PPC

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj,
chci se zeptat, zda je možné zobrazovat na jedné stránce současně jak AdSense reklamy, tak i reklamy od Sklik? Používáte to takto někdo? Přiznám se, že jsem docela línej prozkoumat podmínky dopodrobna, ale našel jsem u AdSense pouze to, že bych neměl používat pouze stejné barvy. Ale jak moc odlišovat se tam už se nepíše..., viz.: https://support.google.com/adsense/bin/ ... swer=48182
Konkurenční reklamy a služby
Abychom předešli matení uživatelů, nepovolujeme majitelům stránek zobrazovat reklamy ani vyhledávací pole Google na webových stránkách, které obsahují také jiné reklamy nebo služby používající stejné rozložení a barvy jako reklamy a vyhledávací pole Google na daných stránkách. Ačkoliv můžete reklamy prodávat přímo na svých stránkách, je vaší odpovědností zajistit, aby tyto reklamy nebylo možné zaměnit za reklamy Google.


Mám pocit, že už jsem na různých stránkách viděl zobrazovat současně adsense i sklik, ale nerad bych nějak porušoval podmínky a zbytečně dostal ban (hlavně od Google :), protože adsense už používám od jeho začátků). Co si o tom myslíte?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pokud to dostatečně odlišíš, jako že adsence modrej link a sklik červenej atd. neměl bys mít problém, sklik to v podmínkách nemá , tedy nenašel jsem to a pokud to stránka dovolí, myslím že kombinovat sklik a adsence nevadí, navíc je to poměrně časté, adsence, sklik a etarget na jedné stránce.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
freez: Díky za odpověď. Chtěl jsem se spíš ujistit. Možná to vyzkouším, protože jsem si nedávno založil Sklik a koukám, že tam občas jsou pěkný reklamy na tématiku mýho webu. Ale AdSense cílí každopádně líp, tak to nechci úplně vyměnit. Spíš jsem si říkal, že bych třeba přidal jeden banner od Sklik, aby to taky něco vydělalo a kvůli testování :).

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Freez: nebol by som si tak istý, síce som videl aj ja weby, kde bol Sklik aj Adsense súčasne, ale netvrdil by som, že je z hľadiska adsense v rámci podmienok v poriadku.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Marek L. píše:
Freez: nebol by som si tak istý, síce som videl aj ja weby, kde bol Sklik aj Adsense súčasne, ale netvrdil by som, že je z hľadiska adsense v rámci podmienok v poriadku.


Já myslím, že je to v pořádku, pokud nebudeš mít pod sebou modul z adsence kde budou tři odkazy a hned pod ním modul sklik kde budou tři odkazy a oba budou stejně vypadat, takže by si je mohl někdo splést a mohl by se domnívat že oba moduly jsou adsence, neměl bys mít problém, pokud k tomu ještě nejlépe dodržíš pravidlo tří reklamních bloků myslím si že ti nic nehrozí. Navíc sklik má u sebe také označení "reklama seznam" něco jiného by bylo pokud y to byla třeba reklamní lišta bez označení hned pod lištou adsence a ještě by vypadali stejně. No ale mohu se mýlit to je pravda :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

abvireal
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 38
Registrace: 09.02.2012
Sklik a GA neviem či možeš zobrazovať naraz i ked google píše že ich to nezaujíma len nemôže byť v takej istej farbe a v kolonke napr. sklik .. ja som mal webstránke etarget aj GA a v pohode fungovalo všetko musíš to len rozlíšiť.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Jo, jen doplním, že jsem teď skoro půl roku měl naráz Sklik i AdSense a bez problémů. Barevně jsem to odlišené měl.

abvireal
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 38
Registrace: 09.02.2012
Musíš mať len farebne odlišné reklamy a nič sa nestane majú to v podmienkach :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Fit píše:
Jo, jen doplním, že jsem teď skoro půl roku měl naráz Sklik i AdSense a bez problémů. Barevně jsem to odlišené měl.


Jaky je pomer ve vydelcich? Kolikrat vice vydelava Adsense?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Stephan: No, ono takhle těžko říct, protože mám adsense na lepších pozicích. Ale AdSense je dle mého názoru lepší mnohonásobně. Hlavně co se týče cílení reklamy. Jak je známo, Google umí cílit reklamy na konkrétního uživatele (sleduje historii navštívených stránek a další data). Takže když je někdo např. fotbalista a sleduje fotbalové weby, tak i když bude na webu o rybaření, bude mu to nabízet reklamu na fotbal. AdSense je dle mého názoru o hodně napřed. Sklik se dá, ale tak dobrej není.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se