Kritika stránek

Má portál smysl
Žádná hlasování
25%
75%
Celkem hlasů: 4
mana159
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.01.2016
Ahoj,
zkouším vytvořit takový portál, kde všichni kdo budou chtít najdou základní i odborné informace k systému Wordpress.

Portál je pojat, že jsou seskupeny video prezentace z Youtube a k nim jsou vložení prezentace z volně dostupných zdrojů. Bohužel ne u všech se mi podařilo prezentace z videí najít. Kdyby tedy někdo měl odkaz na prezentaci, která chybí a nebo sám autor by ji chtěl přidat, stačí mě zde kontaktovat.
Děkuji

Web vám nabízí u každého videa informaci o tom jak je video dlouhé, kdo je přednášející (při kliknutí na jeho jméno se zobrazí všechny přednášky od něj). U každé přednášky je v pravém sloupci možnost hodnocení a dole je možné vždy přidat komentář.

Pokud nevíte jakou přednášku si vybrat jako první, tak můžete použít tlačítko v pravém sloupci "Vylosovat přednášku". Bude vám zobrazena náhodná přednáška.

Web je na adrese WpSvet.4fan.cz .
Nesnažím se na nikom parazitovat ani vydělávat. Jen se snažím ucelit informace z celého internetu (hlavně o wordpressu) v rodném jazyce a podat je v co nejpřátelštější formě.

Videa a prezentace stále doplňuji budu tedy rád i za případné návrhy na přidání.
Díky za kritiku

maresj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 07.03.2015
Ahoj,

mně se ten nápad líbí. Jako uživatel bych si dokázal představit lepší navigaci - třeba nějaké odkazy do kategorií, abych nemusel listovat skrze příspěvky a nebo lovit odkazy v sidebaru.

Těší mě, že tam máš i některé přednášky z WordCampů, kterých jsem se zúčastnil a můžu si je případně znova projet. Jsou sice na YouTube, ale přidaná hodnota tvého webu by mohla být právě v pečlivé kategorizaci :)

mana159
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.01.2016
Lepší navigaci?
Nechápu tvůj popis.
V horní části webu, je roztřídění podle událostí.

Jak by jsi tedy představoval kategorizaci? U každého příspěvku je nad videem drobečková navigace.

maresj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 07.03.2015
Jj, myslím to tak, že jako uživatele mě rozdělení dle akcí ani tolik nezajímá a spíš by mi pomohlo, kdyby byly příspěvky kategorizované dle témat - SEO, CSS, bezpečnost atp.

mana159
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.01.2016
Jo to je skvělý nápad.
Jaká kategorie tě napadají?

maresj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 07.03.2015
Já bych začal tím, že seskupíš do kategorií ta videa, co už tam máš nahraná a postupně budeš ty kategorie přidávat (když se naskytne video, které do těch stávajících nezapadá).

mana159
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.01.2016
To ano, ale chtělo by to nějaké základní.
Napadá mě SEO, podnikání, CSS, Bezpečnost,Začátek,Pluginy.
To jistě nebudou všechny.
Tak bych rád znal ještě názory někoho dalšího, abych rovnou mohl videa roztřídit nějak detailněji.

Daniel Yo
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 74
Registrace: 17.12.2015
Nechapu moc zamer. Videa jsou na ruznych YT kanalech, kdyz ti je zablokuji, smazou, k cemu web bude? Proc nemaji videa popis? K cemu mi je vypis prezentaci o WP, kdyz nevim, co obsahuji? Proc nejsou tagovana? Nevidim zadnou pridannou hodnotu. Sablona je neprijemna, mam 3 dioptrie a zda se mi to velke...

mana159
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.01.2016
Videa samozřejmě můžou zablokovat či smazat. Nevlastníme k nim žádná práva. Potom bude video z webu vymazáno.

Přínos webu je v tom, že ne každý o těchto videí ví. Proto se je snažím shromáždit na jednom místě a třídit je podle kategorií, které se v prezentaci rozebírají. Také je možné si vyvolat prezentace jen od určitého autora.
Web má přínos i v tom, že máš video a přitom rovnou můžeš prohlížet prezentaci. Určitě je lepší mít prezentaci přidanou, než na ni nahlížet jen ve videu.

Videa nejsou popsaná, ze dvou důvodů. Sám nestíhám všechny videa shlédnout a natož k nim přidat popisky. Za druhé video ti má předat informace, tak že prozradit již vše v popisku je trošku kontraproduktivní. Pokud chceš rychle zjistit o čem je video, tak stačí rychle proklikat prezentaci.

Šablona je volena jako responsní a podobnou využívá tisíce webů. Je to také subjektivní názor. Mně šablona nevadí a zdá se mi vhodná na tento projekt. Klade důraz na to co je hlavním tématem webu.

Daniel Yo
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 74
Registrace: 17.12.2015
Stavet projekt na tom, ze gro nevlastnim a kdykoliv o nej muzu prijit nedava smysl.

To co ty povazujes za primos je docela zvlastni. Na jednom miste to jiz shromazdil v podobe vypisu, stejne jak ty vyhledavac/youtube. A protoze na webu neni nic unikatniho, nebudes na dobrych pozicich. Jako jedinou pridanou hodnotu vidim v praci s clankem pod videem, kde se rozebere problematika. Tohle co delate proste smysl nedava. Zkus se vzit do situace navstevnika...

Ten druhy argument "video ti má předat informace, tak že prozradit již vše v popisku je trošku kontraproduktivní". Tohle asi nema smysl komentovat, ty vubec nechapes fungovani internetu a ani se nesnazis vzit do situace navstevnika. Tim bych zacal...

Sablona zadny duraz na video obsah neklade. Prostou uvahou ti vymyslim X prvku, ktery tomu dodaji potrebny drive. Tak treba recenze toho videa (chapu, ty se na ne ani nedivas, tak to nehrozi). Moznost offline prohlizeni. Kvalitni diskuse. Profil? FB login, atd, atd.

mana159
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 11.01.2016
Dává to smysl, pokud někomu chceš ulehčit život a ušetřit čas a přitom to děláš, protože chceš a ne protože chceš vydělat.

Youtube ani vyhledávač to neshromáždil. Je to roztříděné na různé kategorie (seo,Css, atd) a k videím jsou přidané prezentace. Ty na YT ani na googlu u videí nejsou. Do návštěvníka se snažím vcítit. Proto je roztřídění do kategorií podle témat, možnost vyhledat autora. Hodnocení dané prezentace.

Šablona klade důraz na video, jelikož je přes celou stránku a také má sama v sobě již slider, který ukazuje náhledy z videa.
Recenze videa jsou po rozkliknutí, kde je hodnocení. Na videa se dívám, ale ne všechny.
Možnost offline prohlížení nechápu smysl, také to nemohu ani uskutečnit, jelikož obsah není můj.
Diskuze je možná v komentářích pod videem. K čemu profil? Ne každý má tendenci se registrovat. Jednoduše může každý diskutovat i bez registrace. Popřípadě se dají registrace zpřístupnit. FB login nemá žádný přínos. Jen zbytečné napojování na službu 3 strany.

Daniel Yo
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 74
Registrace: 17.12.2015
Smysl to nedava, ale na to prijdes tak za 6 a pul tydne. Mam s podobnyma napadama zkusenosti. A kdyz na to neprijdes, prijdu ja a za jeden vecer ti vsechno vycrawluju, obalim vyspinnovanym textem, odkazu na to par webu a do tydne jsem nad tebou. :) Ne, delam si legraci, tohle me uz davno nebavi... Trideni do kategorii je pekne, ale ty porad nechapes tu cestu k videu. Jak si to predstavujes? Kde se zacnes zobrazovat? Jak se k tobe dostanu? Proc bych si prochazel videa v kategorii? Vzdyt je kazdy na jiny tema v podstate. No same otazky.

Jinak offline znamena, ze si to muzes stahnout. Ty neumis pridat script co ti vytahne YT, prezentaci, atd? Diskuze, no jestli povazujes ty zakladni za dobry, tak nema smysl nad tim dal premylet a profil? Vis, kdyz uz ulovis mlady kliste, tak je dobry si ho zahackovat a ziskat treba mail, ale to jsme uz moc daleko, u monetizace, to prijde az za 6 tydnu.. :) Ne, v pohode, je dobry ze neco delas, hodne stesti...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se