SEO

Miloš Veman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 26.11.2010
Zdravim,
rád bych u jednoho webu použil lištu, ale někde jsem dříve četl, že mají spíše obrácený efekt.
Do lišty bych prodával odkazy. Pozná to Google nebo to penalizuje i kdybych třeba odkazoval na různé podstránky?
Grafik hroznej, programátor ucházející, kódér ani mluvit nebudu :)

rawat
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 14
Registrace: 03.12.2010
Veľa záleží o akú formu lišty sa jedná.
Pokiaľ pod tým myslíš iba vkladanie odkazov <a href... tak v tom problém nevidím, len počet externých odkazov by mal byť v únosnej miere (a samozrejme nikto nesmie bonznúť :D).
Ak myslíš rôzne služby ako seolišta a podobne, kde dochádza k automatickej výmene alebo nemôžeš kontrolovať na koho odkazuješ, tak tam je šanca penalizácie. Taktiež google nejakým záhadným spôsobom dokáže identifikovať automatizované systémy na predaj odkazov ako napr. directo, backlinks.com...

V skratke-Google nepenalizuje za prirodzené odkazovanie. Takže ak to bude vyzerať prirodzene a pokiaľ to dokážeš kontrolovať, bude všetko v poriadku :).
Potrebujete právny služby? Využite služby advokáta - Advokát Topoľčany, osobne alebo online.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Lišta je v pohode vec, len fakt musí byť prirodzená. Google vie viac, ako sa človek nazdá, a vie veľmi ľahko odhaliť, ktorý odkaz je prirodzený, a ktorý nie. Ak je iba jeden odkaz v článku, tak má veľkú váhu a vôbec nemá podozrenie na kúpený odkaz. Na site-wide odkazoch je to percento ale dosť vysoké, a Google to ľahko označí ako platený odkaz. Každopádne to tak či tak nemá veľmi veľký zmysel, keďže tie odkazy nemajú takmer žiadnu hodnotu (ak berieš do úvahy site-wide + sú úplne hore, a to je Googlu podozrivé - hore by mal byť nadpis a článok, poprípade logo).

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Využívám svoji lištu, pomocí které odkazuji na své ostatní weby a vždy maximálně 10 odkazů v liště a 5 ostatních komerčních a google i seznam to bere v pohodě :), ostatní no follow, takže 15 odchozích

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Já to používal u jednoho fóra herního projektu, byl to rozcestník na ostatní stránky. Nakonec jsem to zrušil. Ty weby na které jsem odkazoval odkazovaly i na mne. Podle mne to ani jeden z vyhledávačů nepoznal.

Bartolomej
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 74
Registrace: 27.11.2010
Lišty na svých webech ano. Reklamní typu lista.cz apod ne!

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Záleží na tom jaké, automatické skripty které generují odkazy na další web typu seo-servis rozhodně ne.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Rád bych si také něco na tento způsob zhotovil. Je nějaký rozdíl mezi iframe lištou a lištou "normální"? Chtěl bych vše spravovat v jednom souboru tak, aby se lišta ukazovala na více webech, ale abych nemusel vždy všechny weby obcházet.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Iframe je z hlediska SEO špatné řešení. V podobných případech bych lištu includoval v Php.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
používanie líšt je celkovo dosť nevhodné.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se