E-shopy

SonyFalko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 19
Registrace: 01.03.2015
Ahoj.

Už asi tři roky objednávám u Aliexpressu zboží, ale to co se teď děje poslední dobou
je opravdu k neuvěření.

1) Když objednám zboží, tak shipping time (doba kdy teprve zboží zašlou poštou) bývá 5 - 7 dní.
Mám pocit, že dříve to bylo tak 2-3 dny. Do toho navíc samozřejmě dalších 30 dní trvá, než zboží dorazí.
2) Také se mi několikrát stalo, že prodejce zboží zaslal, ale zboží se někde na hranicích, letišti atd. ztratilo. Stává se to jak u China post, tak u Yanwen Economic Air Mail. To ti pracovníci na těch Čínských poštách tak kradou, nebo v tom mají takový bordel?
3) Když jsem několikrát dal open dispute (otevřít spor) a požadoval vrácení peněz, tak mi to prodejci několikrát zamítli a vymlouvali se, že zboží dorazí, ikdyž podle tracking information (sledovaní zásilky) je jasné, že zboží už nedorazí, vzhledem k tomu, že poslední informace o sledovaných zásilkách jsou více než 2 měsíce staré, naposled z nějakého Čínského města.
4) Když jsem napsal na zákaznickou podporu Aliexpressu, aby mi vrátili peníze, tak mi napsali, že napíšou prodejcům, že by bylo dobré mi peníze vrátit. Když jsem se jich zeptal, jestli už Aliexpress nedrží peníze do dodání zboží, tak jsem dostal neurčitou odpověď.

Chtěl by jsem se zeptat, jaké máte vy poslední dobou zkušenosti s Aliexpressem a jestli se vám to také stává.

Děkuji.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Já je přestal používat ve chvíli, kdy u nich přestalo jít platit PayPalem. Nějaké obskurdní platební metody používat nechci a číslo karty čínským eshopům nedám ani náhodou.

Nicméně dřív to bylo bez problémů. Jen je tam velké riziko padělků a oni nejen že to ignorují, ale přímo říkají že se tam prodávají i padělky a ty si to máš sám ohlídat. Za mě jasný signál kupovat jinde. Je ale fakt, že některé součástky se mimo AliExpress shánějí blbě.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Přesně tak, i já už jdu hlavně přes ebay a hlídam si top sellery, a refundace proběhla už několikrát bez problémů...Snad ještě semtam dx.com, ale tam je často SOLD OUT...takže ebay.com (i když je to vlastně taky čína, možná o 5% dražší jak ali). Ale paypal.

sojka
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 27.10.2016
S Ali jsem poslední dobou neměl žádný problém. Na dealextreme mě hodně štve jejich web, kde se člověk pořádně nevyzná. Nakupuji na Aliexpressu a ebay.

S reklamacemi jsem také spokojen, tuhle mi nic, ani po 60 dnech, nedošlo, tak jsem otevřel dispute a nechtěli ani žádné důkazy a vrátili mi peníze. Až po vrácení peněz, asi 70. den mi věc konečně přišla, takže ji mám vlastně zadarmo. (Byl to jen obal na mobil, ale i tak mě překvapilo, že nechtěli žádný důkaz a že jsem klidně mohl lhát)
Ondřej Sojka, vývojář na volné noze.
Provozuji http://micrositezatyden.cz a http://vyhodne-elektro.eu
 Právní prohlášení

spicnik
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 12
Registrace: 15.07.2016
Rozhodně se mi nezdá, že by to s Alikem šlo nějak z kopce. Od začátku roku jsem objednal desítky různých produktů a s ničím nebyl žádný problém (klepu na dřevo) .. Ale je pravda že si vybírám dodavatele a nakupuji jen u těch ověřených a produkty, které jsou taky ověřené..
Je pravda, že některým trvá odeslání delší dobu, to se asi občas stane, ale tak 85% odesílá do druhého/třetího dne.
E-commercujem o 106 :) u nás http://www.survivalist.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Spíše jde o konkrétního prodejce. Nakupujte, v roce 2021 už to bude dražší. :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se