Volná diskuze

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Ahoj, před nějakým časem jsem prodal dva projekty (doména+web+obsah), novému majiteli jsem vygeneroval AUTH-ID aby si to mohl přetáhnout pod sebe, dal jsem mu adminský přístup do WP aby si mohl dle potřeby udělat export a přetáhnout si to k sobě.

Ani po několika upozorněních ani jedno neudělal, tak mám dilema, jestli ho naposledy upozornit a pak už ho v tom nechat vymáchat a nechat to normálně expirovat (expirace už 2týdny běží) protože to prostě už není moje.
Nebo je možnost to znovu zaplatit ze svého, zachránit ho a vnucovat mu jeho majetek.
Nebo to na poslední chvíli zaplatit a tím znova převzít zpátky. Jenomže tím zase riskuju že až si vzpomene že to fakt chce, tak to po mně bude chtít znova a já budu muset řešit jestli má vůbec právo to ted ještě po mně chtít, když beze mne by to zaniklo.
V principu ve všech třech případech jsem já v právu, jenom je u těch třech různé morální dilema.

Řešili jste to už někdo a jak?

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Nikdy jsem se do podobné situace nedostal, ale asi bych to nechal plavat. Udělal si očividně maximum co šlo, pokud to dotyčný není schopen udělat ani pár elementráních kroků, tak jeho smůla. Možná škoda nechat daný projekt úplně zaniknout, ale co naděláš.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Tezko rict, jestli by se tim clovek nedopustil poskozeni cizi veci. Nebo tim, ze vec neprevzal, se necim provinil vuci Vam. Podle me mate narok na naklady s tim spojene. Idealne mit ve smlouve pro takove pripady vse osetreno. Pak je situace jasna.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Václav Bartoš píše:
Tezko rict, jestli by se tim clovek nedopustil poskozeni cizi veci. Nebo tim, ze vec neprevzal, se necim provinil vuci Vam. Podle me mate narok na naklady s tim spojene. Idealne mit ve smlouve pro takove pripady vse osetreno. Pak je situace jasna.
mě je prostě líto to nechat jen tak chcípnout...

matejka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 09.05.2017
Celkem chápu, že to nechceš nechat chcípnout. Nicméně si myslím, že převzít to zpět určitě "košér" není. Třeba to dotyčný koupil prostě s tím, že to nechá vyhnít, sice blbost, ale jeho volba. Teoreticky můžeš snadno koupit doménu až expiruje, to není nic proti ničemu. Ale prodal si patrně i obsah, takže použít ho znova pod svým jménem podle mě nejde. Bohužel tady asi dobrá cesta není.
Jiří Matějka
www.venkazdyden.cz

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Tak nakonec jsem to vyřešil takto:
* doménu jsem zaplatil ze svého a změnil AuthID a po novém majiteli budu chtít ty 200,-
* tím že je to na další rok zaplacené, tak obsah dalěších 12 měsíců neřeším a uvidím kam se to vyvine

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se