E-shopy

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Zdravím,
rád bych se pustil do dropshippingu. Rád bych se zeptal těch, kteří takové eshopy provozují, jaké mají zkušenosti, případně koho by doporučili ke spolupráci. Zajímá mě také jaké jsou výhody a nevýhody dropshippingu. Také bych se chtěl zeptat, jak vnímáte již hotová řešení, jako je například svizne.cz? Velice děkuji za jakékoli poznatky.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Nejsem provozovatel dropshopu, ale naopak ho nabízím.

Výhody a nevýhody jsou mnohokrát napsané:
VYHODY:
- větší marže
- budování vlastní značky a vlastního shopu
- možnost kdykoliv přejít na vlastní skladové zásoby a udělat z toho plnohodnotný shop
- nemusíš mít tolik peněz na nákup zboží = větší sortiment
- menší náklady na skladování, pracovní sílu, expedice...

NEVÝHODY:
- nutnost řešit reklamace, vratky atd. (to se u přeposílání nebo affiliate neřeší, ale zase u shopu s vlastním skladem ano)
- jsi závislý na dodavateli (nebo více dodavatelích)
- nižší marže, než by si měl normálně


A koho ti doporučit - otázka je jak moc to myslíš vážně. Pokud to chceš jen tak zkusit, tak si vem nějaké hotově řešení, pokud to chceš fakt dělat pořdně, tak udělej řešení vlastní... Tohle je špatně položená otázka, když neřekneš, co od toho čekáš.

Luctator
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 20
Registrace: 26.11.2012
Děkuji za odpověď. Zaslal jsem PM. Prosím ještě o nějaké další názory. Věřím, že mnozí z Vás nějaký eshop na bázi dropshippingu provozují.
Moc děkuji.

frances
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 63
Registrace: 30.04.2011
Kali to skvěle popsal nicméně bych ještě doplnil že svizne nabízí povětšinou e-shopy na bázi přeposílání objednávek: http://www.affilblog.cz/trosku-te-termi ... l-jsem-to/
Ohledně výběru dodavatelů můžeš mrknout zde: http://katalog.affilblog.cz/tag/preposilani-objednavek/
U nás je tento model zatím velice podceňovaný a znevýhodňovaný ale naleznou se tu i světlé vyjímky.
Affiliate evangelista / FrantisekSzabo.cz
 

skaya
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 12.10.2015
Dropshipping je dobra vec do zacatku aby ses mohl venovat marketingu ale pak to stejne chce prejit na klasicky velkoobchod

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se