Novinky & změny

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Webdeal změnil majitele. Jak si jistě někteří z vás všimli, již v dubnu začaly prosakovat různé informace o prodeji Webdealu. Novým provozovatelem se stala společnost Wobsah, kterou možná znáte spíš jako provozovatele služeb PlaCla nebo Kupobsah , případně díky jejím majitelům - Vaškovi Bartošovi a mně.

Důvodů, proč jsme Webdeal koupili, je několik. Oba dva jsme vyrostli na Webtrhu, ten však v současné době a upřímně ani v posledních letech již nenaplňuje očekávání, která jsou do něj vkládána. Stagnuje a nevypadá to, že by nějak významněji reagoval na požadavky uživatelů. Jede z podstaty a setrvačnosti a setrvačnost není hybná síla, která by posouvala cokoli dlouhodobě vpřed. Webdeal vznikl z potřeby změny a skutečně se stal zajímavou alternativou. Máme za to, že je škoda nechat ho stagnovat a stojí zato ho posunout opět o kus dál.

Jak toho chceme dosáhnout? V první fázi chystáme několik drobných změn, které povedou k větší adresnosti a zvýšení důvěryhodnosti mezi obchodujícími. Mj. i tím, že budeme minimálně po obchodujících požadovat jasnou identifikaci a vystupování pod skutečným jménem či názvem společnosti. Dalším stupněm budou ověřené účty, aby kupující i prodávající věděli s kým obchodují. V úvahu je i převzetí garance nad obchodem, podobně jako to úspěšně funguje na Placla.

Co se týká diskuzní části, v průběhu května budou archivované, smazaná nebo sloučená fóra, která byla dlouhodobě nenavštěvovaná, naopak ta, o kterých se domníváme, že by mohla být zajímavá, budou zviditelněna. Přibude také část, která bude obsahovat editované autorské příspěvky či zajímavá převzatá témata kolem podnikání na Internetu, e-commerce a online marketingu.

Byl zrušen affiliate program, tak jako kreditní systém byl příliš hluboce provázán s druhým Otovým projektem - Copywriting.cz - a proto má smysl nastavit ho časem zcela nově a možná i jinak a atraktivněji. Kredit, který byl pod vašimi účty viditelný do konce dubna, nezmizel a nepřišli jste o něj, zůstal na vašich účtech na Copywriting.cz a jeho vypořádání má na starosti Otakar jako bývalý provozovatel. Máte-li zájem o jeho vyplacení, požádejte o to na Copywriting.cz. Máte-li potřebu řešit něco technického např. kolem dobití nového kreditu, fakturace atd, můžete využít on-line chat podpory vpravo.

Webdeal forum bude vždy takové, jaké ho budou chtít uživatelé. Půjdeme prověřenou cestou rehabilitace PlaCly, kdy sbíráme průběžně zpětnou vazbu a nové funkce zařazujeme na jejím základě.

To je v krátkosti ke změnám, které proběhly či je chystáme v nejbližší době. Zajímá-li vás cokoli, rádi s Vaškem zodpovíme v diskuzi.

contraego
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 12.10.2014
Webrh zneužívá, že nemá konkurenci. Tak snad se to změní ..

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
contraego píše:
Webrh zneužívá, že nemá konkurenci. Tak snad se to změní ..
no to PlaCla taky a stejně tam všichni lezeme ;-)

-- 08. 05. 2017 16:47 --
Poznámky k úvodnímu postu:

díky jejím majitelům - Vaškovi Bartošovi a mně. - Uvědomuješ si že druhý spolumajitel odradí dost podstatnou část uživatelů od setrvání zde?

Dalším stupněm budou ověřené účky, aby kupující i prodávající věděli s kým obchodují. V úvahu je i převzetí garance nad obchodem, podobně jako to úspěšně funguje na Placla. - takže placené účty a minimálně půlroční čekačka?

Webdeal forum bude vždy takové, jaké ho budou chtít uživatelé. - počkáme a uvidíme

Půjdeme prověřenou cestou rehabilitace PlaCly, kdy sbíráme průběžně zpětnou vazbu a nové funkce zařazujeme na jejím základě. - tak to jsem víc než zvědavý ;-)

prosím, za mne mám jen dvě prosby:
Michale měj to jako projekt hlavně ty
Drž to co nejdál oddělené od PlaCla

portalbydleni
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 90
Registrace: 23.12.2013
StanikKolarik píše:

díky jejím majitelům - Vaškovi Bartošovi a mně. - Uvědomuješ si že druhý spolumajitel odradí dost podstatnou část uživatelů od setrvání zde?


prosím, za mne mám jen dvě prosby:
Michale měj to jako projekt hlavně ty
Drž to co nejdál oddělené od PlaCla


Budu prosit pravděpodobně stejně, právě pro prvního zmiňovaného jsem z placla odešel a doufám, že to nebudu muset udělat i zde.
Jinak přeji hodně štěstí a uvidíme co bude dál.
MIKROJOB.cz Mikroslužby od 100 COPYTRH.cz Prodej a nákup článků
Reklama, která se vyplatí - PR články, textová a bannerová reklama AZET média

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Díky za feedback. S Vaškem jsme se dohodli, že Webdeal budu mít pod "gescí" především já.

Co se týká "držet dál od Placla", neplánujeme aktuálně propojení. Placla má jinou cílovou skupinu a nevidíme výhodu v propojení.

Ohledně odrazování jsem přesvědčen, že existuje i celá řádka lidí, kteří naopak nemají rádi mne:-) Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Hodně štěstí přeji.
Jsem zvědav co se ti podaří
autorita jsi a sympaťák taky :)
GL

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Už se o tom na Webtrhu diskutuje... https://webtrh.cz/377252-uspeje-webdeal-novymi-majiteli?p=1384666

Každopádně nemá smysl se pět let po větší aktualizaci Webtrhu inspirovat tam. Po celou tu dobu prosím Martina Schlemmera, aby ho prodal. A moje nabídka stále platí. Buď mně nebo komukoliv jinému, všechno je lepší než stagnace, nebo jak píše Michal, setrvačnost. Ve skutečnosti není konkurencí takového diskusního fóra jiné fórum, ale všechna zpětná vazba, na kterou Martin dosud neslyšel. Podobně to bylo se službou PlaCla. Uživatelé odcházeli, články jim nepřinášeli patřičný efekt, některých se nedočkali vůbec, klesaly prodeje, služba v roce 2013 směřovala pomalu a jistě k zániku. Samozřejmě je s rehabilitací takové služby spjato neuvěřitelné množství práce, které se s Michalem nebojíme. Pracujeme ve dne, pracujeme v noci a pracujeme i jako dnes ve státní svátek nebo o víkendu.

WebDeal je Michalova parketa, protože je to zkušený harcovník nejrůznějších diskusních platforem. S jeho názory a radami se můžete setkat i na Facebooku a Twitteru. Ponoukl jsem ho ke koupi Webdealu ve chvíli, kdy pronajal svou restauraci Dřysty v kisni a veděl jsem, že teď bude mít víc času pro rozvoj dalšího projektu.

Tady bude vládnout Michalova ruka.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Tak ted už officiálně, velká gratulace ke koupení druhého největšího fora pro podnikání :-) Ota to tu zde vybudoval velmi solidně, forum umí spousty věcí a asi v rámci one man show dosáhl maximum. Nyní je to na přicházejícím velkokapitálu aby to posunul do mainstraimu :-)
Každopádně co by se mi zde velmi líbilo je skutečně posunutí do seriozního bizu, sice to bude znamenat méně obchodu než kdyby se tu prodávali facebook stránky a spol, ale zase by se tu mohli objevit zajímavé nabídky. Také by se mi líbilo, kdyby zde byla nějaká aktivní sekce na srazy a konference. Dovedu si představit nejenom prezentace konferencí, ale i odkazy na legální streamy, soutěže, představení třeba přednášejících atd... Michal, často přednáší tak jistě by ho napadlo i dalších x možností jak více se otevřít parnerům a budovat komunitu.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

portalbydleni
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 90
Registrace: 23.12.2013
Václav Bartoš píše:
Tady bude vládnout Michalova ruka.


A proto jsem si dal místo obrázku - avataru velikéééééé slovo administrátor, aby nebylo pochyb :-D
MIKROJOB.cz Mikroslužby od 100 COPYTRH.cz Prodej a nákup článků
Reklama, která se vyplatí - PR články, textová a bannerová reklama AZET média

vecerapl
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 06.12.2014
Snad po roce jsem opět na webdeal.cz a držím palce. Chce to změnu, úpravy a hlavně návštěvnost.

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
portalbydleni píše:
A proto jsem si dal místo obrázku - avataru velikéééééé slovo administrátor, aby nebylo pochyb :-D



To jsem mu dal já, zkoušel jsem hodnosti promítnout i do příspěvků, ale zatím se mi podařilo jen obrázkem hodnosti přehrát avatára:-) Kdyby někdo tušil, jak hodnost přenést do šablony příspěvku, sem s radou:-)

Zavedl jsem dnes novou hodnost "Oveřený obchodník" a je to vidět jen v detailu profilu (member/Nekultura.cz%20s.r.o./) ne však pod avatarem u příspěvků, jak bych chtěl....

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak snad to vše dobře dopadne a bude to pouze ku prospěchu. GL.

Minor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 13.02.2015
Tak ať se daří!

Ať už nemusíme chodit i na WT jen kvůli tomu obrovskýmu zásahu - návštěvnosti.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ať se daří. A jestli se bude dařit Webdealu je i na nás :)

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Především to závisí na Vašich přáních, jak by WebDeal měl vypadat a fungovat, aby Vám šetřil čas a práci. Aby se tu lépe četlo. S Michalem nás napadlo hodnocení příspěvků v diskusi +/- a výpis podle nich.

A za sebe bych si přál, kdyby mi Michal vyhodil z avataru ten přísnej bachařskej nápis ADMINISTRÁTOR a dal tam některou moji fotku.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Michal Kubíček píše:
Mj. i tím, že budeme minimálně po obchodujících požadovat jasnou identifikaci a vystupování pod skutečným jménem či názvem společnosti.


U spousty lidí mi nick nevadí, naopak je s nimi docela spjatý. Stačilo by mít možnost dohledat jméno a jasnou identifikaci na profilu daného člověka, v diskuzi a při prodejích ať si klidně vystupuje pod přezdívkou třeba jako růžový slon :)
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

JakubKoci
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Především to závisí na Vašich přáních, jak by WebDeal měl vypadat a fungovat, aby Vám šetřil čas a práci. Aby se tu lépe četlo.


Nechci, aby mi chodily notifikace na email při každém novém příspěvku u sledovaného vlákna. Notifikaci chci vidět na webu. Jedním klikem se dostat na výpis nových příspěvků u sledovaných témat.
Problém s webem? Vyřeším Vám ho! Specializuji se na WordPress a vše kolem něj.

tomve
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 18.06.2013
Přeji hodně štěstí.

Hlavní problém webdealu je, že tady není aktivita. Teda nejsou zde lidí, kteří by příspivali, ale netrollovali (nebo trollovali jen občas).
De facto není problém ve vychytávkávh (podpisy bych nechal), jako spíš v té aktivitě lidí.

U webtrhu je to zase naopak. Tam není problém v aktivitě lidí, jako ve vychytávkách (ty podpisy).
Proč bych měl tvořit zdarma (kvalitní) obsah, když z toho nebudu mít nic (ani podpis), jen retalovi/martinovi zlepším pozici v serpu.

Retal/Martin je takový konzervativec - co funguje, to nezmění a co nechce změnit, to taky nezmění (i když mu musí být jasné, že součastný webtrh spíš dojíždí.

Krupy
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 3
Registrace: 12.05.2013
Přeji hodně štěstí. WebDeal sice nesleduji, ale upřímně mě zajímá, jak se to bude vyvíjet dál.
Třeba se sem budu za chvíli ještě rád vracet :-)

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Stále mám v paměti to, jak Martin na WT tvrdil, že všechny provize z obchodů a jiných služeb, jdou do rozvoje webu. Dnes se tomu musím smát. Akorát mu plníme peněženku, tudíž já už tam kredit nikdy nenabiju.

TEXTO
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 09.05.2017
lord píše:
Stále mám v paměti to, jak Martin na WT tvrdil, že všechny provize z obchodů a jiných služeb, jdou do rozvoje webu. Dnes se tomu musím smát. Akorát mu plníme peněženku, tudíž já už tam kredit nikdy nenabiju.


Tak vieš, to je také ľudské. Keby si mal podobný projekt ty, tak tiež nedávaš všetky provízie do rozvoja. Možno to pekne v diskusii znelo po vlne kritiky na zavedenie poplatkov, ale to sú len také politické reči. Každopádne niečo určite do vývoja išlo, minimálne nejaký Martinov čas. Samozrejme druhá vec potom je, kde sa ten WT za posledných 7 rokov po rozvojovej stránke posunul.

Každopádne prajem veľa šťastia novým majiteľom, komunite to len prospeje.

Alesi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 25.11.2013
JakubKoci píše:

Nechci, aby mi chodily notifikace na email při každém novém příspěvku u sledovaného vlákna. Notifikaci chci vidět na webu. Jedním klikem se dostat na výpis nových příspěvků u sledovaných témat.


+1
V současné době se na fulltime věnuji vývoji.
Ve volném čase připravuji svou značku highend repro a grafických poi.

Netmo
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 09.05.2017
Já bych si rád zaplatil vyšší členský poplatek (speciální sekce?), abych se dostal k lepším zakázkám a nemusel oslovovat lidi, kteří chtějí systém na míru za 5.000 Kč. Většinou z nich tato cena vypadne až po hodinové komunikaci a ujišťování, že peníze nejsou problém. Tudíž bych i uvítal povinné cenové rozpětí, alespoň řádově.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Netmo píše:
Já bych si rád zaplatil vyšší členský poplatek (speciální sekce?), abych se dostal k lepším zakázkám a nemusel oslovovat lidi, kteří chtějí systém na míru za 5.000 Kč. Většinou z nich tato cena vypadne až po hodinové komunikaci a ujišťování, že peníze nejsou problém. Tudíž bych i uvítal povinné cenové rozpětí, alespoň řádově.
mě by stačilo lidi nějak donutit aby dávali hodnocení, když spolu nějak zobchodujem

PetrMalec
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 08.09.2012
Tak to jsem hodně zvědav a samozřejmě držím Michalovi palce, uvidíme zda to tady předčí WT.
Jsem SEO KONZULTANT a provozuji how to web Napovime.cz.
Ve volném čase rád cestuji a navštěvuji nejkrásnější pláže světa.
 Jak se stát přeborníkem v házení šipek

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se