Právo

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Kradu něco někomu když by jsem si z různých diskuzních for dělal screeny zajímavých topiců, odpovědí, nabídek atp. a ty pak zveřejnoval na svém webu?
Například bych si udělal screen tohoto dotazu napsal krátký článeček a tam ten screen vložil.
Žádná osobní data by tam nebyla ty by jsem případně zaretušoval.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Pokud něco odněkud vezmeš a pak to u sebe vystavuješ, vždycky něco kradeš. Pokud navíc máš web postavený na reklamu, pak už se vůbec není o čem bavit. Sociální sítě nebo RSS agregátory jsou na vykrádání cizího obsahu vysloveně postavené, i když to spousta lidí tak nevnímá. Jenže jen do doby, kdy najednou mají rozkradené články a fotky...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Pokud na tomhle postavíš web, tak to určitě bude krádež, tady se není o čem bavit.

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Pokud by tam nebyl screen celého vlákna, ale kousek pro ilustraci, měl bys k tomu vlastní článek a odkaz na původní zdroj, dá se to brát z pohledu novinářského a to se z hlediska autorského práva pro média smí. Pokud budeš dělat pokaždé celé screeny nebo to celé opisovat, tak to se nesmí.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
wico píše:
Kradu něco někomu když by jsem si z různých diskuzních for dělal screeny zajímavých topiců, odpovědí, nabídek atp. a ty pak zveřejnoval na svém webu?
Například bych si udělal screen tohoto dotazu napsal krátký článeček a tam ten screen vložil.
Žádná osobní data by tam nebyla ty by jsem případně zaretušoval.



Ano jak již psal dube, pokud uděláš screen celého vlákna, tak se snažíš vydělat/zviditelnit na někom jiném a nedáváš si práci s kvalitním obsahem.
Pokud se chceš vyjádřit k nějakému tématu na fóru, stačí přeci jen uvést odkaz a napsat o tom vlastní názor a pokud ten názor není ani tak dlouhý, aby to stálo za článek, tak nemá smysl ani jej psát.


Ale pokud opravdu chceš používat screeny, tak musíš dodat přímo odkaz, kde jsi screeny pořídil. Jelikož fórum vytvořil někdo na něj vlastní práva a pak vlastní práva každý na svůj komentář.
A kdyby tedy někdo byl dost velká sv..ě, tak pak z tebe může dostat pěkné peníze.

Ale jsem si jist, že jsou tu větší špičky v oboru, který se v této tématice vyznají.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Hele, pokud si uděláš screen některého mého webu, napišeš k němu pěkný článek a vložíš tam odkaz na zdrojový web, tak se na tebe určitě zlobit nebudu :-D. Pokud na tom ale budeš chtít vydělat, sešlu na tebe zlé virtuální woodoo kouzlo a 10 let na tvé weby noha nevkročí. Asi bych to nedramatizoval. Pokud se jedná třeba o náhled webu a informace o něm a přidáš tam zdroj, tak si myslim, že se nikdo zlobit nebude. Fungují tak například i některé katalogy stránek.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Dík za reakce,
Konkrétně by šlo o jednu rubriku a pod rubriky na PaBlb.cz s názvem internet tam by jsem vždy udělal screen debilního topicu ( ale opravdu pakárnu ne slušný dotaz Neználka ) z různých for zabývajících se internetem například webtrh :) to je parádní zdroj a napsal svůj názor.
Osobně si myslím, že tím autorské právo neporuším, ale díky Vašim názorům si zajdu raději za právníkem.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Já osobně screen s odkazem na původní web za krádež nepovažuju. Získají všichni...win - win. Z hlediska práva ovšem nevím.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se