Právo

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Měl bych dotaz, použití obrázků z webu výrobce , mohu použít bez písemného souhlasu a musím uvést zdroj ?

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
Většina firem má v podmínkách užití uvedené pokyny, za kterých je možné jejich zboží dále propagovat atd. Určitě bude lepší se zeptat přímo výrobce. Jedna věc je mít smlouvu s výrobcem, který se zbožím zpřístupní i produktové fotky a druhá věc je nakoupit například elektroniku v Makru ve velkém a pak přeprodávat na vlastním e-shopu + fotky si stáhnout někde odjinud.

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Nejde o shop, ale o stránku, která informuje, že vyšel tehle výrobek, nebo že výjde a nebo nějaký popis či recenze.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Pokud na stránce není výslovně uveden souhlas (popřípadě licence), tak se to nesmí. Normálně jim napiš, nebývá s tím problém.

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Co budou požadovat o mě ? Když jim napíšu.
A jak se pak prokazuje, že jsem dostal souhlas.

Nebo neznáte fotobanku s aktuální nabídkou notebooku atd. Licence editorial se u nás nedá použít či dá ?

-- 09. 11. 2015 11:33 --

Ještě doplním , je možné použít zpravodajská licence a za jakých podmínek. U této licence nepotřebuji souhlas, ale nevím na jaké články se vztahuje.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Není potřeba smlouva ? Když by souhlasili ?

Jak se to řeší ze zahraničí, kde jen tak smlouvu neudělám.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Tak našel jsem fotobanku, která nabízí licenci editorial nebo 25Kč za neomezené použítí skoro.
Můj web o mobilech jsem chtěl mít obsah o obrázky, licence editorial se v ČR nedá použít a přitom je zdarma, ale pro nekomerční využití. Nevím co by měli třeba operátor s toho, že by mi dal souhlas k užití obrázku.

Nenašel jsem fotobanku s aktuálníma fotkami s tématikou mobily.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Anglicky neumím, takže moc možnosti nemám.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Koukni sem, najdeš zde kompletní vysvětlení licencí, které potřebuješ.

Fotky mobilů by se daly sehnat i na Wikimedia Commons. Stačí najít vhodnou licenci.

Pokud píšeš o nových mobilech. Vyber si nějakou velkou prodejnu soukromníka ve městě, vysvětli mu že potřebuješ fotky nových mobilů pro svůj web (nafotíš to samozřejmě na prodejně a přitom pokecáte o daném mobilu, dozvíš se i informace které nikde jinde nejsou). Slib mu za to (menší) reklamu na webu. Stačí do bočního sloupce dát čtverec 125x125 a pod to text, že fotky mobilů pochází od Shop s.r.o. přidáš odkaz na jeho firemní stránku a je to :)
Navíc se ti otvírá cesta i k zákulisním informací a pokud budeš dobrej i recezím ;)

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Chtěl jsem napsat operátorovi ale ještě jsem to neudělal, kontaktovat každou značku zvlášt by bylo hodně na mě.

Tady ve městě by se našel prodejce ale žádného neznám, a jsou docela daleko.

skaya
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 12.10.2015
Jedna vec jsou produkty a jejich obrazky ale cokoli jinyho je chraneno autorskymi pravy. Mel jsem jeden problem kdy me dodavatel upozornil ze jsem si z jeho webu vzal vic. Oni to totiz mohou mit taky tak ze neco maj pujceneho a licenci omezenou.

Deroot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 26.08.2015
Už tady z toho dělám velké téma, ještě otázka, když v PS si podle obrázku vytvořím mobil a použiju to na webu, je to legální ?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se