Hosting

postcd
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 151
Registrace: 01.11.2010
Ahoj, chci se zeptat jestli tu má někdo zkušenost s upgradem serveru nebo migrací serveru s ovládacím panelem WHM/cPanel a starými MySQL a PHP na nové verze?

Jaké problémy vás potkaly? Já to jednou zkoušel a měl jsem problém s tím, že nová MySQL byžaduje bezpečnější hesla a kvůli tomu to resetovalo hesla a weby tedy nefungovaly a bylo by nutné změnit všechny php konfigurační soubory webů. Proto je nutné provést změnu hesel na bezpečnější ještě před upgradem, protože se člověk vyhne tomu že přestane fungovat vše naráz ale místotoho vždy nefunguje chvilku (úsek mezi změnou hesla databáze a uložením změny v config.php souboru..) jen jeden web. Mám dojem, že tam byl ještě další zádrhel, jestli to nebylo to, že nová MySQL nějak si nerozuměla s databází jednoho z webů a na něm se zobrazovaly slova jako: pÅíslušné (místo: příslušné)

Dále mám obavy z nefunkčnosti webů při změně PHP verzí na novější (nevím jestli to není liché), ale to se asi zvládlo počítám, protože bych sledoval error_log/y a případně manuálně měnil PHP verze pro jednotlivé cPanel účty dokud by chyby nezmizely.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Na čem Vám běží weby? Pokud Wordpress, tak bez obav, pokud vlastní řešení, tak je potřeba se vždy mezi verzemi podívat na změny a podle toho upravit kód.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se