Domény

AFUK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 14.04.2018
proč většina lidí trvá na doméně .cz nebo .sk ? Proč ne .com ?
Kdysi jsem také míval doménu .cz, jenže jsem zjistil, že nic.cz publikoval veřejně moje osobní data na netu. To mne namíchlo natolik, že jsem doménu .cz okamžitě zrušil a také web prostor na wedosu a vše vytvořil znovu v Anglii na doménách .com a .co.uk .Paradoxně levněji a s lepšími službami.
Váš podíl v anglické firmě anebo vlastní firmu v Anglii zařídí ALL Finance UK Ltd

rttvsk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 07.01.2018
Všetky údaje o sebe v registri nic.cz si môžte za malý poplatok skryť. A je dobre, že údaje sú verejné, aspoň sa vie, čo komu patrí. Všetko čo je v češtine, by malo mať .cz . Ľudia sú na to zvyknutí a zohľadňuje to aj Google.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
AFUK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 14.04.2018
rttvsk píše:
Všetky údaje o sebe v registri nic.cz si môžte za malý poplatok skryť. A je dobre, že údaje sú verejné, aspoň sa vie, čo komu patrí. Všetko čo je v češtine, by malo mať .cz . Ľudia sú na to zvyknutí a zohľadňuje to aj Google.


Zveřejněním osobních údajů se porušuje zákon na ochranu osobních údajů. Kdekdo může ty údaje zneužít., aj google a FB.
Váš podíl v anglické firmě anebo vlastní firmu v Anglii zařídí ALL Finance UK Ltd

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Zdar Leo, tak já jsem měl už i domény *.cf *.ml *.ga, ale nic moc teda

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Pro CZ projekt je lepší vždy .cz ...... při jákeliv jiné doméně, ti direct traffic bude vždy částěčně krvácet do .cz, takže stejnak bys jí měl vlastnit.....

AFUK
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 22
Registrace: 14.04.2018
StanikKolarik píše:
Zdar Leo, tak já jsem měl už i domény *.cf *.ml *.ga, ale nic moc teda


jistěže, takové exotické domény jsou dost na nic. Proč ne .com ? Google prohledává .com jako první a to bez ohledu na jazyk, který se na .com používá.
Doména .eu také není špatná, Google ji též prohledává. Jistě, chápu při zapšklosti českých lidí k EU je doména .eu v Čechách poněkud nežádoucí.

Domény typu .info nebo .,tv a podobně, tyhle účelové domény google prohledává ne tak často jako .com.

-- 16. 04. 2018 08:39 --

katalog píše:
Pro CZ projekt je lepší vždy .cz ...... při jákeliv jiné doméně, ti direct traffic bude vždy částěčně krvácet do .cz, takže stejnak bys jí měl vlastnit.....


Vzhledem k tomu, že když objednám doménu .cz jménem firmy a CZ.NIC ji zaregistruje na moje jméno a ne na firmu a navíc zveřejní na webu bezostyšně i moje datum narození, tak registrace české domény nepřipadá momentálně v úvahu.
Pomíjím fakt, že do obsahu na české doméně pak můžou mluvit české úřady, můžou si mne předvolávat nebo zařídit smazání webu nebo jeho nedostupnost (asi tak jako v Turecku nebo Číně). A nemusí jít o sexistické stránky, ale třeba o stránky s údaji kritizující české úřady.

Navíc vloni jsem zjistil, že jedna česká podnikatelka si vybrala moje jméno v pražském obchodním rejstříku a mým jménem si na wedos.cz zaregistrovala doménu .com. Na této doméně pak zřídila vlastní podnikatelský web. Ona madam totiž pracuje na ministerstvu a nechtěla být viděna za jejím podnikáním.

Vyřešil jsem to tak, že jsem jí doménu.com zabavil a odstěhoval ji do Anglie a spojení na její web jsem tak zrušil.

Tento případ ukazuje na to, že na jednu stranu CZ.NIC bezprecedentně porušuje zákon na ochranu osobních údajů, když zveřejní osobní data včetně datumu narození a na druhou stranu si kdokoliv může zaregistrovat doménu na jakékoliv i cizí jméno, aniž registrátor ověřuje registrační údaje. K čemu to pak celé je?
Váš podíl v anglické firmě anebo vlastní firmu v Anglii zařídí ALL Finance UK Ltd

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
To zobrazování osobních údajů je součástí WHOIS, tyto data zobrazuje i .co.uk
Příklad:

Domain name:
allfin.co.uk

Registrant:
Bohemia House Ltd

Registrant type:
Other UK Entity (e.g. clubs, associations, many universities)

Registrant's address:
2 Tintagel Close
Rushden
Northants
NN10 0QN
United Kingdom
https://who.is/whois/allfin.co.uk

Přes to se pak vytáhne:
Name Jiri Picka is associated with 9 domains
Organization Bohemia House Ltd is associated with 8 domains
Address 2 Tintagel Close map
City Rushden
State Northants
Country GB United Kingdom
Phone +44.1604808023
Fax +1.8779770099
Private no

a následně dá zjistit jaké domény vlastníš anebo jsi vlastnil podle velkých databází, která tato data stahují
Domain Name Creation Date Registrar
anarchystan.com 2009-11-08 domainbox.com
drabekspedition.com 2014-06-11 domainbox.com
jiripicka.com 2017-07-01 domainbox.com
aloismusil.com 2015-03-02 domainbox.com
coptermetalworks.com 2014-06-11 domainbox.com
industryelectronics.com 2002-06-14 domainbox.com
bohemiahouse.com 2010-10-20 domainbox.com

U .com je tohle ještě daleko horší.

CZ NIC pro soukromé osoby umožňuje skrýt z WHOIS většinu osobních údajů, je to poměrně jednoduchý proces. Teď je otázkou jak to bude po zavedení GDPR

Google žádné domény nepenalizuje za jejich koncovku. Koncovka u domény neovlivní rychlost procházení bota. V minulosti to udělal jen jednou u .info od té doby opakovaně všechny webmastery ujišťuje že to nedělá.

Naopak Matt prozradil, že Google si asociuje .tld s typickým obsahem. Takže na .cz více předpokládá český obsah (včetně lokálních míst) a může to tak při lokálním vyhledávání i nepatrně pomoct. Naopak dát lokální českou firmu na .co.uk je pak kvůli lokálnímu vyhledávání škoda.

Spíše bych se bál různých spam filtrů, které mohou exotické koncovky a zvláště nTLD přísněji posuzovat.

S .eu souhlasím. Je to slušná doména za dobré peníze. Nevím proč se jí lidi tak bojí. EUDid na rozdíl od Verisign (.com) tuto doménu neprovozuje pro peníze.

Pokud se tak moc bojíš úřadů tak jediným řešením je doména .onion. O jakoukoliv jinou můžeš přijít.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se