Platební způsoby

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Ahoj,
bohuzel se ted momentalne nemam jak dostat do Nemecka, abych zdarma vybral z bankomatu eura a vymenil je zde v smenarne za kurz cca 25,50 EUR/CZK popripade vybral jen eura.

Bohuzel jsem se nechal napalit na zaklade doporuceni, ze je ve meste bankomat EUR/CZK, kde nakonec nejen ze nejdou vybrat eura, ale
nechal si smenit 300 € v kurzu 22,75 a jeste s transakcnim poplatkem 99 Kč. Takze jsem na transakci prodelal pres 900 Kč a to samozrejme neberu stredovy Forex kurz, kde by to bylo pres 1000 Kč.

Ted potrebuji vybrat jeste nekolikanasobne vyssi castku. Mate nekdo nejaky tip, jak co nejlevneji vybrat eura popripade koruny, kdyz se ted aktualne nemam jak dostat do Nemecka?

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Vybiram v pokladne banky, kde mam eurovy ucet.

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Michal Kubíček píše:
Vybiram v pokladne banky, kde mam eurovy ucet.


Takze se mi vyplati zalozit treba u Fio banky eur ucet a vybrat po prevodu na prepazce? Vim, ze cz banky maji rozdilne sazby, ale Fio nevim proc pry vsude vede... Nebo kde mas ucet ty (doufam ze si na forum tykame) ?

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Tak se domluvte s Michalem. On nakupuje za EURa a potrebuje je.

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Václav Bartoš píše:
Tak se domluvte s Michalem. On nakupuje za EURa a potrebuje je.


Ja jsem zde registrovan pod nickem a ne jmenem prave proto, ze uz neverim v dnesnim svete lidem. Vim, ze je lepsi win-win situace a navazovani partnerstvi atd. Nicmene realne zaruky online jsou podle meho nazoru jeste mensi nez z pochybneho euroveho bankomatu...

Btw: Existuje se v takovych pripadech moznost s vami spojit? Ja bych i uvital nejake obchody a na zaklade duveryhodnosti treba dalsi obchodni rozhovory jen mam strach ze sve nativity a duverivosti jako no-name ve svete tvrdeho kapitalu..

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Mně teda online byznys přijde jako jeden z nejprůhlednějších, nejspolehlivějších a nejdůvěryhodnějších. Vše psáno černé na bílém, bez možnosti vykrucování, že jsme se bavili při setkání o něčem jiném, že to byl jen nástin, nemělo se to brát vážně atp. Takže ke každé objednávce, obchodu jsou jasné podklady. Pak platba snadno dohledatelná, kdy a na jaký účet odkud šla. Proto taky platby na bankovní účty a platby kartou nepodléhají EET, protože by bylo zbytečné elektronicky evidovat to, co už elektronicky je evidováno několikrát. Navíc platba probíhá na základě zálohové faktury či daňového dokladu, existuje další elektronická stopa. Navíc třeba hodnocení na nezásvislých serverech a je mi jasné, že udělat na někoho tady nějaký podraz, je toho plný internet. Takhle třeba parodickou FB stránkou Clever Debt dohnali jednoho start-upistu k sebevraždě... https://www.info.cz/cesko/nejdriv-ameri ... 43073.html

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Naopak v offline světě mohou lidé dělat podraz za podrazem, podvodníci třeba vybírat zálohy na různé práce či domy od nic netušících lidí a nikdo nikdy se to krom Policie ČR nemusí dozvědět. A to dokonce je Policie taková, že pokud jste komunikativní a nemusí po vás vyhlásit párání, nevyhýbáte se pak ani nástupu do vězení, nikdo nikdy nezjistí, že jste někoho podvedl. A může jít klidně o miliony. Dostat takový případ do médií, byste musel bejt velká čudla a pro ty už tu jsou premiérská křesla.

Hagen
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.05.2017
Vyber peníze a jdi do směnárny - co je na tom tak složitého? Např. Alfa vedle Myslbeku je jedna z nejlepších směnáren v Praze. Nechápu tvé myšlenkové pochody, vybírat Eura v bankomatu v Čr...

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Nechovejme se tu k sobe jako u sousedu.

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Hagen píše:
Vyber peníze a jdi do směnárny - co je na tom tak složitého? Např. Alfa vedle Myslbeku je jedna z nejlepších směnáren v Praze. Nechápu tvé myšlenkové pochody, vybírat Eura v bankomatu v Čr...


Psal jsem, ze penize (eura) nemam jak vybrat - nedostanu se do Nemecka do bankomatu, abych snimi mohl jit do smenarny ve meste.
Proto jak jsem psal jsem zkousel ve meste "eurovy bankomat", kde ale nesli vybrat eura a s kurzem a transakcnim poplatkem jsem na 300 € prodelal pres 900 Kč vuci mistnim smennarnam s forexovym kurzem pres 1000 Kč. Proto jsem se ptal jak to zaridit, abych na transakci na koruny na nekolikanasobne vyssi castce prodelal co nejmene nebo jak ti zaridit abych idealne vybrat eura co nejvyhodneji ciste v ČR ve meste?

Hagen
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 09.05.2017
Počkat, vy máte banku mimo ČR, ale to jste nikde předtím nepsal... A pokud máte banku např. v DE tak peníze normálně vyberte z bankomatu v ČR a dostanete kurz o cca 10 haléřů nižší než je u ČNB - (kurzy se nedělají podle FOREXU, ale podle ČNB pokud dobře vím).

Ale u výběru v ČR si dejte velký pozor na to z jakého bankomatu vybíráte a vždy výběr bez převodu. Můj poslední výběr byl - Poplatky 6 Eur a kurz 25.7006 cca před 10 dny a poplatek 6 Eur je vždy u mé banky a je jedno zda vybírám 500 Kč nebo 50 000 Kč.

Poslední možnost je najít směnárnu, kde je možnost vybrat peníze kartou - a vše se chová jako platba, ale o tom jsem pouze slyšel.

Pak je ještě možné si sám sobě poslat peníze z ciziny přes službu podobnou westernu, ale jsou tam menší poplatky a potřebujete kreditní kartu, nevzpomenu na jméno, ale do Ruska jsme poslali EURA a tam jim vyplatili EURA a poplatek byl cca 20 Eur u částek kolem 2000 Eur. Až to najdu postnuto

-- 14. 10. 2019 12:22 --

https://www.moneygram.com/mgo/us/en/sen ... end-online

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
A proč se nedostaneš do německa? Já když měl v německé bance účet tak jsem bez problému v Žitavě vybíral z bankomatu.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Chudyclovek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.10.2019
Hagen píše:
Počkat, vy máte banku mimo ČR, ale to jste nikde předtím nepsal... A pokud máte banku např. v DE tak peníze normálně vyberte z bankomatu v ČR a dostanete kurz o cca 10 haléřů nižší než je u ČNB - (kurzy se nedělají podle FOREXU, ale podle ČNB pokud dobře vím).

Ale u výběru v ČR si dejte velký pozor na to z jakého bankomatu vybíráte a vždy výběr bez převodu. Můj poslední výběr byl - Poplatky 6 Eur a kurz 25.7006 cca před 10 dny a poplatek 6 Eur je vždy u mé banky a je jedno zda vybírám 500 Kč nebo 50 000 Kč.

Poslední možnost je najít směnárnu, kde je možnost vybrat peníze kartou - a vše se chová jako platba, ale o tom jsem pouze slyšel.

Pak je ještě možné si sám sobě poslat peníze z ciziny přes službu podobnou westernu, ale jsou tam menší poplatky a potřebujete kreditní kartu, nevzpomenu na jméno, ale do Ruska jsme poslali EURA a tam jim vyplatili EURA a poplatek byl cca 20 Eur u částek kolem 2000 Eur. Až to najdu postnuto

-- 14. 10. 2019 12:22 --

https://www.moneygram.com/mgo/us/en/sen ... end-online


Díky za tipy, urcite to prozkouman a nejakou moznost vyberu.

-- 15. 10. 2019 01:09 --

mirek novotny píše:
A proč se nedostaneš do německa? Já když měl v německé bance účet tak jsem bez problému v Žitavě vybíral z bankomatu.


Jsem bez auta a nechce se mi resit cesta jen pro vyber. Samozrejme, ze je to nejlepsi varianta. Koneckoncu proto jsem si ucet v DE zakladal, abych mohl po praci bezplatne vybrat z bankomatu naproti firme. Nicmene pro komplikace tedy resim to, jak to udelat co nejlepe s vyberem EUR popripade CZK s tim ze budu muset jen do mesta kam mam stejne cestu...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se