Podnikání

politikxxx
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 12
Registrace: 18.11.2010
Chtělo by to dostat tam nějaké reklamky...
Problém je v tom, že pokud web nemá alespoň 5000 UIP denně, tak je pro větší reklamky nezajímavý...

Je to trochu začarovaný kruh a když se k tomu majitel nepostaví proaktivně, tak to prostě zapadne...

Můj osobní názor je ten, že raději na webu nebudu mít žádnou reklamu, než abych prodával bannerovou plochu za 30 Kč měsíčně...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Popravdě z mé a zkušenosti více lidí, které si vážím za jejich názor, je ideální mít vyčleněné plochy na reklamu už od začátku. Důvodů je několik. Například některé designy, prostě bez reklam nesedí. Počítá se s nimi a pak je tam moc prázdného místa. Dalším třeba zvyk uživatelů na reklamu. Anebo testování jaké reklamy se budou zobrazovat přes PPC systémy. Poslouží to k dolaďování prvků na stránce či jako alarm, že je se stránkou něco špatně (AdSense nezobrazuje vůbec žádnou reklamu, anebo naprosto irelevantní či v jiném jazyce). Třeba i k click rate na jednotlivých pozicích.

Reklama v začátcích je problém. Kliky na PPC skoro žádné, affil bez šance atd. Člověk si připadá až blbě. Reklamní plochy tak mohou posloužit jako lákadlo na nově otevřenou sekci, nejlepší články či výhody spojené s registrací. Tohle by jsem nepodceňoval. Například tady na WebDeal je pod prvním příspěvkem lišta WebDeal share. Což je hezká ukázka.

Petr
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 24
Registrace: 12.11.2010
mkurri píše:
Petr: to bych jako problém neviděl, myslíš, že chtějí cizinci inzerovat na česky/slovensky psaných webech? Já bych řekl, že ne. PP je třeba jen další brána jak tam dát peníze, o nic nejde.
Ale jo, jestli tam je jen ČR a SR při registraci může to být problém, ale nevěřím, že by byl takový hlad ze strany někoho jiného po tomto systému.
Chtělo by to tam nahnat inzerenty, protože ti se tam asi neobjevují zvenčí, ale tvoří je majitelé webů, které jsou v katalogu, což je špatně


    Tak treba ja mam firmy registrovane ve vice statech, ani jeden neni CR ani SK. Podnikani na internetu je presne ta sfera, kde se podnikat z cizi ceme proste vyplati a kde uz to hodne lidi tak dela a dalsi se chystaji.

    Taky 20 procen Cechu zije za hranicemi CR. Coz si myslim neni zanedbatelny trh.

    Docela vsimam, jak hodne lidi z prostredi Internetu to tahne ven, za exotikou. "Levne zit a pracovat na internetu" podle mne bude mit stoupajici tendenci. Nemyslim si, ze by tito lide chteli platit dane do CR.

Ono je opravdu mozne ze zrovna na AdExpert by se jako zakaznici/publiseri mnou zminene skupiny moc neprojevili
(ikdyz nekdy i jediny zakaznik muze pekne zvednout trzby).
Presto nerozumim proc takove omezeni. Chapal bych, ze se nekdo treba s admnistrativnich duvodu
brani zakaznikum ze zahranici, kdyz uz ale akceptuje Slovensko, ktere zahranicim je, pak neni duvod
branit se zakaznikum s dalsich zemi.
...

Marmar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 27.04.2012
Změnilo se něco od posledních komentářů co jsem našel zde? Je už na AdExpert více inzerentů? Nasadil jsem dnes jej na svůj jeden projekt, zkusím i na nějaké další, ale zajímají mě konkrétní zkušenosti, zda to není jen plýtvání prostorem. Díky.
Přečtěte si co nového nabízí Paříž a Londýn, nejblíbenější města Evropy!

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
tak to vypadá, že to Adexpert a ads.ranky.cz zabalili...
tím se ovšem otevírá cesta pro mne a někoho kdo umí naprogramovat podobný systém... kdo do toho jde?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Myslíš, že má smysl dělat něco, co nevydělávalo?

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
koncept i systém je dobrý a věřím mu, ale zabil to ten majitel a jeho přístup
(několikrát jsem s ním mailoval a 100% si stojím za tím že to zabil "lidský faktor")

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se