Nápady & návrhy

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Prosím, nerad bych, aby se na WebDealu proti Webtrhu budily nějaké antipatie. Každého půlroku, většinou v lednu a červenci píši Martinovi, aby mi (poslední tři roky) nám Webtrh prodal nebo ho prodal komukoliv jinému. Nerad bych, aby situace byla postavená WebDeal versus Webtrh, protože jednou může stát Webtrh po boku WebDealu a budou obě fóra prospívat vedle sebe velmi dobře. Za dva měsíce mě čeká další dotaz na Martina, zda ho prodá, tak mi držte palce.

Někdo mi v týdnu psal, že Webtrh ovládá 90 % trhu. Popravdě nevím, kterého trhu... těch trhů (pracovní, weby, domény, inzerce...) je tam hned několik a ani jeden z nich neovládá ani z desítek procent. Naopak za ty roky stagnace z něj nebo vedle něj vyrostla spousta služeb nebo webů, kterými Webtrh mohl být a stále být může. Robert Vlach s katalogem volnonožců, Filip Dřímalka a EasyTask, Filip Mikschik se StartUpJobs, Adam Marčan a Naucmese.cz… a spousta služeb, které by Webtrh mohl využívat k rychlejším platbám, právnímu a účetnímu poradenství atp., atp. Sami byste si vzpomněli na řadu dalších z vašich oborů.

Jde o to, že k úspěchu se dostane projekt spoluprací. Nikoli tím, že budu usilovně tvrdit, že mám pravdu a že plánuji to a to… a nikdy to nerealizuji. Sám stále dokola opakuji, že nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit mít vlastní názor. Takové vlastnictví dokáže člověka připravit o všechno. Smysluplný projekt neustále sbírá zpětnou vazbu a přizpůsobuje se svým klientům. Teď třeba už rok a půl přesvědčuji SuperFakturu, že jim pomalu a jistě v ČR ujíždí vlak. Inovují pomalu, mezitím Fakturoid a iDoklad mají už v sobě lejstra pro FÚ k dani z příjmu, DPH, Kontrolní a Souhrnné hlášení. Superfaktura udělala jen EET jako všichni ostatní. Vedou si svou… mají vlastní názor.

Kolem WebDealu je celý svět online služeb, s kterými může rozvinout úspěšnou spolupráci a přitom se nedotknout pole, kterému se věnuje Webtrh. V týdnu mi psali ze služby www.nestihacka.cz, že abychom je propagovali. Což teď zdarma činím, než se rozhoupou pro placenou inzerci. Ale to je zrovna příklad služby, která by třeba přes nějaké API se mohla s WebDealem prolnout. Nebo mě napadá Petr Jarkovský a Reservanto, s kterým jsem před rokem a půl jednal. Tahle služba by zas skvěle posloužila pro rezervování a organizaci pracovního času. Navíc by ji skvěle doplnila osobniasistentka.cz od Jana Laibla, která by zvedala telefony nebo mohla volat poptávajícím a probrat s nimi veškeré detaily.

Takže hleďme vpřed, nemá smysl se stále ohlížet do roku 2012, kdy se něco stalo na Webtrhu a připomínat si minulost, když můžeme tvořit něco naprosto skvělého. A třeba se k nám Webtrh jednou přidá. Třeba ho Martin mně a Michalovi nebo někomu jinému prodá.

Gabonator-(68)
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 29.02.2016
Myslím, že voľba administrátora nebola najšťastnejšia.

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Gabonator-(68) píše:
Myslím, že voľba administrátora nebola najšťastnejšia.


Myslim, ze o tomhle uplna tak toto tema neni, pripadne stiznosti na vedeni fora lze smarovat do patricne diskuze. Dekuji:)

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Prodej by byl určitě přínosem, ale..:)
Myslím že neprodá webtrh je pro něho velmi potřebný dalo by se říci fetishem k masturbaci ega

contraego
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 12.10.2014
PeKr píše:
Prodej by byl určitě přínosem, ale..:)
Myslím že neprodá webtrh je pro něho velmi potřebný dalo by se říci fetishem k masturbaci ega

Přesně taak, Martin to potřebuje.. :D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Skvěle shrnuto a myslím že už jsem o tom parkrát zde psal. Webdeal má hlavně potenciál k nakročení do biz platformy. Je to věc která tu citelně chybí, nástroj a komunitní prostředi co by opravdu propojovalo ostatní. Držím palce ať se to podaří a vzniknou tolik potřebné synergie. K tomu aby se to podařilo, bude bohužel muset webdeal projít proměnou. Přestože je zde spousty skvělých lidí, tak je tu i nemálo lidi pro které byl Webdeal útočiště poté co je Martin z Webtrhu vyhodil či odešli sami. Bohužel pro mnohé z nich je jejich hlavní náplní plivat na WT či obecně na autority. Doufejme že tento typ diskuzí časem bude na ubytě a nahradí je odborné.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

PetrMalec
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 08.09.2012
Ten první příspěvek mi připadá jako reklama na další služby :) Každopádně to že existuje webdeal a webtrh jen tříští uživatele, prodejce i nakupující. Když něco prodávám na jedné platformě tak to samozřejmě nemůžu nabídnout na druhé a naopak a přicházím tím o spoustu potencionálních nakupujících, kteří jsou jen na té či oné službě. Ne každého baví každý den prolézat dvě nebo tři podobná fóra.
Proto bych byl radši aby bylo jen jedno ať už formou prodeje a integrace nebo klidně formou přesměrování (což se nestane samozřejmě).
Jinak souhlasím s příspěvkem výše a myslím si, že je zbytečné špinit ostatní platformy. Ať prostě vyhraje lepší :)
Jsem SEO KONZULTANT a provozuji how to web Napovime.cz.
Ve volném čase rád cestuji a navštěvuji nejkrásnější pláže světa.
 Jak se stát přeborníkem v házení šipek

Hagen
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.05.2017
Webtrh má jednu výhodu a to tu že jsou lidi na něj zvykli. Příklad Sazka když nefungovala několik měsíců a ostatní fortuna a podobní šli nahoru a jak ji znovu Komar a PPF dalo dohromady. Tak Sazka přejela trh. Síla zvyku je obchodně excelentní výhoda.

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Několik let neaktualizované forum nemůže ničemu konkurovat. Nemá smysl to dokola řešit.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Václav Bartoš píše:
Několik let neaktualizované forum nemůže ničemu konkurovat. Nemá smysl to dokola řešit.


Základna tam je, takže může konkurovat. Jde o to v čem...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se