Novinky & změny

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Po malých krůčcích pracujeme na WebDealu, aby se stal nepřekonatelným pracovním nástrojem. Nyní jsme tak v první čtvrtině práce:

Kontrola logů
Aktualizace textového editoru (v Chrome nešlo kliknout), ověření bugu u aukcí, oprava bugu při zaplacení aukcí, projití všech šablon e-mailů a tvorba proklikávacích odkazů
Oprava chyby, kdy při zaplacení aukce uživatel neměl kredit a proforma faktura už byla vystavená (chybová hláška už jej na tu proformu odkáže, předtím bylo jen generické "Nemáte dostatek kreditu"). Odstranění zbytku starého systému zálohových faktur
Rušení blokací u aukcí, optimalizace systému (odstranění nepoužívané tabulky webdeal_tokens; webdeal_affiliate; phpbb_referral; phpbb_referral_clicks, knihovny functions_aukce.php); přesměrovávání po přihlášení a odhlášení na původní stránku; zeštíhlení kódu do funkcí (úprava starých funkcí, odstranění nepoužívaných; functions_webdeal.php); filtry u aukcí;roztažení šířky administrace; úprava detailu aukcí; pamatování si příhozů (pokud přihodí nepřihlášený uživatel, tak ho to donutí se přihlásit a potom zaznamená příhoz)
Oprava filtrů u přehledu poptávek
Oprava přihlašování do administrace
Oprava BUGU u výplaty
Analyzování útoku, kontrola logů a tvorba ochrany
Odstranění filtrů u výpisu aukcí, úprava výběru trvání aukce na 7,14,28 dnů, sloupec kategorie + řazení

K poslednímu bodu:

Na filtrování aukcí běžel nějaký útok, navíc to nebylo samo o sobě nijak uživatelsky přívětivé, tak jsme to smazali a nově se ve výpisu aukcí zobrazuje i kategorie aukce: aukce

Odstranili jsme i chybu, která byla u nepřihlášeného uživatele, který chtěl vložit novou aukci. Po přihlášení mu to napsalo, že sekce neexistuje či tak něco.

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Bude to stačit, Venco?

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Stačit na co?

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Stačit na co?


Patrně na to, aby se WebDeal stal nepřekonatelným pracovním nástrojem...

Opravy bugů jsou každopádně fajn, nicméně bych se přimlouval spíše za kroky, které povedou k tomu, že tu budou zajímavá témata k diskusi, zajímavé aukce, nabídky, poptávky apod.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

radep
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 87
Registrace: 08.05.2017
aktivita je o uživatelích, ne o krocích adminů, Ti se mají starat o průhlednost, funkce...
Zajímavé akce, nabídky a poptávky budou až tady budou lidi, kteří mají zájem.
Já zde prodal a dobře, několik svých projektů, takže jsem spokojen.
Nedávám jinam, věřím, že se zde postupně časem objeví rozumní lidi.
Můj názor.
Ra
Pr články, zpětné odkazy, magazíny - mám, píši a tvořím.

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
radep píše:
aktivita je o uživatelích, ne o krocích adminů, Ti se mají starat o průhlednost, funkce...
Zajímavé akce, nabídky a poptávky budou až tady budou lidi, kteří mají zájem.
Já zde prodal a dobře, několik svých projektů, takže jsem spokojen.
Nedávám jinam, věřím, že se zde postupně časem objeví rozumní lidi.
Můj názor.


Aktivita ano, ale provozovatel webu sem ty aktivní uživatele musí nalákat. K čemu bude skvěle vyladěné fórum, se skvělými funkcemi, když je nikdo nevyužije. Lidi sem sami nepřijdou.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Ono je to opačně - lidé o WebDealu vědí, netřeba představovat. Nejdůležitější je ho vyladit, aby vše klapalo jako hodinky. Proto budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu, kde to drhne. Spoustu podnětů už dnes máme a díky nim dokážeme vyladit ty nejdůležitější funkce. Například přehlednější seznam freelancerů.

Každopádně již dnes tu jsou zajímavé diskuse, atraktivní aukce, nabídky i poptávky. Freelanceři si píší i informačně hodnotné medailonky. Takže už dnes je tu z čeho vybírat.

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Venco co to píšeš za kraviny „Každopádně již dnes tu jsou zajímavé diskuse, atraktivní aukce, nabídky i poptávky. Freelanceři si píší i informačně hodnotné medailonky.“
Webdeal byl a je nezajimavý stále nic nepřináší a nenabízí.
Žádné aktivity novinky témata – přirozená diskuze o běžných věcech na netu nic tady není co by stálo za to sem chodit.
Pouze Tvůj poloTroling co jste udělali z ¼ atp. co si představuješ za pojmem nepřekonatelný pracovní nástroj (?) z těch mála lidí co sem chodí si děláš akorát prdel.

Václav Bartoš píše:
Ono je to opačně - lidé o WebDealu vědí, netřeba představovat. Nejdůležitější je ho vyladit, aby vše klapalo jako hodinky. Proto budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu, kde to drhne. Spoustu podnětů už dnes máme a díky nim dokážeme vyladit ty nejdůležitější funkce. Například přehlednější seznam freelancerů.

Každopádně již dnes tu jsou zajímavé diskuse, atraktivní aukce, nabídky i poptávky. Freelanceři si píší i informačně hodnotné medailonky. Takže už dnes je tu z čeho vybírat.

radep
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 87
Registrace: 08.05.2017
sorry PeKr
jsu začátečník, tak mě prosím rozklíčuj Tvůj podnětný příspěvek k mému dotazu
https://www.webdeal.cz/volna-diskuze/zpetny-odkaz-title-nebo-bez-t10675.html.

Hledal jsem tam v Tvém odkazu jedinou nápovědu, ťuknutí a nic. Prázdný nic.
Slušně jsem se zeptal na radu zkušených a dostal...
Takhle chceš rozvíjet diskuze, rady, nápady ..... ?
Ra
Pr články, zpětné odkazy, magazíny - mám, píši a tvořím.

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Každopádně již dnes tu jsou zajímavé diskuse, atraktivní aukce, nabídky i poptávky. Freelanceři si píší i informačně hodnotné medailonky. Takže už dnes je tu z čeho vybírat.


Tak to máme asi jiný názor na to co je zajímavé a atraktivní.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Fórum obecně nebude nikdy splňovat představy všech. Ostatně je to pojem ze starověké římské říše a víme, jak ta dopadla. Každý uživatel sem chodí z jiných důvodů. Většina lidí až ve chvíli, kdy řeší konkrétní problém a vyhledává jej na internetu a dostane se k vláknu, kde se to řešilo.

Ohledně těch profilů freelancerů mě udivilo, kolik desítek nových za týden musíme odsouhlasit.

Taky jsem si myslel, že je to tu nezajímavé, že to upadá, diskutuje tu jen pár lidí. Poslední půlrok mě ale přesvědčil o opaku. Každopádně vždy se nějaký hater najde.

Což mi připomnělo, jak se baví Pražák s Brňákem a Brňák mu vypráví, co všechno se o Pražákovi po Brně povídá. Načež mu Pražák odpoví:
"Víš, co se vypráví o v Praze o tobě?"
"Ne. Povídej!"
"Nic, vůbec nic."

Takže jsem raději, když jsme tu jak v Brně a náležitě to tu žije.

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Fórum obecně nebude nikdy splňovat představy všech. Ostatně je to pojem ze starověké římské říše a víme, jak ta dopadla. Každý uživatel sem chodí z jiných důvodů. Většina lidí až ve chvíli, kdy řeší konkrétní problém a vyhledává jej na internetu a dostane se k vláknu, kde se to řešilo.

Ohledně těch profilů freelancerů mě udivilo, kolik desítek nových za týden musíme odsouhlasit.

Taky jsem si myslel, že je to tu nezajímavé, že to upadá, diskutuje tu jen pár lidí. Poslední půlrok mě ale přesvědčil o opaku. Každopádně vždy se nějaký hater najde.

Což mi připomnělo, jak se baví Pražák s Brňákem a Brňák mu vypráví, co všechno se o Pražákovi po Brně povídá. Načež mu Pražák odpoví:
"Víš, co se vypráví o v Praze o tobě?"
"Ne. Povídej!"
"Nic, vůbec nic."

Takže jsem raději, když jsme tu jak v Brně a náležitě to tu žije.


Nepovažuju se za hatera, bral jsem to jako zpětnou vazbu. Za sebe můžu říct, že bych preferoval spíše kroky vedoucí k oživení fóra (zajímavé diskuse, aukce, nabídky, poptávky atd.) než opravy bugů, kterých si řada uživatelů ani nevšimne, protože se k té funkci vůbec nedostane. Když tu bude zajímavá aukce, rád se jí zúčastním i když třeba ovládání nebude tak komfortní.

Nových témat je tu v průměru tak 2 - 3 týdně. Tomu bych opravdu neřekl, že "to tady žije".

Plánujete nějaké kroky jak fórum oživit a přivést nové návštěvníky? Nebo už to tady žije dostatečně?
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Osobně nevidím důvod, proč by se na mě mělo valit padesát aukcí měsíčně nebo stovky diskusí. Třeba zrovna tuhle aukci docela zvažuji: aukce/6036-prodej-portalu-vkancelari.cz

Témata, co se tu probírají, jsou oproštěná od výkřiků rádoby vtipálků. Ona ta kvalita je někdy víc jak kvantita.

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Osobně nevidím důvod, proč by se na mě mělo valit padesát aukcí měsíčně nebo stovky diskusí. Třeba zrovna tuhle aukci docela zvažuji: aukce/6036-prodej-portalu-vkancelari.cz

Témata, co se tu probírají, jsou oproštěná od výkřiků rádoby vtipálků. Ona ta kvalita je někdy víc jak kvantita.


A kvalita už je tu dle vašeho názoru dostačující nebo je šance že se dočkáme nečeho ještě lepšího?
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

portalbydleni
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 90
Registrace: 23.12.2013
Osobně je mi úplně jedno když tady někdo napíše něco ve smyslu (odstranění nepoužívané tabulky webdeal_tokens; webdeal_affiliate; phpbb_referral; phpbb_referral_clicks, knihovny functions_aukce.php) protože tomu nerozumím a je mi fakt jedno která tabulka byla nebo nebyla potřebná. Pro mne je důležité najít kvalitní obsah, radu a aukce. S prominutím zatím aukce váznou protože nejsou lidi, druhá věc zajímavé příspěvky? No pokud něco nenapíše jeden nebo druhý admin tak tady nic není a když je odpovídají na to tři lidi včetně adminů. Takže za mne zatím forum dvou lidi :-( a to je škoda
MIKROJOB.cz Mikroslužby od 100 COPYTRH.cz Prodej a nákup článků
Reklama, která se vyplatí - PR články, textová a bannerová reklama AZET média

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Tak tady jste se sešli čtyři členové a já jako admin. Celkem pět lidí jen na tomhle vláknu. Vážně bych věci neviděl tak pesimisticky. Závisí na tom, zda je podle vás sklenice poloprázdná nebo poloplná.

A z mojí osobní zkušenosti, se sílícím davem bude počet diskutujících k věci podobný, ale neúměrně se zvýší počet nemístných poznámek, odvádění od tématu nebo zcela nevychovaných výpadů. To je i ta kvalita, o které píšu.

Udělali jsme teď s Radimem Hasalíkem na FB úžasnou zkušenost. Svolil k založením skupiny jednatelů a společníků firem. Oproti základní skupině, kde jsou desítky tisíc živnostníků, se zde sešla skupina lidí, která diskutuje maximálně věcně a o velmi specifických problémech jejich byznysu. Opět příspěvků není tolik, ale když jsou, mají velkou informační hodnotu, komentáře jsou k věci a od lidí se zkušenostmi. Naprosto odpadly nějaké rádoby vtipné poznámky. Členové takovými věcmi nemarní svůj čas.

portalbydleni
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 90
Registrace: 23.12.2013
to nemá cenu...přesně stejný hulvát jako na placla, proto jsem odešel....a to Michal Kubíček psal, že to bude pod jeho patronátem...nic...omlouvám se ale už zde nic nebudu psát ani se přihlašovat. Sklenici daný člověk vidí tak, jak si ji zrovna nalije. Doufal jsem v něco lepšího ale asi zklamání. Webtrh je přeci jen něco jiného než výpady jedné osoby :-(
MIKROJOB.cz Mikroslužby od 100 COPYTRH.cz Prodej a nákup článků
Reklama, která se vyplatí - PR články, textová a bannerová reklama AZET média

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Dočkám se série článků o ukončení spolupráce jako v případě PlaCly? Dodnes díky tomu přichází zákazníci. WebDeal si také zaslouží publicitu. Zvlášť pokud z něj musí odcházet uživatelé kvůli aroganci admina.

portalbydleni
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 90
Registrace: 23.12.2013
tím bych si tak jistý nebyl....nárust inzerce oproti spolupráci s placla máme o zhruba 240% :-D takže spíše hledají jiné a lehčí cesty :-D Hezký den i vám :-D
MIKROJOB.cz Mikroslužby od 100 COPYTRH.cz Prodej a nákup článků
Reklama, která se vyplatí - PR články, textová a bannerová reklama AZET média

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Tak tady jste se sešli čtyři členové a já jako admin. Celkem pět lidí jen na tomhle vláknu. Vážně bych věci neviděl tak pesimisticky. Závisí na tom, zda je podle vás sklenice poloprázdná nebo poloplná.

A z mojí osobní zkušenosti, se sílícím davem bude počet diskutujících k věci podobný, ale neúměrně se zvýší počet nemístných poznámek, odvádění od tématu nebo zcela nevychovaných výpadů. To je i ta kvalita, o které píšu.

Udělali jsme teď s Radimem Hasalíkem na FB úžasnou zkušenost. Svolil k založením skupiny jednatelů a společníků firem. Oproti základní skupině, kde jsou desítky tisíc živnostníků, se zde sešla skupina lidí, která diskutuje maximálně věcně a o velmi specifických problémech jejich byznysu. Opět příspěvků není tolik, ale když jsou, mají velkou informační hodnotu, komentáře jsou k věci a od lidí se zkušenostmi. Naprosto odpadly nějaké rádoby vtipné poznámky. Členové takovými věcmi nemarní svůj čas.


Skvělé - pokud zde bude méně diskusí, ale kvalitnějších (analogicky aukcí, nabídek atd.), tak je to jenom dobře. Zatím mi tu chybí kvalita žalostně chybí. Na webtrhu je sice možná v každé diskusi hodně balastu (stačilo by je moderovat), ale tady není ani ten balast (můj názor).

Znovu se tedy vracím ke své otázce - kvalita je zde dle vašeho názoru již dostatečná nebo se dočkáme ještě něčeho lepšího?
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Ano, samozrejme. Planujeme to vytroubit do sveta. Soucasne proverovat jednotlive freelancery zkusebnimi zakami, abyste si mohli byt jisti jejich kvalitou.

StepanP
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 30.07.2017
Podle meho nazoru je na tom Webdeal dobre. Sice ta navstevnost a aktivita nedosahuje nikterak vysokych vysledku, ale nejake zaklady uz ma. Zejmena po vizualni strance se mi libi daleko vice nez Webtrh. Zpocatku jsem mel ale velky problem nazev WebDeal si zapamatovat, i kdyz se nejednalo o nic sloziteho. Vzdy mi naskakoval podvedome Webtrh a pres nej jsem se jiz nemohl dostat.

Je pravdou, ze je pro me prioritni Webtrh a sem chodim az druhorade. Snazim se totiz sbirat zkusenosti z nejruznejsich diskuzi, protoze nikdy clovek nevi, co se mu muze hodit. Proto se snazim vsestranne rozvijet. Ackoliv bych se chtel rozvijet i diky Webdealu, bohuzel to tu nejde kvuli nizke aktivite.

Az zde bude chodit vice lidi a budou vznikat i treba 2-3 vlakna denne, bude to o necem jinem. Chtelo by to poradnou propagaci a privest nove navstevniky na web. Vsichni znaji Webtrh nebo se o nem dozvedi od nekud z internetu. Webdeal bohuzel nejde videt, ani o nem nejde slyset.

Vlastne i diky Webtrhu jsem se o Webdealu dozvedel.

Budu drzet palce.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Upřímně vstupem silného vlastníka jsem též čekal více. Čekal jsem že forum nakopne, bude mít dostatek energie a prostředků na rozvoj a marketing. Zatím za posledního půlroku se jen pořešilo pár bugu a možná jsou nějaké drobné nové funkce. Tak či onak mě nic nemotivuje zde zakládat diskuse, protože obvykle na ní nedostanu žádnou relevatní odpověd. Ale je to logické, kde nejsou lidi tak nejsou ani kvalitní odpovědi.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Máte pocit, že by změny měly být rychlejší a radikálnější? A jaké změny by to měly být?

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Václav Bartoš píše:
Máte pocit, že by změny měly být rychlejší a radikálnější? A jaké změny by to měly být?

Stačí si přečíst pár příspěvků výše... Více kvalitních diskutujících, více kvalitních diskusí, příp. aukcí, nabídek, poptávek. Chápu, že se to snadno řekne, ale to je přesně to co člověk od podnikatelského fóra očekává.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se