PPC

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Po dlouhém laborování s různými formami monetizace webů, jsem se rozhodl že zkusím spustit vlastní systém. Funkční je, krom pár mušek (řešitelných dalšími a dalšími placenými pluginy) jsem spokojený.
Bohužel jsem však přišel na zásadní problém, vůbec nevím kde hledat spolupracující weby. A kupodivu je mnohem větší problém sehnat publishery kterým bych dal vydělat než sehnat inzerenty s budgetem.
Možná je to jen takové povzdechnutí, ale třeba někdo přijde se spásnou myšlenkou...



kdyby to někdo chápal jako skrytou reklamu, tak mu to vyvracet nemůžu protože sekundárně to tak fakt může i být ;-)

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No a co máš za systém, jak se platí atd atd...tak nám to tu představ ne, když jsi to nakousl :-)

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Jmenuje se to ad.hys, je to postavené na Revive, platí se primárně PPM (PPC jenom když na tom někdo trvá). Původně to byl jen takový pokus, ale docela mne to zaujalo, takže jsem se rozhodl to rozvíjet. Funguje to formou balíčků zobrazení (odstupňovaných 10tis-20tis-50tis se sestupným CPM) nebo v případě PPC formou kreditu.
Publisheři dostanou kus HTML pro vložení a přístup do statistik. Výplata je k 5. v měsíci po tom, kdy publisher přesáhl 100,- výplaty.
Dost si zakládám na výběru jak webů, tak inzerentů.
Jenomže se točím v kruhu "Až budeš mít inzerenty, tak se ozvi / Až to budeš mít kam dát, tak se ozvi".

+ problém je, že 90% inzerentů požaduje kompletní seznam webů na kterých se to bude zobrazovat (a pak si tam domluví direct reklamu). Už vidím jak jim dává seznam partnerů třeba Seznam, nebo Google :-)

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
Takže asi je třeba se na to podívat z pohledu jedné či druhé strany. Takhle si člověk ale měl to udělat jako každý podnikatel průzkum a rozvahu předem ještě že.
Takže řekněme, že mám web a chci na něj přivést lidi at tam nakupují či klikají atd.. Co bych asi po tobě chtěla je vidět nějakou garanci toho že to uvidi české publikum a to něco co to taky dokazuje. Přeci neplatím za nic.

Na druhé straně chci doporučit jako publisher lidi tak co mi za to nabidneš a jak si opět ověřím že mě nikdo neoj..bal. Myslím že z pohledu publishera by mělo bejt jedno kolik zatím zastupuješ firem. jestli jen nějakou firmu na půjčky nebo 20 lidí. Většina sití má plno nabídek ale beztak stojí za prd.
Z pohledu inzerenta tady vidím problém. Ty chceš penize za nic. Kdyby si chtěl penize za skutečné kšefty..tedy tak jako affiliate sítě tak ok..ale platit ti za to že to daš někam na fb klikne na to 10tis lidí kdoví odkud to se mi samozřejmě nechce.
A dodatek. ty nejsi ani seznam ani google. A i ti své statistiky atd uvádějí takže víš jako inzerent atd do čeho jdeš.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
díky,
* to s tím publikem máš pravdu. Sice nevím jak to můžu dokázat, ale garance 95% CZ/SK publika je dobrá nabídka
* bohužel, nevím jak si představuješ dokázat " jak si opět ověřím že mě nikdo neoj..bal" líp než statistikami které plusminus odpovídají tvému GA (když ti ten den přišlo 500lidí, máš tři plochy a ve statistikách 1500 impaktů)
* já to nedávám na FB, já ty bannery mám na webech
* a kde seznam a google uvádějí kompletní seznam partnerských webů?

kajerová
WD Trader: 1/5

Příspěvky: 72
Registrace: 22.05.2013
Asi takhle kdyby jsi to přehodnotil jako affil..tzn přivedu bude to k něčemu pak provize tak ti do toho půjde kde kdo..ale jinak.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
kaji, ale já to nemůžu udělat jako affil...
Já mám bannerový systém, ve kterém klidně můžu mít i affilové bannery, ale nejsem schopný z nich ten affil udělat jako takový (ten affillink mají všichni stejný, nedokážu rozlišovat aby měl každý web vlastní)

navíc affil dlouhodobě opouštím, protože je to ztráta času s nulovými příjmy

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Většina inzerentů nechce řešit (ztrácet čas) řešením technických a obchodních věcí. Chtějí ti dát balík peněz na reklamu a pak kouknou jak jim to vydělává. Místo toho aby se museli dohadovat ze 100 webmastery radši dají něco navíc tobě. Ten zbytek neřeš, to nemá cenu. To není tvoje cílovka.

Být publisherem co shání reklamu je náročné. Jednak inzerenti chtějí objemy a také tlačí na cenu. Nevíš jestli reklamu prodlouží a také často urguješ proplacení. Obě strany nechtějí fakturovat stokoruny, takže jsou všichni rádi, když se jim o to stará někdo třetí.

Co se týká tvé otázky, tak většina reklamních systému vzniká už na nějaké síti webů, kde prodávají svou reklamu. Postupně pak připouští další a zvětšují objemy. Takže začni s tím kolik už toho máš, jaké děláš objemy a jestli by se někdo nechtěl přidat. Soustřeď se alespoň ze začátku na magazíny/blogy kteří píší o tématech které poptávají tvoji inzerenti a mají nějaké rozumné objemy.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Problém je že ty ceny co nabízíš jsou strašně nízko:

10tis zobrazení - 60,-
20tis zobrazení - 110,-
50tis zobrazení - 250,-

Kolik z toho navíc uvidí publisher když jsi to ještě ořežeš o svoji provizi? Když si vezmu že i hodně špatné weby dělají na adsense minimálně nižší desítky korun za 1000 zobrazení tak se ti prostě maximálně ozve někdo s adult nebo warez weby a spousta inzerentů nebude ani chtít na takových webech inzerovat. Navíc pochybuju že tvuj system bude vůbec nějak efektivně bojovat s fraud kliky nebo zobrazení.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Drago píše:
Co se týká tvé otázky, tak většina reklamních systému vzniká už na nějaké síti webů, kde prodávají svou reklamu. Postupně pak připouští další a zvětšují objemy. Takže začni s tím kolik už toho máš, jaké děláš objemy a jestli by se někdo nechtěl přidat. Soustřeď se alespoň ze začátku na magazíny/blogy kteří píší o tématech které poptávají tvoji inzerenti a mají nějaké rozumné objemy.
To dělám, bohužel jsem v kruhu "bez inzerentů nemám co zobrazovat - bez publisherů nemám kde ty inzeráty zobrazovat". A nejhorší na tom, je že nakonec z publishera vypadne že místo platby za zobrazení chce fixní platbu za plochu (nejčastěji je to 10-15ti násobek toho co by mu vydělal můj systém).
Takže momentálně jsem já sám svůj největší inzerent i publisher zároveň.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Ja tam vidim 3 chyby:
1. Nizke ceny - Do tohoto ziaden velky Publisher nepôjde, tem môze mat v pohode 60kc za 1000 zobrazeni, takze 10x viac. Preto sa stale budes motat na mieste a nakoniec skoncis.
2. Web - na webe nemas kontakt na prevadzkovatela, fakturacne udaje, mas odkaz na smag.cz... Toto vyzera ako na kolene spraveny system. a pri prvej prilezitosni nefunkcny/zruseny/bez vyplatenych penazi. Nechcem ta nijak urazit, ale ponukam svoj pohlad. Nikde nevidim odkaz na obchodne podmienky, garancie ani nic podobne.
3. Chyba ti obchodnik - Ten by ti mal totiz vediet nahnat ako inzerentov, tak publisherov ale princip je jednoduchy a ak na neho nemas peniaze, kedze lacny nikdy nie su, tak tu je zopar rad:
Potrebujes jeden az dva velke weby ako publisherov. Idealne aby bol aspon jeden merany v http://online.netmonitor.cz/
Môze to byt web znameho radia, televizie, realitneho portalu, zoznamka,.....
Na webe kludne ukaz zoznam publisherov aj inzerentov. Oni si vzajomne reklamu dohadovat nebudu.
Ked ziskas napr web europa2, staci ti jedno reklamne miesto, inzerentov skôr zlomis a potrebujes aspon 1-2 velkych inzerentov, napriklad T-Mobile a Skodu, teda tych, o ktorych vsetci vedia, ze inzeruju vo velkom.
Toto ti v podstate nastartuje cely proces.

U nas funguje nieco taketo: http://sitelement.sk/
A zacinali uplne rovnako. Dokonca ma najsôr prosili aby mohli mat na jednom mojom webe s 20 000 ludmi mesacne inzerciu a ked vyrastli, tak velky pani ma vyhodili z ich siete.

A este jeden dodatok, pokial mas uz niekolko desiatok az stoviek tisic zobrazeni denne, tak tam nieco zobrazuj, napriklad nieco ako "tu môze byt Vasa reklama", alebo reklamu na svoj magazin.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
tak jsem si vzal k srdci aspoň část postřehů a konečně udělal nový infoweb... www.ad.hys.cz

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
rttvsk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 07.01.2018
Najväčší problém je: Momentálně není možná spolupráce s https weby. HTTPS je budúcnosť, väčšina webov ho má.

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
rttvsk píše:
Najväčší problém je: Momentálně není možná spolupráce s https weby. HTTPS je budúcnosť, väčšina webov ho má.


6 let stagnace -- nepovol Stando!

ekosystém

tvorba-webu/jak-vyhnout-https-t12868.html

SSL je současnost ne budoucnost
Vintage "nedopřeložená_šablona" jede samé záhady

marketing/kolik-potreba-lidi-pro-newsletter-t12879.html

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se