texty.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Dnes můžeš investovat např. do aktuálního čísla týdeníku Ekonom

Obrázek

skaya
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 12.10.2015
udělej si shop nebo affilate a zkus to, já začínal sám, člověk pak díky těm zkušenostem získá pak i zajímavý práce.
za takovou částku se nevyplatí nijak investovat

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se