Volná diskuze

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat, chtěl bych tvořit ikony, ale napadá mě jedna otázka, když chci tvořit ikony třeba pro hry, nebo nějaký seriály.
Ukázka: Obrázek

Jak je to s autorskými právy, když vlastně používám, třeba fotku herce u tvorby ikony pro Seriál Dr. House, nebo jako zde logo The Sims a nebo screen postavy z her?
Mohu takovéto ikony tvořit a dávat je na internet ke stažení a je možné časem i takovéto ikony tvořit a prodávat?
Děkuji moc za vyjasnění a přeji hezký den
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Na použití něčího obličeje potřebuješ jeho souhlas (model release), u použití značek zase potřebuješ souhlas vlastníka značky (property release) - POZOR - značka není jen trademark, ale jakákoliv prokazatelně používaná obchodní značka i bez registrace. Raději dělej čistě vlastní tvorbu a můžeš to prodávat třeba přes fotobanky.

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Pro propagaci daného produktu či filmu,seriálu je můžeš použít téměř libovolně. Prodávat je již ale nemůžeš.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Nejvíce srážek v ČR – přehled rekordů v počasí

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pebro píše:
Pro propagaci daného produktu či filmu,seriálu je můžeš použít téměř libovolně. Prodávat je již ale nemůžeš.


Dobře díky moc. Chtěl bych je totiž tvořit, ale k čemu, kdybych je nemohl aspoň volně dávat ke stažení.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

NatasaZ
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 09.11.2017
Zdravím, sice jde o starší diskuzi, ale narazila jsem na ni náhodou, když jsem si hledala nějaké informace o autorských právech, a celkem mi pomohla, takže moc díky! Když už jsme u toho, v téhle souvislosti jsem četla dost zajímavý článek o konkrétních případech a taky o tom, jestli došlo k porušení nebo ne, tak si ho když tak můžete přečíst tady - https://pravopropodnikatele.cz/muze-byt-odkaz-cizi-internetove-stranky-nelegalni/. Mějte se a ještě jednou díky!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se