PPC

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdravim. Jak postupujete při zakládání reklamní PPC kampaně na Seznamu? Pokud má průměrná cena za pro klik např. 23kč a vy chcete max. 5kč. Vybíráte ken ty KW s nejnižší sazbou nebo volíte různé typy fráze (přesná, podobná shoda apod.)?
Soustřeďujete se jen na KW, kde můžete být mezi první trojcí?
Výhodnější Google nebo Seznam z pohledu inzerenta?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
U seznamu postupuji tak, že mám od nich správu PPC kampaní za 1 Kč na měsíc, jako dobrý zákazník :-) Normálně to je asi za 1 000 Kč a dělá vám na tom 2x týdně člověk od nich, který vidí do vyhledávání seznamu, tedy interní informace, a ten pak dokáže kampaně udělat tak dobře, že se tomu nikdo jen tak nevyrovaná... NAvíc za tu cenu... 2x za měsíc mu zavolám a řeknu kam chci aby se to ubíralo a co se mi tam nelíbí...

PS: Na vyhledávání dejte klidně vyšší cenu, tam se dosahuji zpravidla nižší, ale na obsah, tam nastavujte málo, protože tam se to VŽDY dotahuje na tu nejvyšší čásku!

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: chci tam dát inzerci půjček - takže žádný zisk. ale je to šílený jaký tam mají ceny za proklik, aby ses vůbec dostal mezi první desítku. Nechápu jak někdo může napčíklad v tak velkém konkurenčním prostředí jako jsou půjčky vydělávat jen na spekulaci PPC.
Dneska jsem tam vložil 500kilo a za 2 dny už tam nebude nic :-D

"inzerce pujcek" 23,00kč/proklik - průměrná cena

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
TO máte z toho, že všichni děláte půjčky a není to tak zajímavé ani rentabilní... Nedávno mi jeden člověk, co má web o affilu napsal, že affil na módu nikoho nezajímá, že to není mainstreamové téma. Každý prý chce dělat půjčky, pojištění, travel a další lukrativní témata...

Asi pán trochu neví, jak to vypadá v západní evropě, kde na módě vydělávají mnohem více než na těchto "lukrativních" tématech... Ne nadarmo má affil Zoot, bzry Baťa a dalčí velcí hráči... Ti to dělají pro nic za nic :-) Čas ukáže...

Všeobecně se už dlouho divím, že všichni děláte bezhlavě půjčky... Je to dáno tím, že si je bere kde kdo a na kde co, ale ta doba končí... A 250 nebo 500 za konverzi pak nebude vůbec lehké získat... Uvidíme, kam se to bude vyvíjet...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: tak já je dělám, protože mě živí, od ledna mi firma otevírá pobočku a pracuju i na celorepublikové působnosti. dál se chci zaměřit na hypotéky, pojištní majetku a další. Osobně lidi, co dělají weby jen za účelem zisku z PPC dost lituju...ty firmy dají mikroprovizi z toho, co pak vydělají. Nad oblečením jsem také přemýšlel, ale pak mě odradil fakt, že já osobně si boty i věci musím vyzkoušet, nežli je koupím. takže se dá počítat s dost velkou reklamací.

Ale ceny máš zase zajímavé a já nákup pár páru bot teď zvažuju...takže se možná pustím i do online nakupovaní :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Když odběhnu od tématu, tak "reklamací" si asi myslel vrácení ve lhůtě 14 dnů. Tak tě asi vyvedu z omylu. Vratek máme cca 3% a 4% výmen za jinou velikost... Podle mě to není moc, ale je to dáno servisem a pomocí při výběru.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
tak boty jsou asi neco jineho nez třeba bunda nebo kalhoty...u bot je jedna velikost a znackove boty jsou vetsinou i spravne pohodlne. ale i tak, neni nad to si boty vyzkouset, nez si je koupim.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
I u oblečení se tohle dá řešit, třeba v německu to řešili velmi efektivně a mají vratek 0,6% na oblečení... Nebudu tu říkat jak na to, to je zajímavé know-how a až se budu chtít pustit do oblečení, tak když to nebudu všude kecat, tak budu mít náskok :-) Prostě to není relevantní důvod, že by se moc vracelo apod.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Jinak PPC na seznamu většinou vychází o 20%-30% levněji než na Adwords, takže pokud to chceš zkoušet, začni tam.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se