Volná diskuze

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Řeším jeden problém.Před více než půl rokem jsem prodal dosti navštěvovaný web včetně domény.Vše proběhlo v pořádku, kromě převodu doményDvakrát jsem nového majitele upozornil,že si má převést doménu pod svůj účet.Do dnešního dne se tak nestalo a včera by doména toho webu expirovala.Vzhledem k tomu, že jsem zareagoval, tak jsem jí prodloužil a včera také vyzval majitele webu co s tím chce dělat.Za 7 měsíců i přesto, že měl možnost a dokonce jsem jej urgoval aby si doménu převedl, to bohužel to ignoroval a ve své podstatě jsem doménu a tím i web kam chodí stovky lidí denně zachránil.To vše jsem majiteli napsal s tím, že chci 200Kč za prodloužení a 1000Kč za správu domény, ale vše odmítá. Jak se tedy zachovat?
Děkuji za vaše názory.

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
o jaky web jde? kdyz tak mi ho prodej :)
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Majitel nehodlal převést doménu pod svou správu a nechal ji expirovat a tys ji odchytil, takže bych to bral tak, že doména je tvoje. Poslal bych urgenci s tím, že pokud ti neproplatí prodloužení plus správní poplatek, nasměruješ doménu jinam (třeba na svůj blog nebo tak něco) a počkal bych, jak zareaguje druhá strana.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Normálně bych mu napsal, že pokud neuhradí výše uvedený poplatek tak o doménu příjde, to je jednoduché.

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Souhlasím s Jan Paluska. Zkus doménu na čas přesměrovat někam jinam a uvidíš, jestli o ní opravdu nemá zájem...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Přesměroval bych doménu na svou stránku (trafic se hodí) a uvidíš jestli se ozve, třeba si obsah hodí na jinou doménu a bude mu to šumák. Pokud není schopen si v administraci zažádat o převod domény několik měsíců je nějakej divnej.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Dobrý den! Děkuji za názory. Radil jsem se i v rodině, což nomálně nedělám a jsou stejného názoru.Na doménu nahodím dnes na zkoušku, že propadla, jelikož jí u nás i hostují a ani přístupy si nezměnili do FTP.Díky Mirek

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Mal si ju previesť, je to jeho problém, že si ju nepreviedol. Podľa môjho názoru stráca na doménu nárok.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já měl podobnou zkušenost. Ale tam nepropadla doména (i když též moc nechybělo, prodloužil jí 2 dny před uvolněním), ale obsah (webhosting). Prodal jsem jeden svůj web majiteli Mlink.cz a to včetně hostingu. Jasně věděl kdy co končí a nějak to neřešil. Z vlastní iniciativy jsem ho ještě 3x upozorňoval, že mu brzy web brzy nepojede, abych předešel případným komplikacím. Vše bylo marné, tak jsem to neřešil již. Po 14 dnech, kdy web již nefungoval (neprodloužený hosting), nejspíš se toho teprve všiml a nebo ho někdo upozornil (prodané odkazy přes Mlink.cz) se začal najednou zajímat o web a kontaktoval mě. A chtěl poslat obsah webu atd., který jsem již dávno neměl (3 - 4 měsíce po prodeji). Tak jsem ho ve vší slušnosti poslal někam a ať si to vyřídí teď kde chce. Některé lidi v tomto naprosto nechápu. Dají peníze za něco a pak je jim jedno, co se s tím vůbec děje.

Mimochodem, web pořád funguje a 25.1.2012 byl penalizován od Googlu za prodej odkazů! Do dnes si nezměnil ani kód pro nástroje pro webmastery od Googlu.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Jasně díky. Tady jde o to, že je to celkem velký podnik a nechci s nima jít moc do nějakého sporu.Na emaily již ani neregují.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
webdesigndubina píše:
To vše jsem majiteli napsal s tím, že chci 200Kč za prodloužení a 1000Kč za správu domény, ale vše odmítá.


200,- za prodloužení bych si vzal, ale 1000,- za správu ne. Pokud by měl svědomí, tak by sám poslal více jako poděkování.
(To, že si to zasloužíš je věc jiná.)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Taky bych to určitě vyřešil telefonicky, je to rychlejší a jistější. Vysvětlit druhé straně, že jinak doménu převedeš někam jinam a že nehodláš platit doménu pro ně, když se nechtějí stát vlastníkem té domény oni.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se