Finance a účetnictví

zipe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 30.12.2017
Dobrý den,

nyní se chystám na inventuru skladových zásob, ale narazil jsem na věc, se kterou si nevím rady.

V průběhu roku jsem nakoupil zboží z EU v EUR - a to několikrát (pokaždé je jiný kurz). Nyní chci dělat inventuru, ale nevím jaký kurz použít. Použít ten, co se použil při platbě či stačí použít co bude k 31.12.2017?

Jsem neplátce DPH, vedu daňovou evidenci.

Děkuji za radu.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
K tomuhle se používá "střední kurz ČNB", ale raději si to ještě ověř.

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Nejlépe se zeptat například na FÚ Opravdu a velmi vážně mě zajímá, proč se nezeptáš na FÚ(?)
Co tě nutí ptát se na fórech na základní věc, kterou máš diskutovat s odborníky a za, kterou ručíš svýma penězi.
Dostaneš podobně hodnotné odpovědi, jako viz výše:)
Budu rád když mi odpovíš
zajímá mě to
diky

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Účetní jednotka může používat pro přepočet cizích měn kurz denní (vyhlašovaný ČNB), nebo kurz pevný (stanovený na určité delší časové období, nejdéle však na jedno účetní období).

AFUK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 14.04.2018
PeKr píše:
Nejlépe se zeptat například na FÚ Opravdu a velmi vážně mě zajímá, proč se nezeptáš na FÚ(?)
Co tě nutí ptát se na fórech na základní věc, kterou máš diskutovat s odborníky a za, kterou ručíš svýma penězi.
Dostaneš podobně hodnotné odpovědi, jako viz výše:)
Budu rád když mi odpovíš
zajímá mě to
diky



Kdo se ptá, moc se dozví. Není dobré ptát se na FÚ, protože zanedlouho dorazí finanční kontrola. Ověřeno zkušenostmi :)
Váš podíl v anglické firmě anebo vlastní firmu v Anglii zařídí ALL Finance UK Ltd

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se