Volná diskuze

SonyFalko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 19
Registrace: 01.03.2015
Zdravím.

Chtěl by jsem se zeptat, jestli existují někde, třeba i v zahraničí nějaké foto aukce, kde by bylo možné prodat digitalní fotku s autorskými právy a neomezeným využitím například za 1000 Kč.

Nebo jestli existuje fotobanka, která by vám takovou fotografii přímo odkoupila např. za 1000 Kč.

Proč se na to ptám?

Jde mi o to, že my přijde příliš zdlouhavé nahrávat na různé fotobanky fotografie a pak čekat, až se vám začnou prodávat po pár haléřích. Nemluvě o tom, že nemáte vůbec přehled co s těmi fotografiemi dělají a jestli si je někdo už nestáhl zdarma atd.

Například jsem na fotobanky nahral několik desítek fotografii a nic jsem v podstatě nevydělal. Prodal jsem jednu fotku 2 x asi za 20 Kč a to už mi tam ty fotky visí něco přes rok.

Abych tedy nemusel čekat, až se má fotografie začne prodávat po pár haléřích, tak hledám způsob (aukci, fotobanku), jak ji prodat i s autorskými právy a neomezenou možnosti užívaní třeba za těch 1000 Kč.

Budu velmi rád za vaše nápady.

Děkuji.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
umí to 500px a asi i alamy
shutterstock nato má taky speciálku
getty images/profimedia by pro tebe byly jako dělané ale ty budeš zajímat až fotek s takovým potenciálem budeš schopný dovalit 10-20týdně

tak jestli máš prodeje za 20kč, tak si můžeš pískat
většina z nás se nedostane přes 10,-

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Spíš foť pro někoho, bude to cenově zajímavější. Jde také o to, zda mají ty tvoje fotky kvalitu a využití.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Kohy píše:
Spíš foť pro někoho, bude to cenově zajímavější. Jde také o to, zda mají ty tvoje fotky kvalitu a využití.

je vidět že nejsi "insider". Bohužel fotit pro někoho je nejvyšší meta které jde dosáhnout. A nejvyšší je proto, že se tam prakticky nejde dostat kdo fotky potřebuje, tak už někoho na focení má. A pokud ten někdo neodvádí dobrou práci, tak se mu stejně nic nestane protože "to stačí"... Takže ikdyž nabízím 3x lepší práci za stejnou dobu a poloviční cenu, tak oni nemají potřebu měnit to co mají.
No a druhá věc je že když už si tě někdo vezme abys pro ně fotil, tak ti rovnou řekne že to děláš zadarmo.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Musíš svou práci promovat tak, aby byla TOP. Jako Jobs, lidi prakticky neví co chtějí, musíš jim ukázat to, že chtějí právě to, co nabízíš.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Kohy: věř mi, že ti z praxe můžu říct že kvalita je to poslední co někoho zajímá

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se