PPC

Thomas03
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 12.11.2010
Zdravim,
chtel bych se zeptat, zda kdyz pouzivam etarget, zda musim byti platcem DPH.

Dekuji
Portfolio v přípravě...

Cody21
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 26.11.2010
Myslím, že nemusíš.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ja tiež používam Etarget, a pokiaľ viem, tak vôbec nemusím platiť daň. Aspoň na Slovensku to tak je...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Navázal bych na toto téma protože se týká Etargetu, pořád se nemohu z jistotou dopátrat jestli ten kdo používá Etarget musí mít IČO a stane se plátcem DPH. Co jsem našel, tak registrací na Etarget.cz podepisujete smlouvu se společností ETARGET MEDIA Ltd., se sídlem Suites 41/42, Victoria House, 26 Main Street, Gibraltar, registrační číslo 98846. Mě s toho tedy vyplývá že:

a) Musím mít IČO
b) NESTÁVÁM se plátcem DPH

Proč IČO? protože zobrazování reklam je soustavná činost. Proč se nestanu plátcem? protože :
Gibraltar enjoys special treatment from the European Union. Being a European territory for whose external relations Britain bears responsibility, Gibraltar has entered the European Union under Article 227 (4) of the EEC Treaty. By Article 28 of the 1971 UK Assession Treaty Gibraltar is not part of the common Agricultural policy, turnover taxation schemes, in particular VAT, or the Customs Union allowing local Government to set import duties and be exempt from the EU VAT structure.

Gibraltar má výjimku v DPH co se týče Eurozóny. Samotný Etarget píše že:
Nejsem plátce DPH, co to pro mě znamená?
Znamená to, že ve fakturačních údajích kolonku DIČ nevyplníte, vyplníte pouze kolonku pro IČO.

Pochopil jsem tedy správně, že musíte mít IČO, ale nestáváte se plátcem DPH jako u adsence? Má s tím někdo zkušenost? Jde mi o alternativu k Skliku.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Pokiaľ nie si plátca DPH, tak kolonku nemôžeš a ani nemáš na základe čoho vyplňiť. Etarget nepoužívam, ale podľa toho čo píšeš, tak plátca DPH byť nemusíš.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já už plátce jsem, což o to, ale zjišťuji to pro neplátce, který by chtěl zobrazovat nejen Sklik. Ale podle toho co jsem našel, se mi to i jeví logické, Gibraltar má prostě výjimku a hotovo, jen ten živnosťák mít prostě musíš. Třeba napíše někdo kdo není plátce a Etarget používá.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Tak záleží zda vyděláváš na etargetu, nebo na něm sis koupil reklamu ne?

abvireal
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 38
Registrace: 09.02.2012
živnosť potrebuješ, DPH nemusíš platiť.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se