E-shopy

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Může mi někdo osvětlit, proč se stále operuje s počtem eshopů pod 40 000, když na Heuréce si v jedné kategorii konkuruje tak 40 - 100 eshopů??? Kde jsou ty tisíce a kde desetitisíce?

Je v ČR 40 000 eshopů? A jakých?

dkoudela
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 03.06.2017
Václav Bartoš píše:
Může mi někdo osvětlit, proč se stále operuje s počtem eshopů pod 40 000, když na Heuréce si v jedné kategorii konkuruje tak 40 - 100 eshopů??? Kde jsou ty tisíce a kde desetitisíce?

Je v ČR 40 000 eshopů? A jakých?


Zbytečných, neuživících se. Někde jsem četl, že 1500 ehopu z toho celkového počtu je schopno uživit aspoň 1 člověka... zbytek jsou sra.kové projekty na přivýdělek a jen mělní trh.

radep
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 87
Registrace: 08.05.2017
Každý den mám v SPAMU cca 20 jednoproduktových sr...
Stejně tak dropsů a ostatního.
Pokud počítají i ty, pak se není čemu divit.
Kamarádka má e-shop s oblečení, tak vím, co to je za hoňku.

Kolik je OSVČ skutečně dělajících svoji práci/řemeslo a kolik je na švarcu?
Rovněž divná čísla.

Jak jsou na tom před Vánoci "cukráři, stíháte objednávky?
Ra
Pr články, zpětné odkazy, magazíny - mám, píši a tvořím.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
No paradoxně tyhle čísla jsou nejčastěji citovány právě od Heureky. Nicméně je otázka co toho počítá. Zda jsou to počty xml importu, nebo registrované subjekty či se prostě jedná jen o součet eshopu bez ohledu na to, zda reálně fungují či ne.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Na mé otázky odpověděl Jan Vetyška z Asociace pro elektronickou komerci: "Jinak už jsem odpovídal na několika místech zde ve vlákně. Ale aby bylo jasno všem. Tak číslo cca 42000 je počet registrovaných prodejních webu v ČR na Seznamu. Jsou v tom i některé služby a naopak některé e-shopy chybí. Celkem by se to dalo brát jako přesné číslo, kdyby nikomu nevadilo, ze se mícha zboží se službami a ze není možné určit počet neaktivních. A zároveň, ze některé prodají přes web zboží za par korun ročně."

Ohledně velikosti jednotlivých eshopů upřesnil: "E-shopu s obratem 100+mil/rok je cca 150. 1+mil/měsíc je zhruba 1500. 1+mil/rok už jen odhaduji tak na cca 10000. Vše ostatní jsou jen nějaké stránky, co možná něco prodávají, možná ne."

To už jsou o něco konkrétnější čísla.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Ono to třeba dost rychle roste duplikací eshopů...
Reálný příklad: Kupoval jsem pneumatiky na shopu XY, když jsem se musel asi podesáté nas**t, tak jsem si provozovatele zkusil prolustrovat. A zjistil jsem že pan YZ provozuje asi 30 stejných webů se stejným zbožím a skoro stejným designem a skoro stejnýma cenama. Tak jsem si jich pár projel na Heuréce... A krásně mi z recenzí vyšlo, že prostě pán má dost problémů s dodržováním a dodáváním. Takže negativní komenty na Heurece tříští mezi třeba 20 eshopů. A když mu na některém klesne spokojenost zákazníků pod 80% tak eshop nechá svému osudu protože má dvacet jiných.
Mimochodem pán co mi měl zboží vyzvednout v pneuservisu který taky provozovali a přivézt, protože se mi 900 za PPL fakt dávat nechtělo, mi pak moji hypotézu fakt potvrdil. Protože když tam dojel, tak půl hodiny čekal než najdou ze kterého jejich shopu to mám vlasntě objednané a na vjezdu měli "asi padesát cedulek".
To se pak nemůžeme divit že těch shopů je tolik.

rttvsk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 07.01.2018
Čo máte proti malím e-shopom ? Každý niekde začína a čo je zlé na tom že sú len na privyrobenie ? Ja osobne mám malé e-shopy rád, majú častokrát 10x lepší support atď lebo toho nemajú toľko.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Jednoproduktových eshopů je mraky, každý chce eshop. :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se