Hardware

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zdravím pánové a dámy,

mám na vás jeden dotaz, potřebuji tak trochu specifické zařízení a ať hledám, jak hledám, nalezl jsem jen jedno. Potřebuji tablet, stačí mi 7" ale musí se z něj dát i telefonovat. Myslel jsem si, že to bude v dnešní tobě hračka, něco koupit, jako bylo ale mé překvapení, když jsem zjistil, že většina tabletů je sice krásných, funkčních, ale omezují se jen na připojení přes wi-fi a nemají slot na sim kartu. Ano mohu externě připojit přes redukci mini usb modem, jenže to už mi z tabletu bude zase čouhat kabel a modem, což samotný tablet sráží, navíc je tu další věc, že si z tabletu prostě nezavolám.

Já bych totiž potřeboval tablet, kam si mohu dát sim kartu pro datové přenosy a pokud budu chtít, tak si tam budu moci dát i sim kartu pro hlasové přenosy a z tabletu normálně telefonovat, abych nemusel tahat dvě zařízení. Navíc bych u tabletu s displejem 7" potřeboval procesor s frekvencí nad 1GHz a paměť 1 GB a to jak jsem zjistil je také problém. No hledal jsem, a našel jsem jen tento model 7" Freelander PD10 a to je vše. Nevíte někdo o podobném přístroji, který by měl minimálně jeden slot na sim (ale spíše dva) a měl při 7" podobné parametry jako model 7" Freelander PD10.

ps: určitě bych chtěl využívat i pouzdro s klávesnicí, které se dá dokoupit. To je ale další problém, který dost tabletů neumí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
[OT]
Přemýšlel jsi nad tím, jak to bude vypadat když budeš z tak velký krávy telefonovat ? :D
[/OT]

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Wladass píše:
[OT]
Přemýšlel jsi nad tím, jak to bude vypadat když budeš z tak velký krávy telefonovat ? :D
[/OT]


Přemýšlel, zkoušel jsem to na kartonu 12 x 19 cm a protože mám poměrně velké ruce nedělá mi to problém, ale máš pravdu, je to macek, proto jsem to hned zkoušel. Nicméně ta varianta, že bych telefonoval dál ze své nokie, tu pořád je, ale potřebuji prostě slot na sim kartu kvůli připojení k internetu. Připojení k wi-fi je mimo větší města naprosto k ničemu a doma si vytáhnu NT.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zrovna včera jsem se o tom bavil s kámošem. Přemýšlel jsem o tom samém. Nechce se mi s sebou všude tahat noťas a správný workoholik musí mít nonstop přehled :-D. Celkem bych taky uvítal nějaký typ. Když vidim ty šílené mobily dneska, tak je to pomalu na specialní zásobník na tělo nebo i menší batoh :-D. Volání s tabletu bych asi jako problém neviděl - handsfree a je to. Spíš by mě zajímalo technické řešení. Zda s tabletem není nějaký problém co se týče rychlosti, dostupnosti signálu apod....

By mě zajímalo z čeho budeme volat za nějakých 50 let. Mobilní elektronika jde teď hodně dopředu. Jasné je, že brzy monitor vystřídají tenké folie a budete tak mít monitor třeba na zrcadle nebo okně.

to freez: tablet jinak doporučuju z pohledu výdrže baterie. notebook ti tak dlouho určitě nevydrží, pokud s sebou teda netaháš nějakou příruční větrnnou elektrárnu :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

to freez: tablet jinak doporučuju z pohledu výdrže baterie. notebook ti tak dlouho určitě nevydrží, pokud s sebou teda netaháš nějakou příruční větrnnou elektrárnu :-D


Ta výdrž baterie je taky jeden z faktorů, NT moc nevydrží a netbook nechci. Navíc ten slot na sim, je u netbooku problém a aby z něj trčel modem, to je o ničem. Ta HF sada pro ten tablet je určitě řešení, které by mi taky nevadilo. Prošel jsem si ještě něco na netu, u nás jak je vidno asi výrobci úplně nepočítají s tím, že máš hlasový tarif a datový tarif na dvou simkách, takže ten tablet s dvěma sloty je opravdu unikum. To samé je s pokrytím wi-fi signálem, jak už jsem psal v autobusech, vlacích, v autě si můžu nechat o wi-fi jenom zdát, v menších městech je veřejná wi-fi taky problém o bezpečnosti nemluvě. Takže vlastní sim s příjmem 3G/EDGE je prostě nutnost.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak prvním je Asus FonePad, Infinity, nebo je na trhu ještě Galaxy Note 8.0. Je jich samozřejmě více, ale tyhle dva mě zatím napadly jako první ze seznamu.

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
Můj otec má Samsung Galaxy NOTE a docela macek ale má jen 6" myslím... volat se z něj dá,wifi a mobilní síť taky

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já jsem nakonec koupil ten 7" Freelander PD10, protože jsem potřeboval ty dva sloty na sim. Zatím jsem spokojen, pomalu se s tím seznamuji a zkouším externí klávesnici. Zatím jsem spokojen jak s velikostí, 7" je dost, výdrž baterie pokud na něm dělám je max jeden den, večer nabíjím. Výkon dostačující a úložný prostor 40gb je až do pr...
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

simje
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 19.12.2010
Jak dlouho na nem delas kdyz vecer nabijis ? Predpokladam nekolik hodin ? A nemas srovnani vydrze kdyz jedes net pres wifi a pres sim ?
Instalujeme kamerové systémy po celé ČR.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No vydrží mi celý den, ale nepoužívám ho v kuse. Od rána od 7 na něm dělám a je připojenej přes sim, když jsem v místech kde je dobrý signál, baterka vydrží o dost více, večer zhruba v půl osmé ho dávám na nabíječku a baterie je většinou na 5-10% kapacity. Ona sice při 15% už troubí, že chce nabít, ale vydrží ještě hodně. Na Wifi je výdrž o dost delší, ten modem na simku si přeci jenom něco vezme, navíc pokud neustále někde honí signál, vybíjí se rychleji. Kdybych měl udělat nějaký průměr aktivního používání tabletu během toho dne, tak to bude určitě někde mezi 5-7 hodinami připojení k síti, psaní, prohlížení internetu, atd. Na pozadí většinou jedou nějaké aplikace a co jsem tedy zjistil je, že externí klávesnice připojená přes mini usb baterii taky ždímá o dost víc. No každopádně zatím jsem s baterkou spokojen.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Otázka zní, jak dlouho takový provoz baterie ustojí, než začne jít do kopru. Kamarád měl tablet, už si nepamatuji, co to bylo přesně za typ a po třech měsících podobného provozu baterie vydržela značně kratší dobu.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
alijosha píše:
Otázka zní, jak dlouho takový provoz baterie ustojí, než začne jít do kopru. Kamarád měl tablet, už si nepamatuji, co to bylo přesně za typ a po třech měsících podobného provozu baterie vydržela značně kratší dobu.


To můj kamarád, zase využívá tablet stejným způsobem již rok a baterie stále drží. Ono je to kus od kusu a také je hlavní to nabíjení.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

spicnik
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 15.07.2016
Osobně jsem chvíli využíval Samsung Galaxy Tab 3 a byl jsem s ním naprosto spokojenej po funkční stránce. Akorát jsem si teda na tu desku u ucha moc nezvykl tak jsem se vrátil k klasickému telefonu .)
E-commercujem o 106 :) u nás http://www.survivalist.cz

portalbydleni
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 90
Registrace: 23.12.2013
spicnik píše:
Osobně jsem chvíli využíval Samsung Galaxy Tab 3 a byl jsem s ním naprosto spokojenej po funkční stránce. Akorát jsem si teda na tu desku u ucha moc nezvykl tak jsem se vrátil k klasickému telefonu .)

otázkou je jestli si to zakladatel vlákna po 4 letech ještě přečte :-D
MIKROJOB.cz Mikroslužby od 100 COPYTRH.cz Prodej a nákup článků
Reklama, která se vyplatí - PR články, textová a bannerová reklama AZET média

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se