Volná diskuze

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Známe to asi všichni - jsou dny, kdy uděláte hromadu věcí a dny "blbec", kdy neuděláte téměř nic a večer si to pak vyčítáte.
Chtěl bych se zeptat, jaké máte tipy na zefektivnění práce (timemanagement apod.)?

můj den začíná asi takto:
ráno - většinou věnuju psaní článků, protože je mozek svěží a občas i múza zaklepe na okno (i když jsem čekal spíše Ježíška)
dopoledne a odpoledne - věnuju zvedání telefonů, odepisování na emaily apod., banka, Pošta, schůzky s klienty, zajišťování tištěné reklamy a inzerce ... volna prokládám lehkou internetovou reklamní a marketingovou "masáží"
večer - dělám většinou grafiku nebo stahuju z netu grafické podklady, příp. linkbuilding

Taky docela pomáhá hudba. Když dělám automatizovanou práci (třeba linkbuilding nebo vyhledávání informací na netu), pouštím si DnB. Když dělám spís na grafice nebo textu,tak zase pohodouvé RnB.

classic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 86
Registrace: 22.04.2012
já když mám ráno dojem že dnes je den blbec, tak nedělám vůbec nic. Večer nemám výčitky a den nato jsem odpočatej

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Je pravda, že ráno se mi pracuje nejlíp. Večer už to je pro mozek horší a často nevymyslím vůbec nic. Rozdělený to mám tak, že ráno a v průběhu odpoledne píšu a večer dělám linkbuilding.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já kdybych napsal, jak to doopravdy mám já, tak by mi stejně nikdo neuvěřil :D Ale buď v klidu, píšeš, že máš občas den, kdy neuděláš nic a večer tě to štve. Já mám občas stavy, kdy neudělám celý týden nic :D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já mám zase občas den, kdy něco udělám... :D

Mám to s Poptávkou trochu odlišné v tom, kdy se nám dobře píše. U mě jsou to noční hodiny, tedy klidně i po půlnoci. To chytám slinu a už ťukám. Jinak jako studen mám vcelku dobře zorganizovaný denní program:

- ráno až odpoledne či podvečer - židle, lavice, sešit,
- odpoledne až večer - makačka, stíhačka, něco udělat,
- noc - tuhost.

Moc práce mi to nedalo... :D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Já dělám převážně v noci od té jedné do 6 do rána, jako kulisu koukám na TV (cinema, cool).
Kolem šestky jdu do devíti chrápat do oběda dělám údržbu, emaily atp.
Pak jdu po jedenácté do hospody na oběd a pokecat.
Kolem půl jedné si jdu lehnout na dvě hodinky. Pak do šesti zase makám.
Po šestý jedu cvičit pak do hospody na 2/3 pivka poklábosit a domů.
Televizní noviny film a spát nevečeřím. No a pak zase kolečko.
Pokud jsem bloklej a nechce se mi nenutím se, hraju hry jdu do kina nebo se ožrat případně někam jedu
Můj psycholog kam chodím pravidelně každý měsíc na pokec tvrdí, že nejlepší je si najít svůj rytmus, protože každému vyhovuje něco jiného. Nenutit se vyřadit musím a nahradit slovem chci. Já si našel totok a dva roky takto žiju (spokojeně)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jak to tak tady čtu, tak dělám práci za 10 lidí... Nemůžu snad ani napsat jak dělám a kolik toho za den udělám :-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: to právě dělá většina z nás...umění je právě najít lidi, kteří ty věci udělají za tebe

marieke
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 138
Registrace: 14.09.2012
No, já to mám asi takhle:
Obrázek

A řídím se heslem:
Obrázek
:-D

Prostě pokud nejsem pod stresem, že se blíží deadline, tak nic a pak jedu jak fretka. A ještě k tomu nejlíp pozdě večer/v noci. Už s tím fakt něco musím dělat.

Heroik
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 15.10.2012
No jak to tak čtu tak na tom nejsem zas tak špatně.
Výčitky mám pořád. Stále se dá něco zlepšovat, udělat víc, lépe si to zorganizovat atd.
Osobně mi hrozně pomáhá si alespoň jednou týdně vypsat stránku s úkoly od běžných činností a administrativy až po méně důležité věci, které by mi mohli v budoucnu přinést nějakou rentu. Většinou pak takové práce dělám místo týdne, týdny dva až tři, ale vzhledem k tomu že mám home office a běhá mi tu rok a půl starý rebel tak myslím že to není tak špatné.

Píšete si také takové seznamy?
Pokud ne zkuste to.
A ještě jeden typ: Zkuste si ten seznam očíslovat podle důležitosti a pak odškrtávat. Složitější věci potom rozdělte znovu na další kroky, vypište je a odškrtávejte. Pokud jste to nedělali zvýší vám to efektivitu o Mooc a ten pocit když všechno odškrtáte :))).
Chcete být vidět? Chcete změnit své podnikání? Obraťte se na mně. Dělám věci jinak.
 Tichá občanská válka v Rusku

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Koukám, že toto téma má hodně co společné s novoročními předsevzetí z jiného tématu. Já jsem se snažil si řídit čas, vstávat v 7, do 12:00 nesledovat sociální sítě, nesledovat maily, splnit denní úkol a definovat si denní úkoly atd. To se mi poměrně úspěšně dařilo, ale je pravda, že jsem to často flákal a samotného mě to sralo. Pak mě nakopla Škola návyků od Pavla Říhy a řekl jsem si, proč to nezkusit, když sám vím, že to potřebuji a také už musím brát v potaz zdravotní problémy a něco s tím dělat a nevsugerovávat si, že to bude dobré atd. Tak jsem si napsal takový závazek: http://blog.kvasnickajan.cz/jak-na-me-z ... la-navyku/ a snad jej dodržím :) Co si o tomto myslíte Vy?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Osobně asi nejsem typ člověka, který se řídí podle nějakého rozvrhu a časového limitu. Už na škole mi tohle dělalo problémy a tak dělám věci tak, jak jsou potřeba a ne podle nějakého rozvrhu nebo plánku. Jediný co na mě zatím ještě platí je vedení nějakého ToDo listu, který je spíše upomínkového rázu, než úkolového :D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Wladass: kolik polozek ma ten todo list ? jednotky, desitky, stovky .. ?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Týdenní je na desítkách, nejsem až tak vytíženej si myslím, ale on když člověk většinu věcí dělá sám, tak je i tenhle počet znát.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
ja si mel vest Todo na konkretni den vzdycky ... a postupne prepisovat ty starsi nesplnene na ten aktualni den ... bohuzel jsem dosel do stadia, ze jsem cely mesic akorat tak prepisoval furt ty stary, do tech novych ... :)

Co me pomohlo to minimalizovat je ze jsem se naucil delegovat ty veci na jiny :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
LubosHa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 03.11.2013
Já bejval vždycky celkem zevlák, zhruba jak píše Gransy a práce jedině přes noc (respektive to co jsem dělal mimo zaměstnání). Docela mi v tomhle pomohlo MBA a taky jsem si uvědomil, že když to flákám, tak jsem věčně nasranej a nic se mi nedaří. Když ale makám průběžně, tak jsem daleko vyladěnější :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se