Volná diskuze

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Svého času jsem viděl web, kde mohli lidé napsat svůj nápad na službu nebo produkt, které by chtěli, ale z jakéhokoli důvodu ji nebo to nejsou schopni sami rozběhnou, vyrobit atd. Připadalo mi to jako skvělé semeniště nápadů. Za ty roky jsem web ztratil ze zřetele a už si ani nepamatuji, jak se jmenoval.

Co něco podobného udělat tady v tom vláknu?

Jakou službu nebo výrobek byste chtěli, aby se toho někdo jiný chopil?

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Nebyl to zahranicni web nebo doslo k nejake ceske mutaci?

Kazdopadne sam bych zadnou sluzbu ci produkt, kde vidim mezeru na trhu verejne neposkytoval. Respektive to co ano by byl bud velmi pravdepodobne nesmysl na zaklade Dunnigo Krugerovo efektu, ze bych nechapal obor nebo by to bylo mozna tak vizionarske, ze by to ufinancoval jen JP Morgan ci velmi velke korporace...

Long tailove prilezitosti nebo specifika lokalniho trhu, ktere by byly v nejakem mem financnim horizontu teoreticky ufinancovatelne si nechavam pro sebe.

Jina vec by byla zaruka mlcenlivosti a nabidka ve smyslu financniho zazemi a kontaktu nebo technicke podpory projektu. V ostatnich pripadech sve napad nechham klidne spat. Neprichazi zadarmo a krome sve hlavy, kterou nemuze (aspon zatim nikdo zneuzit - nejsem uplny konspirator) mi bohate staci ze diky me bohatne stat, firma a akcionari ci banker. Abych po tom kole odevzdani casu na zaklade pracovniho prijmu a prerozdelovani poskytl ten posledni volny zdroj tim jak se snazim travit cas mimo praci, nejen ze bych se vzdal one nadeje ze z chudeho cloveka budu jednou bohaty clovek, odevzdal nebo dal bych podil uz uplne z vseho co mam...

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Napad je sam o sobe bezcenny. Jak rikal muj ucitel dramaturgie, napadu je v kazde ceske hospode tolik, ze je muzete prehazovat vidlema.

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Václav Bartoš píše:
Napad je sam o sobe bezcenny. Jak rikal muj ucitel dramaturgie, napadu je v kazde ceske hospode tolik, ze je muzete prehazovat vidlema.
.

Ano, myslenka je bezcenna pokud neprekroci prah do fyzickeho sveta, protoze nemuze byt trzne ohodnocena. .. Nicmene z tech 6000 myslenek co clovek denne ma a zvlaste pokud chce prekrocit svuj stin a zajima se o podnikani neverim tomu, ze nektere myslenky nejsou cenne respektive cennejsi nez jine. Take se rika, ze hrbitovy jsou plne talentu. A je to pravda. Pokud maji ukazatele nebo data skutecnou hodnotu, proc neni hodnota IQ vzdy predurcenim pro akademickou nebo podnikatelskou drahu? Podle meho proto, ze z nejakeho duvodu neprekrocila do fyzickeho sveta nebo nebyla za jejich zivota nebo v nekterych pripadech i po nem trzne nebo pouzijme treba pojem medialne ohodnocena...

Btw: Chodil vas ucitel dramaturgie shanet inspiraci na "moderniho Shakespeara' take do hospody nebo hledal inspiraci jinde? Proc lide odcizuji napady na mistech tomu urcenych? A proc Bill Gates sel se zkopirovanim napadu do Applu a ten sel do Xeroxu a ne do hospody ctvrte clenove? Proc lide v ČR kopiruji projekty z USA ci GB a proc hledaji inspiraci na serverech tomu urcenych a ne v hospode ctvrte cennove?

Btw2: Jeste bych se rad zeptal a prosím neberte to spatne, ale chapu ze vy ve vlakne "Co lide potrebuji..." nebo pan Kubicek timto vlaknem vlastne rikate, ze hledate nove prilezitosti a hledani neni tak jednoduche. Pana Kubicka znam lehce z Youtube a vas vlastne vubec ne. Jak vlastne premyslite nad napady, ktere nedokazete technicky zpracovat (pokud chapu, ze jste neprogramatori)? Nevim jak se adekvatne zeptat, ale jak mohu realizovat napad nebo platformu kdyz nejsem technicky zdatny s tim, ze tedy sezenu cast penez, ale hledam neco dalsiho aby me spolupodilnik nebo nejaky clen nevysplouchl ze hry? Clovek vidí dnes napad a druhy den realizaci dalsi stranou, ale i zafinancovani projektu a vytunelovani s.r.o. a hru na vlastni pest. Proto jsem vyjadril obavy z toho poskytnout napad nebo se na nem podilet, pokud ho nejsem schopen realizovat sam..

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Ten závěr vašich dotazů směřuje přesně tam, kde se rodí velké byznysy. Nerodí se od nápadu, ale od lidí, od týmů. Přesně takových, kteří se nevyšplouchnou, kteří spolu vydrží. S Michalem jsme společníci už pět let a musí říct, že obchodní partnerství je vlastně víc než manželství. On se už stačil během něj jednou rozvést.

A nápad není důležitý také proto, že ani Michal, ani já, jsme nebyli u začátků byznysů, které aktuálně rozvíjíme. Já sám už od roku 2008 pouze nakupuji a rozvíjím. A tím, že jsem začínal na malých projektech za 50 tisíc a před 5 lety koupil s Michalem PlaClu za 1,2 milionu, jsem aktuálně připraven vést nebo se podílet na společnosti s 10-100 milionovým ročním obratem a za dalších 5-10 let to bude desetinásobek.

Násobně důležitější než nápady jsou zkušenosti.

To už ale odbíháme od Michalova tématu.

Aivori
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 08.03.2016
Dobrý den Václave,

mohl bych prosím vědět nebo to můžete zde rozvést kde přesně nakupujete? Pro mně je to zajímavé a poučné čtení.

Díky

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Stačí sledovat firmy v oboru a domluvit se na tom, zda si dokážete být prospěšní, nebo rovnou nabídnout, že konkrétní byznys koupíte.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se