Nápady & návrhy

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Zajímal by mne názor místní komunity na to, co vás konkrétně:

A) motivuje na účasti zde na WebDeal?
B) co by vás motivovalo k aktivnějšímu zapojení?
C) co vám na podobném webu chybí?

Děkuji za podnětné odpovědi.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
a) dozvím se tu zajímavé věci a hlavně je to tu přátelské
b) nic, vyhovuje mi to tak jak to je
c) na WD nic, proto jsem skoro opustil ostatní weby kde se mi nelíbilo

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
A)
Motivuje mě příjemnější prostředí než je teď na webtrhu. Přijde mi že se tam toho strašně nesmí, lidi už ani nemají moc chuť vést kultivovanou diskuzi, namachrovanci si tam honí triko a úplní začátečníci se ani neobtěžují číst staré diskuze a rovnou pokládají otázky na stokrát zodpovězené. Jakékoliv připomínky Retalovi jsou zbytečné házení hracu na zeď a odměna pro moderátory a garanty diskuzí měla být asi "hrdopyšnost" že jsem "big boss" na tom slavném webtrhu. A poděkování? Ani ty nebudeš mít backlinky, se stím smiř ... tady jsem měl pocit, že když něco trochu víc lidí chce a je to rozumný požadavek tak se mu vyhoví.

Motivují mě zpětné odkazy, když mám za radu nějaký ten odkaz na weby, potěší to. Třeba z webtrhu mi kdysi, když tam ještě byly odkazy povolené, chodilo docela dost lidí na kurzy bruslení, takže to nebylo jen o tom odkazu, ale i přímém získání zákazníků díky podpisům.

B)
Zajímavá témata. Dobré aukce kde se neprodává úplný balast, ale netuším jak moc je to tu s kupní silou. Takové ty vzájemné diskuze a rady co byly na webtrhu kdysi dávno. Člověk si chodil rád popovídat. To že se u toho vlastně vzdělával a nabíral zkušenosti nebo nové zajímavé informace byl vlastně takový příjemný bonus k příjemné diskuzi navíc.

Nemám moc čas a náladu se nějak negativně handrkovat, takže pokud by byla rozumně moderovaná diskuze, která by rovnou utípla vysírače a trolly, bylo by to ideální.

C)
Na webtrhu mi u diskuzí extrémně vadí, že defaultně není pod prodejem diskuze (tady po pravdě ani nevím, ale asi je). Protože se často v komentářích objevilo něco, co varovalo méně znalého, aby nenaletěl na nějakou blbost.

Jinak mi tu samozřejmě pohodová komunita, která komunikuje. Ona tu asi bude, ale pospává, protože tu nejsou ta témata.

PS.
Zvažuju prodej svých webů (hodně jich bude) o které nemám čas se starat, ale nebudu je prodávat pod cenou, protože zase za každou cenu se jich zbavit nemusím. Netrvám si na tom zkusit prodej přes webtrh, nebo ručním oslovováním, takže pokud by byl zájem abych to prodával tady a aspoň něco se tu prodá tak to tu rád zkusím postupně rozprodat třeba celé. Moc lidí sem podle mě na aukce asi nechodí, takže taková malá motivační pomoc s propagací pár aukcí, by mě asi hodně potěšila a nasměrovala prodávat to tady ;)

-- 03. 04. 2017 22:23 --

Ještě jsem zapomněl, hodně mi tu chybí funkce obvyklá na fórech s přehledem nových příspěvků v tématech kde jsem něco napsal, nebo je sleduji. Tedy ne nové příspěvky, ale něco jako je na WT můj přehled. Kvůli tomu se hrozně blbě sleduje co se objevilo nového. Nechci sledovat a rozklíčovávat, v kterém z témat jsem z těch nových něco psal a jestli tam je na mě reakce a procházel u toho balast ostatních témat co mě nezajímají ... to můžu řešit když chci kouknout na nová témata, co se děje, ale já poměrně často chci jen kouknout jestli se neobjevilo něco nového tam kde jsem už komunikoval, nebo co sleduju.

Musím přiznat, že tím jak to tu chybí, mě to hodně odrazuje sem chodit komunikovat, protože tím pak ztrácím čas a chuť něco psát.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
A) Přátelštější atmosféra. Komunita na WT mi přijde hodně agresivní - nepřátelská. Na WT mám pocit že pokud napíšu něco věcného k tématu, tak jsem OT. Samozřejmě zpětný odkaz v podpisu potěší.
B) Více otázek :)
C) Vesměs nic, WD je takové old school fórum. Kterému snad jen chybí nějaké badge a vlastní měla. Teď když nad tím přemýšlím ty badge by možná nebyly špatné. Získat odznáček OSVČ, plátce DPH, pak nějaké za úspěchy (100 obchodů s různými lidmi, 100 prodaných odkazů v podčlánkové reklamě, 100 napsaných a publikovaných článků atd. Člověk by hned věděl koho před sebou má.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
duben píše:
Ještě jsem zapomněl, hodně mi tu chybí funkce obvyklá na fórech s přehledem nových příspěvků v tématech kde jsem něco napsal, nebo je sleduji. Tedy ne nové příspěvky, ale něco jako je na WT můj přehled. Kvůli tomu se hrozně blbě sleduje co se objevilo nového.

já používám nove-prispevky.html a fakt, že v tématech kde kde reagoval jsou ty značky zeleně.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
StanikKolarik píše:
já používám nove-prispevky.html a fakt, že v tématech kde kde reagoval jsou ty značky zeleně.


Díky za tip, alespoň něco, ještě kdyby šlo ty zelené vyfiltrovat :) ... teď s málo tématy je to jedno, ale jak jich bude víc aktivních najednou nebude to myslím moc použitelné.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Michal Kubíček píše:
Zajímal by mne názor místní komunity na to, co vás konkrétně:

A) motivuje na účasti zde na WebDeal?
B) co by vás motivovalo k aktivnějšímu zapojení?
C) co vám na podobném webu chybí?

Děkuji za podnětné odpovědi.


A, není to tu tak agresivní, ale to možná způsobuje to že sem nechodí lidi. Vídím v tom paralelu s Ihned.cz, dokud návštěvnost byla malá tak i diskuse byla k věci. Nyní se mi to podarilo zvednout ale diskuse začíná připomínat novinky.
B, větší zaměření na biz. Sice třeba tu je seznam freelancerů, ale kdo o nich neví tak se třeba ani do toho katalogu nepodívá. Dovedu si představit větši viditelnost pro ně, aby i ten kdo na toto forum zavítá náhodně zjistil že vlastně zde může najmout nějaké odborníky.
C, nevím zda to tu není, protože tu nikoho nemám v oblíbených ale líbil by se mi třeba personalizovaný newsletter podobně jako má Flippa. Odtamtud mi chodí přehled co mají mí "oblíbenci" v aukci a již to mě parkrát přesvědčilo podívat se i koupit. Takže i flippa vydělala a to jen na základě newsletteru který posílá jen to co mě zajímá.

ps. jestli to zvažuješ to tu koupit tak držím palce. Silný vlastník by tomuto foru velmi pomohl.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
mirek novotny: Taky mě napadlo jestli to Michal chce koupit, nebo už v tom nemá nějaké vlastnické prsty :)
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
duben píše:
mirek novotny: Taky mě napadlo jestli to Michal chce koupit, nebo už v tom nemá nějaké vlastnické prsty :)


Nejste daleko od pravdy :)

Alesi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 25.11.2013
K ucasti na webdealu me motivovalo toto tema (tedy k tomu abych svou aktivni ucast zapocal). Webtrh je opravdu dlouhodobe velice nepratelsky a jestli mam nekde travit volne chvile mezi praci a praci, asi uz chci, aby ten cas byl straven ciste prijemne...
V současné době se na fulltime věnuji vývoji.
Ve volném čase připravuji svou značku highend repro a grafických poi.

Pepela
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 24
Registrace: 24.02.2014
Co mne motivuje? Třeba lepší zítřek? :-D Ale ne, konkurenční fórum je zacpané neschopností vedení a momentálně už i neschopností komukoli jakkoliv poradit. Takže je to bohužel spíše drbárna majitele a jeho vlastních fejků. Tady mám pocit, že to nejde dolu vodou, jakékoliv myšlenky na zlepšení mají alespoň jistotu že o nich někdo uvažuje.
Zase na druhou stranu by to chtělo více aktivity, moderátora fóra, který by na jednotlivé opakující se dotazy jednoduše vložil náhled vlákna kde se podobné věci řešili. Není to nutnost, ale ani zlá věc.
Ale vše vždy jde řešit v průběhu. Pokud to samozřejmě nebude trvat celých 5 let :-D Jo a ještě bych si přál itrader jako hvězdičku :-D anebo písmenko :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Snažím se moderovat jednotlivá témata a další věci ohledně WebDealu :) .
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pepela
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 24
Registrace: 24.02.2014
peeeeta píše:
Snažím se moderovat jednotlivá témata a další věci ohledně WebDealu :) .

Myslel jsem to spíše jako autorita dané témy. Například u HTMl by byl moderátorem někdo kdo toto opravdu umí a chtěl by to moderovat a i přispět svou radou. Ono jeden podobný případ One man show už je vedle a nedopadá to dobře :-)

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
peeeeta píše:
Snažím se moderovat jednotlivá témata a další věci ohledně WebDealu :) .
už jsem Otovi nabízel, že kdyžtak vypomůžu (s moderováním fór mám docela dost zkušeností)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pepela: Takových odborníků by musela být spousta a málo kdo to bude dělat jen pro radost.
Snažím se být férový a nedělám výjimky.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Peeeeta - v podpisu mas aby ti pridavalai ostatni bod tlacitkem +, jenze takove tlacitko tu neni :(

Mimochodem ten tvuj clanek o responsivnim youtube videu http://blog.doprofilu.cz/tipy-triky/res ... video.html je super (skvela vec to rss v podpisu), dlouho jsem premyslel jak to udelat a nebyl jeste ve fazi, aby me to palilo tak, ze bych to chtel resit. Takhle donesene na taliri je to pecka :) Diky.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No to tu ještě byla možnost přidat kladné hodnocení za užitečnou odpověď.

Díky za pozitivní hodnocení článku. To vždy hodně potěší. Budu rád, když jej budeš sdílet ;) . Doporučuji se podívat i dál na webu, je tam podobných tipů a rad více :) .
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Slater
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 14.04.2012
A) popravdě jsem zde byl vždy pouze jako divák.
B) Zajímavá témata týkající se byznysu a to nejen online. Dřív se na WT z diskuzí člověk dozvěděl mnoho užitečných informací od lidí co to znali z praxe. Mě to vždy posunulo dál a různá témata jsem rád pročítal protože jsem cítil, že si z nich vždy něco odnáším. Pokud jsem měl co napsat tak jsem tak učinil. Bohužel lidi kteří měli zkušenosti již téměř nepřispívají a dnes jsou tam témata typu "nechce se mi pracovat, ale chci podnikat" nebo "kolik času věnujete odpočinku" apod.
Naopak by mě motivovali k odpovědím smysluplná témata týkající se opravdu věcí z reálného provozu eshopu, obchodu, marketingu ...
C) Konkrétně zde mi chybí trochu jiný vzhled, je na mě vše moc světlé a splývají mi příspěvky.
Naopak se mi líbí možnost podpisu a odkaz na článek z blogu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se