Kritika stránek

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Prosím můžete mi někdo napsat co bych měl zlepšit a především jak monetizovat web www.smag.cz ?
Monetizovat ho potřebuju především proto, že funguju na principu monetizovaného guestbloggingu (autoři dostávají 85% toho co vydělají prvky v jejich článku - 15% si nechávám abych to pak dal státu protože je to celé psané na mně).
* AdSense postupně likviduju protože všechno co vydělám, tak mi na konci měsíce označí za neplatný provoz
* na Sklik se moc nekliká (CTR 0,15% oproti 0,35% u AS) + mnohem menší provize
* na affily ať už v textu nebo bannerové nekliká vůbec nikdo
* iBillboard mne odmítl
* bannerovou, textovou, podčlánkovou inzerci nechce vůbec nikdo (CPM 6-15kč)

díky

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
Prošel jsem si stránky magazínu, řadu článků a měl bych k tomu několik postřehů. Úplně na začátek se zastavím u toho jaký je smysl a celkové poslání magazínu SMAG? Chápu, že se zaměřujete na publikování sportovních článků, ale spíše to beru z jiného hlediska a to z pozice nového čtenáře. Jaké jsou hlavní důvody toho, proč bych si měl magazín SMAG zařadit do oblíbených a odebírat nové články přes RSS nebo sociální sítě? V čem mi magazín SMAG nabídne přidanou hodnotu oproti desítkám, či stovkám dalších tematicky zaměřených magazínů?

Osobně se ze sportu nejvíce zajímám o hokej a pro aktuální informace navštěvuji danou sportovní rubriku na iDNESu. A proč zrovna iDNES? Je to z toho důvodu, že mám zde možnost sledovat online přenosy v psané formě, pokud přenos nestihnu, vím že se k němu mohu vrátit i druhý den, případně si přečíst shrnutí zápasu, prohlédnou fotogalerii a nebo krátký sestřih nejlepších momentů zápasu. Jakmile se odehrajou všechny zápasy daného kola, vím, že na konci článku bude k aktuální přehledná tabulka s umístěním jednotlivých týmů. Stejně rychle si mohu projít hráčský kádr jednotlivých týmů, který mají rovněž do detailu zpracovaný. Zkrátka všechny důležité informace jsou zde uvedené jasně, stručně a přehledně. A to jako čtenář velmi oceňuji a proto tam chodím pro nové informace.

Když se však podívám na stránky SMAGu, nevidím zde žádný extra bonus, kvůli kterému bych měl zanevřít na iDNES a chodit na stránky vašeho magazínu pro aktuální informace. Například v sekci Hokej mi tu docela schází aktuální tabulka, tedy jak si vedou jednotlivé týmy, podobně i v článcích (preview X kola atd.) Fotky mi připadají spíše ilustrační a video obsah jsem aspoň u vybraných článků nenalezl žádný.

V tomhle směru si proto myslím, že jedinou možností jak magazín pozvednout je skrze kompletní proměnu celkové strategie. Tedy nevytvářet "něco" , co už tady existuje v dalších stovkách případů, ale odlišit se od dalších magazínů, třeba jinou formou obsahu? Ano, text je základ, ale co třeba obsah zpracovat vizuálně (například infografiky) a nebo návštěvníkům umožnit si přehrát / stáhnout shrnutí zápasů ve formě audio stopy? Kolik sportovních magazínů nabízí sestřih hlavních zpráv ve formě audia? Nevím zatím o žádném.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Díky, bohužel většinu z navrhovaných rozdílů nejsme schopni z personálních, časových a hlavně materiálních důvodů realizovat.
Srovnání smagu a idnesu je asi jako srovnání kalkulačky na hodinkách a posledního modelu MacBooku.
Nás je defacto pět a nevyděláme si ani na provoz (teda vyděláme kdyby nám Google ty vydělané peníze fakt dal).
Idnes tvoří několik desítek placených lidí a tudíž jsou kapacitně úplně jinde - těm konkurovat nemůžem.
Původně jsem to chtěl koncipovat, že vedle hlavních sportů budem psát právě o těch okrajových, ale to tak nějak nemá kdo psat. S vyjímkou baseballu, kde se mi jeden autor nejdří rozepsal a pak se na to vyprdnul.

soad1981
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 10.10.2015
Podla mna hlavny problem vasich stranok su malo kvalitne clanky.
Ak chcem citat novinky, tak idem (rovnako ako kolega Mares) na idnes alebo inu masovo zameranu stranku. Na vasich strankach by som ale ocenil kvalitny obsah clankov suvisiaci s aktualnou novinkou.
Napr prave som otvoril odkaz : http://smag.cz/fotbal/dohodnuto-liverpo ... vat-klopp/
a na 11tich riadkoch som sa nedozvedel prakticky nic co by som nenasiel na idnes..

Ale ak by v clanku bol nejaky hlbsi detail koho vsetko Jurgen trenoval, ako sa mu darilo pri novom angazma, ake styl hry preferuje, koho by mohol dotiahnut do kadru Liverpoolu a koho naopak vyhodit, ake sance ma na uspech v anglickej lige, ktora je ina ako ta nemecka, tak by ma to urcite zaujalo a navstevoval by som vase stranky pre profesionalny nazor.
Bohuzial dnesna doba chrli internetom milion strohych laickych sprav, ale odborne clanky treba hladat ako ihlu v kope sena.

vercamazel89
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 24
Registrace: 01.07.2015
Zajímalo by mě, kde berete na webu fotky? Pokud to není tajné... . :)
Nejlevnější last minute zájezdy Kypru, Maledivách, Kapverdech, Dominikánech a Turecku

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
vercamazel89 píše:
Zajímalo by mě, kde berete na webu fotky? Pokud to není tajné... . :)
co je možné, tak z vlastních zdrojů, co není tak koláže, něco se dá sehnat ze zdrojů volných nebo od spřátelených fotografů. Bohužel tam je ještě určitý 10-15% zbytek (NHL, zahr.soutěže) který je potřeba prostě upirátit (většinou aspoň s uvedením zdroje pokud je znám) protože na ofiko nákupy z fotobank ještě nejsou fondy.
Nejsem na to hrdý, ale prostě takto to je.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Proč ta share float lišta zakrývá obsah? Na indexu asi nemá co dělat, dej ji jen do článků.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Mac píše:
Myslí ty posuvné sdílecí kraviny "LIKE, TWEET, ..." vlevo na homepage, co ti lezou do obsahu.
jo tohle, o tom vím ale aktualizovala se mi šablona a musím postupně poopravovat co se zase aktualizovalo

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Nebylo by lepší vytvořit Child theme a neopravovat šablonu vždy, když se aktualizuje?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se