Wordpress

klavesakm
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 82
Registrace: 30.12.2015
WP statistics a GA ukazují jinou návštěvnost webu. Nevím který z údajů je správný?
Nastavení bych měl mít správné.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
GA se vkládá jako externí javascript skript na stránky. Nesbírá tak informace od:
- uživatelů kteří nemají zapnutý anebo funkční javascript
- uživatelů, kteří používají prohlížeč s rozšířením na blokování sledovaní (třeba Ghostery) a také jej mohou blokovat některé rozšíření na blokování reklam, které chtějí mít něco navíc oproti AdBlock
- většiny robotů
- sbírá data jen tam kde je vložený, často tak nevidíš návštěvníky kteří chodí na chybové stránky 404/403

WP statistics neznám, ale počítám že to bude podobné jako SlimStat pro WP. Takže buď bude sbírat data při zpracování skriptu anebo přes javascript. U skriptu máš téměř vše (uživatele, roboty atd). Pokud to sleduje přes javascript tak toho sebere více protože doplňky na blokování sledování/reklam jsou omezeny na externí skripty.

100% dat ti ale sesbírá jedině server (awstats).

klavesakm
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 82
Registrace: 30.12.2015
Díky za užitečné rady. GA tedy asi nemám správně nasteven na stránky jsem nic neumisťoval pouze do nastavení sledovací kod. Je tam ve statistikách podstatně méně návštěv.
Ta služba je zdarma? Díval jsem se na stránky a nevím jak to používat, je to plugin nebo server kam vložím své URL?

Ještě doplním že bych potřeboval statistiky bez robotů atd. tedy opravdové návštěvy ve svých statistikách jsem se to snažil nastavit tak aby se to ve statistikách neukazovalo, snad to je dobře ale přesto si nejsem jistý.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
WP Slimstat je v základní verzi bez pluginů zdarma. Má dvě varianty - měřit přes javascript a pak přes PHP. U PHP měří naprosto všechno. Pak už je na tobě jak si s tím poradíš a vyfiltruješ si to. Čistě Audience by měla být bez robotů, ale ukazuje nižší čísla než GA. Já vycházím ze statistik z GA a doplňuji je o výstup ze Slimstat

Jen se nahraje do WP a spustí.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se