Podnikání

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Zdravím,
AdExpert je poměrně slušný systém na pronájem reklamních ploch. Má velice volná pravidla, což mi vyhovuje. Úspěšně přes něj prodávám reklamu už nějaký ten pátek (2 proplacené faktury za 5K/kus). Většinu pronájmu ploch si domluvím sám a tady mě to začíná trochu děsit. Systém se moc nepropaguje.

Jaký máte procentuální prodej reklamních ploch? Já mám 5/9 tedy cca 55%. Zatím funguje jen na 404m.com. Ostatní pokusy o nasazení jinde se mi moc nepovedly. Nevím jestli se prodává přes katalog :/
Možná je teď jen útlum, přeci jen i na AdSense je to teď bída.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mám přes ně jen jeden web, ale nic moc plocha na banery nejde na odbyt, jen plocha s odkazem přes ranky mi docela jde, banerovka přes AdExpert ne.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Měl jsem nějakou dobu něco málo obsazené, ale to byla cena fakt hodně nízko (ale lepší kapka než nic). Aktuálně mám prázdný seznam pronajatých ploch...
Bohužel bude asi problém, že adexpert jede více méně na vnitřním systému - lidi co nabízejí prostor si koupí od někoho jiného v rámci systému a zvenčí tam asi moc lidí nechodí, podobně to vidím i na ads.ranky.cz.
Jsem ale rád za tuto možnost monetizace, i když vždy to může být lepší...

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jestli to také nebude dáno tím, že tento systém nutí lidi okamžitě nabít si minimální částku 1000 Kč což mě moc nevyhovuje tedy a nerad jsem do něčeho nucen, proto jsem ho zavrhl okamžitě. To samé ads.ranky, kde je minimum 500 Kč.

Budu chtít reklamu za cca 300 třeba na zkoušku a 700 mi tam bude jen tak vyset pro nic za nic. To samé u druhé varianty.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
mám tam jeden web, v ponuke 3 plochy, obsadené mám 2

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
U mě Adexpert.cz zklamání, ačkoliv systém je zpracován dobře.

- Mám tam nasazených několik ploch, pouze 1 prodej na 14 dní. Přitom přímý prodej reklamních ploch se mi celkem daří. Nevím čím si to vysvětlit, ale nejspíše menším počtem kvalitních inzerentů, který nejde pouze o prokliky ale i zviditelnění firmy jako takové.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jednou po mně chtěl jeden inzerent, abych si AdExperta nastavil. Prý mu to poskytne reálné informace a statistiky webu. Ještě, že jsem mu v ničem nelhal, takže se to spíš potvrdilo.

Jinak to sám nevyužívám. Jednám s inzerenty přímo a zatím nebyla potřeba, až bude, nasadím...

Linkbuilder
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 10.11.2011
Z tohto systému som sklamaný, mal som tam v ponuke 6 reklamných plôch, nepredala sa ani jedna. Po 2 mesiacoch som ho prestal používať

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Mně se tam občas podaří nějaký banner za minimální cenu prodat, ale obecně mi přijde, že je tam spousta nabídky a minimální poptávka.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
-kst- píše:
Mně se tam občas podaří nějaký banner za minimální cenu prodat, ale obecně mi přijde, že je tam spousta nabídky a minimální poptávka.


Jestli to nebude i tím, co jsem psal já, že to nutí lidi dobít si rovnou 1 000 Kč i kdyby měli zájem třeba o plochu za 200 na měsíc. A navíc, když se samotný systém nikde nějak extra moc nepropaguje, tak poptávka neporoste okamžitě.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
-kst- píše:
Mně se tam občas podaří nějaký banner za minimální cenu prodat, ale obecně mi přijde, že je tam spousta nabídky a minimální poptávka.


Súhlasím, veľa publisherov, málo inzerentov. Keď chceš predať musíš ísť pod cenu.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak jsem tam dneska dobyl tisícovku. Zkusím to. A začnu Dragem a jeho reklamními plochami :D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jiří Rostecký píše:
Tak jsem tam dneska dobyl tisícovku. Zkusím to. A začnu Dragem a jeho reklamními plochami :D


na základe čoho vyberáš reklamné plochy v systéme ?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Marek L. píše:
Jiří Rostecký píše:
Tak jsem tam dneska dobyl tisícovku. Zkusím to. A začnu Dragem a jeho reklamními plochami :D


na základe čoho vyberáš reklamné plochy v systéme ?

Ono to jde? Asi jsem slepý, ale nikde hromadnou nabídku nevidím. Zato vidím zelené bannery na zajímavých webech, kde se pozice dají koupit. Tak zatím jen tak. Ten systém jsem zase tak nezkoumal...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No musíš se podívat do katalogu ploch :-) najdeš zde
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jiří Rostecký píše:
Už jsem to našel. :D A objednal pár ploch :)


a na základe čoho si sa pri výbere rozhodoval?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Marek L. píše:
a na základe čoho si sa pri výbere rozhodoval?

Na základě relevantnosti webů pro mojí "kampaň". Chci hlavně zaujmout správnou cílovku. Ceny v tom systému jsou malé, za 10 Kč se tam dá koupit reklama i na týden. Pokud je web zajímavý a pro mě přínosný, tak proč ne. A abych se přiznal, z těch "větších" webů mě nějak nic nezaujalo...

Y2K.bug
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 86
Registrace: 23.02.2012
Já to dal na zkoušku na svůj blog a prodal jsem 2/4. Směšná cena, ale chtěl jsem to vyzkoušet.
Náš AffilBox umožňuje komukoliv rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt.
Podívejte se také na můj blog.
 Jaký byl rok 2023

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Na některých svých webech používám ads.ranky.cz se kterým jsem zpokojen, tak jsem na jeden zkusil nahodit AdExpert a zatím zklamání neprodal jsem ani jednu plochu. Asi tam dám zpátky textový odkazy.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
ads.ranky jedou dobře ale adexpert nic. škoda

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Propagujete nějak svoje plochy na ads.ranky nebo jen pasivně čekáte, až se plochy obsadí?

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
hitow92 píše:
Propagujete nějak svoje plochy na ads.ranky nebo jen pasivně čekáte, až se plochy obsadí?


Většinou jenom pasivně čekám. Poptávka tam je, takže si tu plochu inzerenti najdou sami, pokud je pro ně dostatečně zajímavá

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Docela mě mrzí, že se AdExpert moc nechytá. Nasadil jsem bannery a koupili jen dvakrát... I v katalogu je kromě Draga prd...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Adexpert sa neujal ani u mňa mal som tam dva weby, predala sa len jedna reklamná jednotka.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se